Kirchdorf in Tirol

Allikas: Vikipeedia
Kirchdorf in Tirol

Vapp

Pindala 114 km² Muuda Vikiandmetes
Elanikke 3936 (1.01.2018)[1] Muuda Vikiandmetes

Koordinaadid 47° 33′ N, 12° 27′ E
Valla asend heli ringkonnas
Kirchdorf in Tirol (Austria)
Kirchdorf in Tirol
Kirchdorf

Kirchdorf in Tirol on vald (Gemeinde) Austrias Tirooli liidumaal Kitzbüheli ringkonnas. Vald asub 641 m kõrgusel merepinnast. Valla pindala on 113,8 km², 1. jaanuaril 2016 elas seal 3889 inimest. Vald paikneb 12,2 km Kitzbühelist põhjas, samuti 3 km Sankt Johann in Tirolist põhjas Kitzbühler Ache ääres. Küla on saanud nime vanalt kirikult, mis ehitati 8. sajandil. Peamised sissetulekuallikad on põllumajandus ja turism.

Asend[muuda | muuda lähteteksti]

Kirchdorf asub Leukentalis St. Johann in Tiroli kõrval. Vald koosneb mitmest asundusest ja hajaasustusest. Valla piiridesse mahub ka suur osa Wilder Kaiseri mäestikust. Kirchdorf on suuruselt teine vald Kitzbüheli ringkonnas.

Alljaotused[muuda | muuda lähteteksti]

Bicheln, Einwall, Erpfendorf (küla oma kiriku ja kooliga), Erpfendorf-Dorf, Erpfendorf-Wald, Fabrik, Furth, Gasteig (samuti oma kooliga), Griesenau, Habach, Haberberg, Hinterberg, Huberhöhe, Jageregg, Kaiserbachtal, Kirchdorf-Dorf, Moosen, Litzlfelden, Oberrain, Taxerau, Unteranger, Vorderhaberberg, Weng, Wohlmuting

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Kirchdorf on saanud nime kirikult, mis on vanim ringkonnas. 2. sajandi lõpul / 3. sajandi algul seisis praeguse kiriku kohas Rooma villa; see hävines hiljem rahutul rahvasterändamise perioodil (Völkerwanderung). 8. sajandil ehitati vana villa vundamendile esimene Kirchdorfi kirik. 1805. aastani vastutas Kirchdorfi kihelkond ka Reit im Winkli eest, mis viis tihedate sidemeteni kahe valla vahel. Side siiski katkes, kui nood rajasid oma kirikukihelkonna.

Sõpruslinn[muuda | muuda lähteteksti]

Tööstus[muuda | muuda lähteteksti]

Isolatsioonifirma Steinbacher AG asub Ache kallastel Erpfendorfi külas.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]