Verband kommunaler Unternehmen

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Verband kommunaler Unternehmen e.V. (VKU)

Verband kommunaler Unternehmen e.V. (VKU) ('munitsipaalettevõtete ühing') on organisatsioon, mis esindab Saksamaa munitsipaalettevõtete huvisid Saksamaa ja Euroopa seadusandlike organite ees. VKU ettevõtted tegelevad energeetika, veevarustuse, kanalisatsiooni, jäätmekäitluse ja heakorra valdkondades.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

VKU asutati 1949. aastal Rüdesheim am Rheinis. Pärast teist maailmasõda, VKU oli garanteerinud efektiivse huvide esindamist ja samal ajal tugevdanud munitsipaalettevõtete tõhusust. Pärast SDV (Saksa Demokraatlik Vabariik) kokkuvarisemist 1989. aastal toetas VKU linnu ja valdu Ida-Saksamaal, et luua energeetika ja veevarustusega tegelevad munitsipaalettevõtted. Alates 2011. aastast endine sõltumatu jäätmekäitluse munitsipaal ühing ja munitsipaal puhastamise VKS kuulub VKU üksusele.

==VKU tänapäeval==L VKU-s on rohkem kui 1400 liiget, milles kokku 245 000 töötajat ja kogukäive umbes 110 miljardit eurot. Liikmetel kokku on 46% turuosa elektri segmendis, 59% maagaasi osas, 80% joogivesi osas, 65% kaugküte ja 26% kanalisatsioon puhastit.

Sellele lisaks nad iga päev ümber töötlevad 31500 tonni jäätmeid ja mõjutavad positiivselt sellele et Saksamaa jõuab kõrgeima taaskasutamise määra Euroopa Liidu liikmete vahel, 65%.

VKU ühing korraldab erialast ja poliitilist tööd energeetika, veevarustuse ja heitvee veevarustuse, jäätmekäitluse ja munitsipaal puhastamise aladel. VKU ettevalmistab seadusi ja sõnastab ühised poliitilised seisukohad VKU liikmetele ja seletab neid poliitika ja avaliku sektori tasemel.

2007. aastal VKU ühing kolis oma peakontori Kölnist Berliini. Brüsselis esindab ühingut riigitasandi büroo piirkondlike kontoritega. Alates jaanuarist 2016 on VKU president Michael Ebling, Mainzi linnapea. Alates septembrist 2015 on Katherina Reiche VKU tegevjuht.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]