Katherina Reiche

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Katherina Reiche
Katherina Reiche CDU Parteitag 2014 by Olaf Kosinsky-2.jpg
Katherina Reiche (2014)
Sündinud 16. juuli 1973 (49-aastane)
Rahvus Saksamaa


Katherina Birgitt Reiche (sündinud 16. juulil 1973 Luckenwaldes Brandenburgis) on endine Saksa poliitik (Saksamaa Kristlik-Demokraatlik Liit) ja Munitsipaalettevõtete Ühingu (Verband kommunaler Unternehmen) tegevjuht. 2019. aasta septembris teatas energiaettevõte E.ON, et Katherina Reiche saab innogy tütarettevõtte innogy Westenergie GmbH juhatuse esimeheks. Ametlikult on ta seda ametit pidanud alates 1. jaanuarist 2020.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Pärast gümnaasiumi lõpetamist 1992. aastal õppis ta keemiat Potsdami Ülikoolis, Clarksoni ülikoolis New Yorgis ja Turu Ülikoolis Soomes. 1997. aastal sai ta diplomi.

Poliitiline karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

1992. aastal astus ta CDU noorteorganisatsiooni ja Kristlik-Demokraatliku Üliõpilaste Ühingusse (RDCS), 1996. aastast CDU liige. Aastal 2000 sai temast CDU eestseisuse liige.

Aastatel 1998–2015 oli Katherina Reiche Saksa Liidupäeva liige. 2005.–2009. aastal oli Reiche CDU/CSU parlamendifraktsiooni aseesimees, esimees oli siis Volker Kauder. Selles ametis vastutas ta haridus- ja teaduse poliitikavaldkondade eest, samuti ka keskkonna-, looduskaitse- ja tuumaohutuse valdkondade eest.

Kantsler Angela Merkeli valitsuses oli Reiche esialgu parlamendi riigisekretär Saksa keskkonna-, looduskaitse- ja tuumaohutuse ministeeriumis. Pärast 2013. aasta valimisi sai ta parlamendi riigisekretäriks Saksa transpordi ja digitaalse infrastruktuuri ministeeriumis.

Muud töökohad[muuda | muuda lähteteksti]

2015. aastal astus ta tagasi oma ametikohalt Saksamaa valitsuses ja loobus ka oma Liidupäeva mandaadist ning hakkas Munitsipaalettevõtete Ühingu tegevjuhiks. Selles ametis valiti ta 2016. aasta juunis ühehäälselt Euroopa Riigiosalusega Ettevõtete Keskuse ja Üldise Majandushuvi Ettevõtete ühingu (CEEP) presidendiks.

Muu tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

  • Saksa säästva arengu nõukogu (RNE) liige
  • Deutsche Flugsicherung (DFS) nõuandekogu liige
  • Juhatuse liige Trustees Deutsches Museumis

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]