Made Põlluaas

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Made Põlluaas (enne eestistamist Made Ostrov, pärast eestistamist neiuna Made Laid; 13. juuni 1929 Sangaste15. oktoober 2003) oli eesti moe- ja tekstiilikunstnik.

Ta on õppinud Tartus Eesti Noorsoo Kasvatuse Seltsi Tütarlaste Eraalgkoolis, Viljandi Tütarlaste Koolis ja aastani 1947 Tallinna 10. Keskkoolis, kust siirdus pärast 9. klassi Tallinna Kergetööstuse Tehnikumi konstrueerimist-modelleerimist õppima; tehnikumi lõpetas ta aastal 1951. Samast aastast jätkas ta õpinguid Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetades selle aastal 1957 tekstiilierialal (Natalie Mei juhendamisel).

Pärast ERKI lõpetamist suunati ta tööle artelli Lina. Aastatel 19691984 töötas ta Teenindusministeeriumi Projekteerimise ja Tehnoloogia Instituudis. Ta on teinud Arsile tootekavandeid.

Made Põlluaas suri 15. oktoobril 2003 ja ta maeti 25. oktoobril 2003 Metsakalmistule[1].

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Tema isa Mihkel Laid oli Sangaste ja Laatre Püha Laurentsiuse koguduse õpetaja, kaksikõde Eda Stern on luuletaja, õemees Sándor Stern oli raamatuillustraator, loomamarkide kujundaja ja maalikunstnik; poeg Henn Põlluaas on eesti ühiskonnategelane ja poliitik.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Kirjandus[muuda | muuda lähteteksti]

  • Eesti kunsti ja arhitektuuri biograafiline leksikon. Tallinn 1996