Koit Raudsepp

Allikas: Vikipeedia

Koit Raudsepp (sündinud 22. veebruaril 1964[1]) on eesti ajakirjanik, muusikakriitik ja DJ.

Juhib ERR-i raadiojaamas Raadio 2 omanimeliset saadet. Kasutab DJ-na ka nime Dr Koit.

Samuti on ta kaassaatejuht Eesti suurimas muusikaküsitlussaates "Aastahitt" ning rahvusvahelistel muusikafestivalide raadioülekannetel (TMW, Rock Summer, RabaRock, Positivus jt).

Töökäik[muuda | muuda lähteteksti]

1983. aastal asus ta Eesti Raadio juures tegutseva noorte reporterite klubi kaudu tegema kaastööd «Keskööprogrammi» saatele «Laupäevamosaiik», mille toimetaja oli Helgi Erilaid. Tema esimene lugu tutvustas Briti ansamblit Iron Maiden. Peagi usaldati talle südaöösiti alanud veerandtunnine saatelõik, mille sisuks oli heavy metal'i muusikastiil.

Tol ajal defitsiitset muusikat hankis Raudsepp oma taskuraha eest mitteametlikest müügikohtadest.

1990. aastatel kaasati Raudsepp Eesti Raadio saatesse "NoRa" ("Noorteraadio"), kus ta sai mängida ka poppi ja rokki.

1990. aastast juhtis ta ühe saatejuhina Eesti Raadios saadet "Rock-raadio". Saates kõlas heavy metal, punk, indie jms alternatiivmuusika nii Eestist kui ka välismaalt.

Kui Eesti Raadio asutas 1993. aastal jaama Raadio 2, siis siirdus tööle sinna. Seal juhtis ka omanimelist saadet, mis hiljem kandis nimesid "Koit FM" ja "Dr Koit". 2000. aastatel asendati need saated saadetega "Pleier", "Pleier Extra", mis olid eetris 2013. aasta lõpuni. Esimest juhtis ta koos Heidy Purga ja Kaarel Kosega, hilisematel aastatel siiski üksinda. Teist saadet juhtis ta üksi. 2014. aastast on Raudsepal Raadio 2-s saade "Koit Raudsepp".

Eesti Fonogrammitootjate Ühingu korraldataval tunnustusüritusel Eesti muusikaettevõtluse auhinnad nimetati ta 2016. aasta muusikaajakirjanikuks.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Päring inforegister.ee andmebaasis". Originaali arhiivikoopia seisuga 15. august 2020. Vaadatud 18. märtsil 2016.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]