Koit Raudsepp

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Koit Raudsepp (sündinud 22. veebruaril 1964[1]) on eesti saatejuht, ajakirjanik, muusikakriitik ja DJ.

Juhib ERR-i raadiojaamas Raadio 2 omanimeliset saadet. Kasutab DJ-na ka nime Dr Koit.

Samuti on ta kaassaatejuht Eesti suurimas muusikaküsitlussaates "Aastahitt" ning rahvusvahelistel muusikafestivalide raadioülekannetel (TMW, Rock Summer, RabaRock, Positivus jt).

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

1983. aastal asus ta Eesti Raadio juures tegutseva noorte reporterite klubi kaudu tegema kaastööd «Keskööprogrammi» saatele «Laupäevamosaiik», mille toimetaja oli Helgi Erilaid. Tema esimene lugu tutvustas briti ansamblit Iron Maiden. Peagi usaldati talle südaöösiti alanud veerandtunnine saatelõik, mille sisuks oli heavy.

Tol ajal defitsiitset muusikat hankis Raudsepp oma taskuraha eest mitteametlikest müügikohtadest.

Perestroika ajal kaasati Raudsepp uude saatesse "NoRa" ("Noorteraadio"), kus ta sai mängiga ka poppi ja rokki.

1990. aastal tuli Eesti Raadio eetrisse saade Rock-raadio, mida ta samuti juhtis. Saates kõlas hevi, punk, indie jms alternatiivmuusika nii Eestist kui välismaalt.

Kui Eesti Raadio asutas 1993 jaama Raadio 2, siis siirdus tööle sinna. Seal juhtis ka omanimelist saadet, mis hiljem kandis nimesid Koit FM, Dr Koit. 2000-ndatel need saated asendati saadetega "Pleier", "Pleier Extra", mis olid eetris 2013. aasta lõpuni. Esimest juhtis ta koos Heidy Purga ja Kaarel Kosega, hilisematel aastatel siiski üksinda. Teine oli soolosaade.

2014. aastast on Raudsepal omanimeline saade, mis on eetris esmaspäevast reedeni kell 18-20 ning laupäeviti kell 15-18.

Eesti Fonogrammitootjate Ühingu poolt korraldataval tunnustusüritusel Eesti muusikaettevõtluse auhinnad pälvis 2016. aastal aasta muusikaajakirjaniku tiitli.

Artikleid[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]