Volker Kauder

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Volker Kauder (2014)

Volker Kauder (sündinud 3. oktoobril 1949 Hoffenheimis Saksamaal) on Saksamaa (CDU) poliitik.

Ta sündis Hoffenheimis (praegu Sinsheimi linnaosa) Baden-Württembergi liidumaal.

Pärast keskkooli lõpetamist 1969. aastal läks sõjaväkke, kust lahkus reservlipnikuna. Seejärel õppis Kauder 1971–1975 Freiburgi Albert Ludwigi Ülikoolis õigusteadust. Teise riikliku eksami sooritas ta 1977. aasta ja 1978. aastal asus tööle Baden-Württembergi liidumaa kohalikku omavalitsusse. Aastatel 1980–1990 oli Volker Kauder Tuttlingeni maavalitsuse maavanema asetäitja.

1966. aastal astus Kauder 17-aastaselt Junge Unioni (oli JU liige kuni aastani 1984). 1969–1973 oli ta JU Konstanzi piirkonna esimees ning 1973–1976 Lõuna-Badeni JU aujuhataja ning piirkondliku juhatuse liige. Aastatel 1975–1991 oli ta CDU Lõuna-Badeni piirkonna kõneisik ja juhatuse liige. 1985–1999 oli Kauder CDU Tuttlingeni piirkonna esimees. 1991. aastal sai temast CDU Baden-Württembergi piirkonna peasekretär. Volker Kauderit peetakse tihtipeale Angela Merkeli "paremaks käeks".

Alates 1990. aastast on Volker Kauder kuulunud Saksamaa Bundestagi koosseisu. 2002 – jaanuar 2005 oli ta Bundestagi CDU/CSU fraktsiooni esimene parlamendi liikmest tegevjuht. 21. novembril 2005 valiti ta 93,3% häältega CDU/CSU fraktsiooni esimeheks. Korrapärastel fraktsiooni esimehe valimistel 26. septembril 2006, aasta pärast Bundestagi valimisi, kogus ta 92,1% häältest. Volker Kauder on Rottweil-Tuttlingeni valimisringkonnast alati otse Bundestagi valitud. 2009. aasta Bundestagi valimistel kogus ta 48,1% häältest. Päev pärast valimisi sai ta 96% häältega jälle CDU/CSU fraktsiooni esimeheks.

Volker Kauder ristiti noorukieas Evangeelses Kirikus Badenis. Talle on südamelähedased Katoliku kiriku evangeelne liikumine ja liturgia. Tegevuse eest tagakiusatud kristlaste abistamisel tunnustati teda septembris 2010 Kristliku Meedialiidu KEP (Konferenz Evangelikaler Publizisten) auhinnaga "Kuldne Kompass".

Tuttlingenis asub tema loodud ühing vaimsete häiretega haigete toetuseks.

Eraelu[muuda | muuda lähteteksti]

Volker Kauderi sakslastest vanemad saadeti pärast Teist maailmasõda Jugoslaaviast välja. Tema vend, Siegfired Kauder, on samuti Saksamaa Bundestagi liige. Mõlemad kasvasid üles Singen am Hohentwielis (asub Konstanzi kreisis, Freiburgi ringkonnas, Baden-Württembergi liidumaal), kus nende isa oli linna ja hiljem maakonna volikogu auliige ning veel hiljem õpetaja ning rektor.

2010. aasta detsembris antud intervjuus ütles Kauder, et ta ei poolda adopteerimise õiguste andmist samasoolistele paaridele, kuna ta "ei usu, et lapsed sooviksid üles kasvada samasooliste partnerlussuhtes".

2010. aasta Oktoberfestil tekitas tema väljaütlemine "kahe-kolme nisuõlle joomine päevasel ajal ei tohiks olla probleem" sensatsiooni ja ka kriitikat, et see ei aita kaasa alkoholi vastu võitlemisel. Kauder valiti kaks korda Saksamaa Õllepruulijate Liidu poolt "õllesaadikuks". Kauder: "Ma soovin järgmise 12 kuu jooksul reklaamida seda saksa õlut, [...] kuna ma olen veendunud, et asjaolu, et õhtuti on meie maa nii paljudes klaasides mullideta vesi, on kahjustanud meie kultuuri – olen arvamusel, et ka klaasis peab midagi toimuma!"

Kauder kaitseb tagakiusatud kristlikke kogukondi, eriti islamiriikides. Sellega seoses on ta muuhulgas öelnud, et sanktsioonid ei aita. "Arenguabi peaks olema suunatud senisest enam kristlike projektide toetamiseks nendes maades, kus kristlased on rõhutud."