Lehti Kostabi

Allikas: Vikipeedia

Lehti Kostabi (sündinud 18. juunil 1953 Tartus) on eesti tantsija ja koreograaf, kes on spetsialiseerunud flamenkole ja mustlastantsule.

Lehti Kostabi mustlastantsuansambli Maljarka 10. aastapäeva kontserdil Tartus 04.06.2016

Lehti Kostabi isa Heino Kostabi oli muusikaõpetaja Tartu Muusikakoolis.

Kostabi on flamenko- ja mustlastantsu esitaja ja õpetaja alates 1991. aastast. Koos Claudia Ševtšenko ja Evi Pihlaga loetakse teda flamenkokultuuri Eestisse toojaks. Lehti Kostabil on olnud arvukalt õpilasi nii mustlastantsu- kui ka flamenkokursustel Eestis ja Soomes, enamik Eesti flamenkoõpetajatest on olnud Lehti Kostabi õpilased.

Hariduskäik[muuda | muuda lähteteksti]

Lehti Kostabi on lõpetanud Tartu Muusikakooli koorijuhtimise erialal (1969–1972) ja õppinud muusikapedagoogikat Eesti Riiklikus Konservatooriumis (1973–1975). 1975–1978 õppis ta Tallinna Pedagoogilises Instituudis koolieelse kasvatuse ja psühholoogia eriala.

Flamenkoõpetajad[muuda | muuda lähteteksti]

Lehti Kostabi Tartus mustlastantsukontserdil Bah(t)amari! (19.09.2019) flamenkoelementidega tantsu esitamas

Amanda Pineda, Fernando Galan, Carmen Cortes, Andrés Marín, Belén Maya, Rafaela Carrasco, Angel Rojas, Nene Montoya, Rafael Shanchez Chencho, Eva Rojano, Maria José Casado, Beatriz Cabrera del Moral, Ana Pozo, Fatima Martinez Sanchez, Mari Carmen Guerrero, Estefania Cuevas Cobos, Ana Maria Garcia Perez, Mia Vasara, Anna Niinimäki (Palmio), Maria Kause, Kaari Martin, Hannele Tuomipuu, Erika Alajärvi, Marianna Verdecia

Mustlastantsu on Lehti Kostabi õppinud Moskvas mustlannast tantsija Zinaida Ilinskaja juures.

Loominguline tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Mustlasansambli Romale muusikaline juht ja solist (1983–1991); 1991 hakkas flamenkotantsu õpetama Eestis ja aastast 2004 tegutseb Lehti Kostabi flamenko- ja mustlastantsustuudio Airoso. Alates aprillist 1998 oli kaastegev rahvusooperis Estonia G. Bizet' ooperis "Carmen" (flamenkotantsud seadis lavastusele koos Claudia Ševtšenkoga) ning tantsis teatri külalisetendustel Belgias (1999) ja Küprosel (2000). Mustlasansambliga Romale (kunstiline juht ja lavastaja Evi Pihla) on Lehti Kostabi lisaks Eestile gastroleerinud Siberis, Lätis, Soomes.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]