Kasutaja:Taivo/Arhiiv1

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Tere tulemast Vikipeediasse, Taivo![muuda | muuda lähteteksti]

Andres 17:33, 21 Dec 2004 (UTC)

Tere tulemast minugi poolt. Palun kasuta kuupäeva ja aastaartiklites mitte side- vaid mõttekriipsu (Alt+0150) - Ahsoous 17:52, 21 Dec 2004 (UTC)


Parem oleks, kui kirjutaksid km<sup>2</sup> asemel km². Siis ei muutu reavahe laius. Siim 19:38, 5 Jan 2005 (UTC)


Miks sa võtsid artiklist Mississippi ära mallid "täienda" ja "toimeta"? Ma ei pannud neid sinna nalja pärast. Kas sa arvad, et su artikkel on nii kvaliteetne, et seda ei ole võimalik ei täiendada ega ka toimetada? Siim 20:17, 5 Jan 2005 (UTC)


Me ei tohi artikleid maha kirjutada, vähemalt mitte sõna-sõnalt. Malle ei ole kombeks ära võtta. Ma panin malli "toimeta" artikli päisesse, sest minu arvates artikkel ei vasta Vikipeedia standardile. "Täienda" ei ole küll kohustuslik element, kuid ära pole teda ka mingit põhjust võtta. EE artikkel on ruumipuudusel lühike ja kokkusurutud ning mina arvan küll, et me peame Vikipeediasse kirjutama märksa pikema ja parema artikli. Siim 20:40, 5 Jan 2005 (UTC)
Mississippi artikli kohta võid kasvõi meilida, kui stiilis on midagi konkreetselt väga halvasti.
Midagi ei ole väga halvasti ja ma pole ka stiili kohta midagi öelnud. Ütlesin, et artikkel ei vasta Vikipeedia standardile. Vikipeedia artiklitel on teatud vormistuseeskirjad. Ma ei jõudnud artikli teksti veel lugedagi, kuid nägin, et kõik pole nii nagu peab, seepärast paningi "toimeta" artikli algusse. See mall võib tähendada seda, et ma ise kavatsen lähiajal artikli üle vaadata või on see märguandeks teistele potentsiaalsetele toimetajatele, kes on Vikipeedias kauem olnud ja orienteeruvad reegleis paremini. See mall ei ole mõeldud püsivalt artiklis ilutsema. Kui ta on sinna unustatud vähemalt paariks päevaks, siis võid ta maha võtta. Edu uute artiklite kirjutamisel. Siim 21:49, 5 Jan 2005 (UTC)

Entsyklopeediaartiklid on vahvad kyll, aga kahjuks ei ole meil eesti Vikis võimalik ilmutada nende suhtes samasugust kiindumust kui inglisVikis on 1911. aasta Britannica suhtes juba sel põhjusel, et E(N)E on kopiraidi all. Pealegi - kuhu jääb siis loovus, leegitsev ind meie sydameis ise midagi luua ja rahvast valgustada? Märksa mõnusam on võtta lahti mitu allikat (nt inglisviki, Britannica, MS Encarta, E(N)E, eriteatmikud jms) ning neist kõigist paremad osad kokku liita. Kui tahad vana head ja kopiraidita allikat, mida naljalt mujal ei pruugita, võta tsaariaegne Brockhaus, saadaval igas hästivarustatud raamatukogus - seal on asju, mida mujal ei ole. --Oop 11:21, 6 Jan 2005 (UTC)


Palun paranda numbrid sellisele kujule nagu nad Vikipeedias olema peavad. 2000 asemel 2 tuhat ei ole mingil juhul aktsepteeritav. Siim 16:35, 7 Jan 2005 (UTC)

Siimul on tuline õigus. Kui on vaja juhtida tähelepanu arvu ligikaudsusele, võib seda teha näiteks '~' abil, kui 'umbes', 'ligikaudu' vms pikad tunduvad. - Urmas 20:25, 7 Jan 2005 (UTC)
Minu meelest ei ole Eesti keele sõnaraamatus öeldud, et "2 tuhat" on vastuolus eesti keele reeglitega, vaid seda, et niiviisi kirjutada on mõttetu, niisiis ebaotsarbekas. Ka ei ole seal öeldud, et "11 tuhat" oleks parem kui "25 tuhat".
Nagu ma aru saan, on probleemiks see, et kui kirjutada "2000", siis ei ole selge, kas on ümardatud sajalisi, kümnelisi või ühelisi. See on tõesti nii, kuid pole olemas üldtunnustatud kokkulepet, mille kohaselt "2 tuhat" tähendab midagi muud kui "2000" ligikaudse arvuna. Seetõttu ei anna vormi "2 tuhat" kasutamine midagi. Andres 06:55, 8 Jan 2005 (UTC)
Ausalt yteldes on "2 tuhat" lihtsalt halb stiil (ehkki "kaks 1000" või "kaks 000" oleks muidugi veel halvem). Kui numbrid ("2000") tõesti ei meeldi, võib ju kõik sõnadega välja kirjutada ("kaks tuhat"). --Oop 17:57, 8 Jan 2005 (UTC)

Kohanimede kasutamisel me juhindume üldjuhul KNAB-ist. ENE-s ja EE-s on sageli nimede vananenud kujud. Andres 06:55, 8 Jan 2005 (UTC)

Ujumine 1896. aasta olümpiamängudel[muuda | muuda lähteteksti]

Ma ei tahtnud lauset ärajäänud alade kohta ära kaotada. Vastupidi, leian, et see on igati asjakohane ja informatiivne, nii et taasta see. Mina paneksin sellesse artiklisse kõik detailid, mis õnnestub teada saada. Tegelesin selle artikliga hommikul, aga mul sai aeg otsa. Andres 20:19, 2 Feb 2005 (UTC)

Administraatorikandidaadid[muuda | muuda lähteteksti]

Pakkusin Sind administraatoriks. Palun teata leheküljel Vikipeedia:Administraatorikandidaadid, kas oled nõus. Andres 12:24, 18 Feb 2005 (UTC)

Oled nüüd administraator. Andres 20:48, 27 Feb 2005 (UTC)

Arvan ka, et iga müüditegelase kohta peaks olema eraldi artikkel, isegi kui palju öelda pole ja kui tuleb mingil määral dubleerida. Arvan, et tegelikult siiski on nii mõndagi öelda, mis peaks olema just eriartiklis. Andres 08:25, 9 Mar 2005 (UTC)

#[muuda | muuda lähteteksti]

Palun selgita, mis sõltub #-st tabeli lahtri värvis? Proovisin trellidega ja ilma, ent ei näinud mingit vahet. Taivo 14:17, 29 Mar 2005 (UTC)

Proovisin ise ka ja jah, vikis ei ole sel "vahet" kuidas see värv on kirjutatud, sest viki tarkvara "parandab" selle ära. Ausalt öeldes ma ei mäletagi praegu kohe täpselt ametliku selgitust sellele "#" sümbolile kuid usun et olen sellele suht lähedal järgnevaga: HTML-is ja CSS-is on üks moodus (kõige levinum) määratleda värvid 16-ndik süsteemis ja et eristada seda muust koodist siis pannnakse see "#"-märk RGB värvi (Red-Green-Blue) määratluse algusesse, värv kirjutatakse siis #RRGGBB -kus RR on 16-ndik süsteemis punase värvi osakaal lõpp värvis (00->ff = 00->255 10-ndik süsteemis). GG on samamoodi rohelise ja BB sinise koha peal.
Tegin siia näite, kui vaatad redigeerimis aknas koodi ja siis koodi mis leheküljelele tegelikult tule siis on näha kuidas viki tarkvara muudab/"parandab" koodi. Viimaste standardite soovituste järgi peaks taustavärve kirjutama tegelikult style abil. Ja kui seda lähenemist kasutada siis on näha "vahe" selle "#" -märgi kasutamisel/kasutamata jätmisel.
bgcolor ilma # bgcolor #-ga
style ja background-color ilma # style ja background-color # -ga
Huvi pärast võib selle koodi lõigu kopeerida omaette faili ja vaadata kuidas "tavaline" browser seda näitab. Tegelikult oleneb see erinveuse nägevus kui palju browser standardit jälgib. Mõned aktsepteerivad sellised standardi vastu eksimised teised lihtsalt ignoreerivad, nii nagu standard ette näebki.
Jutt tuli nüüd pikk, loodetavasti selgitas selle "#" sümboli vajadust. Jõudu redigeerimisel, tehes õppib --TarmoK 19:47, 29 Mar 2005 (UTC)

What a nice surprize[muuda | muuda lähteteksti]

Thanks Taivo for the corrections! Best regards Gangleri | Aa | A 20:51, 22 Apr 2005 (UTC)
Kommentaar: rumeenia päritolu sakslane tegi eesti vikipeediasse saksakeelse kasutajalehekülje; tõlkisin ära. Taivo 30. september 2006, kell 20:22 (UTC)

VikipeediaVikipeedia:Vikipeedia tutvustus[muuda | muuda lähteteksti]

  • Halló Taivo! I want to let you know about GlobalWPSearch Wikipedia made by de:Benutzer:Aka. I was searching for examples like GlobalWPSearch Esperanto but find the first more apropriate.
  • GlobalWPSearch is a tool to find pages with the same name. Depending on what you find you can add interlanguage links. These are normaly all in the same namespace. I could see that Vikipeedia redirects to Vikipeedia:Vikipeedia tutvustus which is in the project namespace.
  • Could you please make an article in the article namespace or move the page? Would you please readjust the redirect from Wikipedia? Thanks in advance for all your efforts. Best regards Gangleri | Aa | A 17:11, 3 Apr 2005 (UTC)

Miks sa "megaaasta" ja "gigaaasta" ära kustutasid? Siim 17:29, 19 Apr 2005 (UTC)

Kolm a-d kõrvuti on viga; nõuab sidekriipsu vahele. Lehed taastati. Taivo 30. september 2006, kell 20:22 (UTC)
sa lähed aeg-ajalt vist kustutamistega liiga hoogu - mina näiteks kirjutan just nimelt sirocco ja mitte teisiti - tõenäoliselt teevad sedasi veel mõned - Ahsoous 10:55, 21 Apr 2005 (UTC)
Mõtlesin selle üle. Sirocco on prantsuskeelne termin. Sirokod harilikult Prantsusmaale ei ulatu. Itaalia- ja araabiakeelse nime oleksin alles jätnud. Et keegi võiks eelistada prantsuskeelset nime asja kohta, mida Prantsusmaal üldiselt ei esine, on mulle uudis. Taivo 10:58, 21 Apr 2005 (UTC)
prantsusekeelne - kas tõesti? tegelikult on seegi itaaliakeelne - prantsusekeeles on see sõna hoopis marin, aga mina kasutan seda pigem inglise keele mõjudel, mis on tegelt parajalt absurdne(!) - Ahsoous 11:15, 21 Apr 2005 (UTC)
See on huvitav. Ma arvan, et sa peaksid artiklis siroko võib-olla esinevaid vigu parandama (et prantsuse keeles on marin jne.). Taivo 11:20, 21 Apr 2005 (UTC)
võimalik muidugi, et sirocco on prantsuse keelde jõudnud hoopis Korsikalt... nii et ma küll ei saa väita et see ka vale oleks... - Ahsoous 11:26, 21 Apr 2005 (UTC) ahjah paremat infi nime kasutuse kohta saab hollandi ja saksa vikidest ...

Somaalia[muuda | muuda lähteteksti]

Tere! Ole hea ja vaata võimalusel Somaalia artiklit, kas see on ok. Harri pani uuesti oma muudatused tagasi, mida sina ja teised kasutajad vaidlustasid. ise olen arvamusel et need ei ole ok, kuid ei tunne valdkonda et hakata parandama --TarmoK 07:14, 18 mai 2005 (UTC)

Tere!Palun kirjuta sellest ka et edela-somaalia ja jubaland on sõlminud Ghediga lepingu et nad hakkavad alluma Ghedile 2006 ja et Puntlandiga peetakse läbirääkimisi.kui tahad just sellest ühendamisest pöördu minu poole.Harri 16:52, 19 mai 2005 (UTC)
Kommentaar: 2006 lõppemas, asjast pole veel midagi kuulda. Taivo 30. september 2006, kell 20:22 (UTC)

kategooriad ja inimeste nimed[muuda | muuda lähteteksti]

Tere! ma ei tea kas on lihtsalt ununenud või ... kuid kategooriate lisamisel iskute artiklitesse on hea tava lisada sinna lõppu inimese nimi perekonnanimi, eesnimi vormis, sedasi on kategooria lehel need artiklid "õiges" järjekorras.

Näitlikult siis: [[Kategooria:Venemaa sportlased]] asemel [[Kategooria:Venemaa sportlased|Dratšov, Vladimir]] Vladimir Dratšov -artiklis --TarmoK 16:19, 26 mai 2005 (UTC)

Kustutada mall[muuda | muuda lähteteksti]

Tere! Kui artikkel saab märgitud kustutamiseks siis ei teeks paha ka paari sõnaga põhjendada.

Jah need kunagi ammu tehtud Egoni Korea artiklite algused ei ole Vikipeedia tasemel, kuid selle asemel et neid kustutatamise järjekorda panna võib väikese vaevaga saada neile mõistetava sisu sisse ja ellu äratada --TarmoK 19:22, 30 mai 2005 (UTC)

Jah, ma tean. Kuid viimasel ajal on ainult välislingist koosnevaid artikleid kustutatud ilma mingi aruteluta (vt. kustutatud lehekülgedest Eesti koole), mistõttu arvasin, et sellistele artiklitele kustutamismärke lisamisel on iseenesestki selge, miks seda tehtud on. Need artiklid on juba paar aastat sellised, täiendamata olnud. Lõuna-Korea linnad ja piirkonnad pole ka nii tähtsad, et neile tingimata hinge sisse puhuma peaks (võrreldes jällegi Eesti koolidega). Taivo 12:38, 31 mai 2005 (UTC)
Nõus et see suht selge põhjus, kuid neil Korea linnade artiklitel oli ka näteks väheke vahet, teisel oli näiteks vaid link linna lipule, kui teisel linna kodulehele. Esimesel juhul suht mõtetu link, teisel juhul on see link huvilisele kohta kust saab infot.
Kui rääkida neist koolide lehtede kustutamisest, siis mäletamsit mööda oli nende kohta väheke ka arutelu, kuid see selleks. Artikleid tähtsuse järjekorda pole vist ka mõtet hakata panema, kui Vikipeedia idee on et siin oleks infot kõigest, sedasi on Korea linn ja Eesti kool samaväärsed, kuigi Eesti kooliga võib olla rohkem inimestel "sidet". Isiklikult ma ei poolda artikli kustutamist vaid sellepärast et seal on vähe infot (siis vaid üks välislink näiteks), teisalt ei leia ma näiteks palju erilist kirjutada ühest koolist, kui vaid seda et see asub seal-ja-seal ja on ehk asutatud sel-ja-sel aastal, eri juhtum kui on sellised "ajaloolised" koolid. Sellega võrreldes kauge maa linnast leian palju enamat kirjutamis ainet. ..et selliseid mõtisklusi --TarmoK 13:21, 31 mai 2005 (UTC)

Sell[muuda | muuda lähteteksti]

Arvan, et Sell ei ole Leon. Selleks kirjutab ta liiga intelligentselt. Andres 18:54, 20 Jun 2005 (UTC)

Tagantjärele tundub, et Sell oli just nimelt Leon. Taivo 30. september 2006, kell 20:22 (UTC)

Kle, miks sa selle infoboxi ära koristasid? - Ahsoous 6. september 2005, kell 12.56 (UTC)

All on pisike eelmise-järgmise kast isegi olemas ja vaatasin, et see suur jurakas ei lisa midagi uut. Alternatiiv olnuks eelmise-järgmise kast ära korjata, nad ju dubleerivad teineteist, aga ma võtsin suurema maha. Pealegi on eelmise-järgmise kast palju sagedasem. Igasugustel kuningatel on ainult eelmise-järgmise kast ega ole mingit suurt tabelit kõrval. Taivo 6. september 2005, kell 13.06 (UTC)
Tead mis, sellel kastil oli ehk siiski suurem mõte, tegelt võiks taolist surti kastid ka muude isikute kohta luua aga kui sa muidugi oleks viitsind, siis võinuks sa vaadata ka Johannes Paulus II-e kohta käivasse artiklisse, ja üritand lihtsa kustutamise asemel siiski nati vaeva ka näha, et kasti täitmiseks midagi ette võtta ... - Ahsoous 6. september 2005, kell 13.20 (UTC)
Ahaa. See oli vist soovitus kõigilt paavstidelt eelmise-järgmise kast maha võtta, sest see dubleerib suurt infoboksi. Aga kust saada paavst Corneliuse kodanikunime ja pilti, seda ma ei tea. Taivo 6. september 2005, kell 13.45 (UTC)
Vat ei see pole soovitus - tegelt selle eelmise-järgmise koristaksin mina hoopis sellest suurest kastist ära - aga selle isiku õige nimega on vist jah tõsiseid probleeme... nu ühesõnaga keegi tundmatu kasutaja tegi tolle kasti algatuse, ma siis üritasin seda korrastada... aga tegelt muidugist on küsimus, milliseid andmeid erinevate tegevusalade esindajate puhul taolistesse kastidesse panna ...paavstide puhul see õige nimi on loomulik...see on ilmselt vajalik ka terve hulga muude alade puhul (näiteks profimaadlejad) samas näiteks sportlaste puhul vist võiks seal olla siis rekordid jne. nu ühesõnaga, see on aruteluteema, nii et ma arvan, et sa lihtsalt kiirustasid natuke... - Ahsoous 6. september 2005, kell 14.08 (UTC)

Artiklite alapealkirju ei tehta linkideks ning lühendite järele ei pea panema punkti. Pole mingit põhjust teha muudatust: "st -> s.t." Siim 1. oktoober 2005, kell 19.09 (UTC)

Cheopsi püramiid[muuda | muuda lähteteksti]

Sa muutsid selles artiklis kõik "kuningad" "vaaraodeks" ja linkisid selle ka sinna. Aga nagu vaarao-artiklistki lugeda võib, siis 4. dünastia kuningad ei kandnud veel vaarao tiitlit. Minu ettepanek: Jätame tekstis "vaarao" ja lisaks alguslõiku a'la "... vaarao (tegelikult kuningas. Sõna vaarao võeti Egiptuses kuninga tiitlina kasutusele alates 16. dünastiast, praegu kasutusel üldnimetusena kõigi egiptuse kuningate kohta) ..." Arvamused? Peremees 2. november 2005, kell 14.36 (UTC)

Minu meelest oleks parem sõnast "vaarao" üldjuhul üldse loobuda. "Kuningas" on alati õige. Andres 6. november 2005, kell 21.54 (UTC)

Põhjasõda[muuda | muuda lähteteksti]

Eri allikates on kuupäevad märgitud eri kalendrite (Gregoriuse kalender, Juliuse kalender, Rootsi kalender) järgi. Õiged kuupäevad tuleb veel välja selgitada. Mul olid lingid ainult nendele kuupäevadele, mida ma arvasin olevat Gregoriuse kalendri järgi. Palun taasta endine olukord või uuri ise välja, millisest kalendrist millise kuupäeva puhul on jutt. Gregoriuse ja Juliuse kalendri vahe on pärast veebruari 1700 üksteist päeva, Gregoriuse ja Rootsi kalendri vahe kümme päeva, pärast veebruari 1711 üksteist päeva. Andres 6. november 2005, kell 21.54 (UTC)

Siselinkidest[muuda | muuda lähteteksti]

Ühele artiklile ei pea mitu korda linkima, aga võib. Kui artikkel on pikk, siis on raske otsida, kus see link eespool on ja kas teda on. Andres 13. september 2005, kell 12.21 (UTC)

Palun arvesta seda, et pika artikli lugejal on raske eestpoolt siselinki üles leida. Pole ju midagi halba selles, kui üks link esineb pikas artiklis mitu korda. Andres 6. november 2005, kell 22.00 (UTC)

Millega sa siin Vikis tegeled? Kas sa oled mingi vikipolitseinik või? Miks sa Uusromantismis oled bändide loetelu ära kustutanud? Eesti artiklis on kõik uusromantismi žanrid: kunst, kirjandus, muusika, popmuusika jne. ühes artiklis, järelikult ka bändid.

Jah, ma olen vikipolitseinik. Ja kõrvaldasin need bändid vastavalt artikli arutelu soovitustele. Taivo 21. november 2005, kell 14.53 (UTC)

vaatasin, et märkisid siin kolm tekstialget ära kustutamiseks, aga miskil põhjusel ei ole sa kirjutanud miks sa neid kustutada tahad... nu arvan ise tegelikult sedasama, et need vist peaks kustutama... see tahtmine tekkis mul ka kohe... aga... kuna too moment mul polnud mahti tegutseda... ning pärast hakkasin asja nati uurima ning... avastasin... et miski tõetera on kõikides nendes tegelikult sees... EstIRC-s on tõesti selline kanal ja need sellised tegelased paistavad sealsed aktivistid jah olema... nii, et imho on kaks võimalus... kas keegi, kes asjast nati rohkem teab (ja ma loodan et mitte see propagandist sealt üksikust kompaniist) kirjutab miskit asjalikku... või tuleb need kiiremas korras (ja minu poolest veel täna) tõesti kustutada... - Ahsoous 22. detsember 2005, kell 13.56 (UTC)

Arvan, et artiklid tegelaste kohta võiks kustutada. "Munnikarja" suhtes kõhklen. Küsimus on selles, kas asjast on midagi sisukat kirjutada. Võib ju kirjutada, et on selline kanal, aga aktivistide nimed ei anna vist mingit infot. On väga küsitav, et midagi seksuaalkultuuri arendamisega pistmist on.
ausalt öeldes mina isiklikult kustutaksin nad kõik - Ahsoous 22. detsember 2005, kell 14.09 (UTC)
Uurisin veel Munnikarja ja selle tegelasi. Tundub siiski, et tegemist on tähelepanuväärse nähtusega, nimelt huumoriga IRC-s. Ka artiklid ise on kirjutatud nihkega. Andres 23. detsember 2005, kell 06.15 (UTC)
Kõik edaspidi kustutati. Taivo 30. september 2006, kell 20:22 (UTC)

NBA meistrivõistluste finaalmängud[muuda | muuda lähteteksti]

Miks eemaldasid tabeli vormistuse? Selline info on palju selgem tabelina kui tekstina ridades, rääkimata sellest et lugeja peab arvama mida miski tähendab. --TarmoK 1. jaanuar 2006, kell 18.53 (UTC)

Taastasin. Taivo 30. september 2006, kell 20:22 (UTC)

28. veebruar[muuda | muuda lähteteksti]

kle, kas miskit oli selle vastlapäeva märkega valesti, et sa selle eemaldasid?? (igaljuhul panin tolle tagasi) liikuvate pühadega on muidugist probleeme küll, aga minu arvates võiks seegi inf siiski olemas olla... - Ahsoous 8. veebruar 2006, kell 20.33 (UTC)

Taivo eemaldas selle ilmselt minu märkuse põhjal leheküljel Arutelu:28. veebruar. Selliseid küsimusi oleks parem artikli aruteluleheküljel arutada. Andres 8. veebruar 2006, kell 21.07 (UTC)
jätkan siis seal... - Ahsoous 8. veebruar 2006, kell 21.10 (UTC)

Endast rääkivad artiklid[muuda | muuda lähteteksti]

Endast rääkivate artiklite parandamine ei ole hea toon, kuigi formaalset keeldu ei ole. Soovitatav on panna kommentaarid arutelulehele. Andres 9. veebruar 2006, kell 20.37 (UTC)

Kust sa tead, et see ei ole hea toon? Inimene tunneb ju ennast kõige paremini. Taivo 10. veebruar 2006, kell 13.43 (UTC)
Ütleme siis nii, et inglise vikipeedias ei peeta seda üldjuhul heaks tooniks. Igatahes, kui keegi proovib seda teha, siis on kindlasti kellelgi ütlemist. Oleneb muidugi ka asjaoludest. Kui ma ei eksi, siis kuskil juhendis soovitatakse kasutada just arutelulehekülge. Andres 10. veebruar 2006, kell 13.48 (UTC)

Mall UAE[muuda | muuda lähteteksti]

Miks sa võtsid mallist UAE ära kategooria Araabia Ühendemiraadid?

‘Ajmāni, Al-Fujayrah ja Ash-Shāriqah pärast. Et nad oleksid kategoorias "Araabia Ühendemiraadid" vastavalt A, F ja S, mitte ‘ (esimene) ja A (viimased kaks) all. Või on selleks mingi võimalus ka malli muutmata? - Urmas 17. veebruar 2006, kell 22.32 (UTC)

Fiktiivsed nimed[muuda | muuda lähteteksti]

Kust Sa tead, et nimed artiklis "Maavalla Katoliklik Liikumine" on fiktiivsed? Andres 19. veebruar 2006, kell 18.00 (UTC)

Otsisin Google'ist. Võib juhtuda, et mõnele inimesele ei leia Google ühtegi viidet, aga kui MITTE ÜHELEGI ei leia, siis on asi kahtlane. Taivo 19. veebruar 2006, kell 18.03 (UTC)
Väide, et nimed on fiktiivsed on üsna julge. Mitut nime sa kontrollisid? Ma leidsin, et vähemalt 4 inimest on täiesti olemas.--Boy 19. veebruar 2006, kell 20.26 (UTC)
Nende nimede fiktiivseks kuulutamine on tõsine süüdistus, sest kui see on tõsi, siis sellele peaksid järgnema sanktsioonid. Andres 19. veebruar 2006, kell 22.51 (UTC)
Vaatasin 6 harvaesinevamat nime. Eks nüüd vaatasin ülejäänud ka ära. Need neli, mida Boy mainis, olid Marko Gavrilov (sloveen, sündinud 1937, ilmselt nimekaim), Tõnu Nass (1 viide, omab kinnisvara Maardus), Raivo Lehtla (2 viidet, sündinud umbes 1952, elu kohta pärast keskkooli lõpetamist puuduvad andmed, aga arvestades keskmist eluiga on vist elus) ja Toomas Tomson (218 viidet, palju nimekaime, kelle seast tulid esimestena välja alla 12-aastane maletaja, EÜS liige alates 1983, 1985 sündinud Põlva orienteeruja, Pärnu linnavalitsuse IT juhataja ja Vaibakeskuse esindaja.) Kuna Tomson ei tule suure hulga nimekaimude tõttu arvesse, siis võib kaht inimest 9-st pidada olemasolevaks. Taivo 20. veebruar 2006, kell 15.03 (UTC)
Küsimus on aga selles, kas sellenimelised inimesed on liikumise liikmed. Sain X-i jutust aru nii, et tegemist on Tartu noorte katoliiklastega. Võib ju kogudusse kirjutada ja paluda kontakti kellegagi neist. Andres 20. veebruar 2006, kell 15.08 (UTC)
Sertifitseerimiskeskuse andmetel on vähemalt 3 nime täiesti olemas. Toomas Tomsoneid on 2, vastuse said ka Urmas Noomen ja Avo Reinvars. Võimalik on, et teised ei ole ID kaarti võtnud või on alla 16 aastased.--Boy 20. veebruar 2006, kell 15.30 (UTC)
Tagantjärele tundub, et mul oli õigus. Taivo 30. september 2006, kell 20:22 (UTC)

kle kas sa ei arva, et kasutaja arutelud võiks siiski kasutaja ise kustutada... äkki oli tal seal miskit enda jaoks vajalikku infotki...-Ahsoous 19. veebruar 2006, kell 20.03 (UTC)

Seal oli ainult REDIRECT analoogilise nimega lehele. Taivo 19. veebruar 2006, kell 20.05 (UTC)
OK, ega ma ei teadnud... - seepärast küsisin - Ahsoous 19. veebruar 2006, kell 20.24 (UTC)

Organisatsioon[muuda | muuda lähteteksti]

Tere, vaatasin et võtsid organisatsiooni artiklilt vormindamise malli ära. Kaks kysimust: on sul arvamusi, kuidas seda artiklid edasi ehitada - andresega pidasime pisikese arutelu, kuid valikuid on päris palju? Teine: mis on kõige esmasemad nõuded, mida artikkel peaks täitma, et oleks väärt vormindamise/toimetamise malli eemaldamist- kus saaks sellest lugeda? Wikitomcat 7. märts 2006, kell 00.53 (UTC)

Mul pole arvamust; see pole minu eriala. Millistele nõuetele peab artikkel vastama, sellest saab lugeda Vikipeedia:Vikipeedia reeglid. Artikkel peaks olema kategoriseeritud, võimalusel varustatud keelelinkidega ja mõistliku hulga siselinkidega: enne neid polnud, panin vikindamise malli, kui need vead said parandatud, võtsin maha. Taivo 7. märts 2006, kell 18.17 (UTC)
Aitäh, arusaadav. Kas kategoriseerimine on adminni/toimetaja pärusmaa, või saab ka artikli looja midagi teha? Wikitomcat 11. märts 2006, kell 00.32 (UTC)
Pane julgesti ise puuduvad kategooriad, siis on teistel vähem tööd. Vaata lihtsalt, kuidas teised artiklid on kategoriseeritud. Taivo 12. märts 2006, kell 11.48 (UTC)

Niisiis selline küsimus sulle, teades, et tegu on ulmehuvilisega, siis kas sa oskad vastata küsimusele Christopher Paolini kohta. mina isiklikult kirjutaksin sinna fantasy aga äkki tuleb nõustuda ka selle variandiga? - Ahsoous 9. märts 2006, kell 20.17 (UTC)

Jah, sul on õigus. Imeulme. Taivo 9. märts 2006, kell 20.34 (UTC)

Tänuavaldus[muuda | muuda lähteteksti]

Äärmiselt kvaliteetselt ja hästi toimetatud artiklid, millele ise olen eelnevalt lühipilgu peale visanud. Kiidan Su redigeerimisi ja parandusi, millest igaüks saab õppida ! Jõudu tulevikuski ! --Dj Capricorn 27. märts 2006, kell 19.05 (UTC)

Aitäh. Ka sina oled viimasel ajal silmnähtavalt arenenud. Taivo 27. märts 2006, kell 19.07 (UTC)
Tagantjärele imestan, kui lihtne on inimestele mett moka peale määrida. Kohe uskusin. Taivo 30. september 2006, kell 20:22 (UTC)

Rassistlik lähenemine[muuda | muuda lähteteksti]

Taivo, juba kahel korral olen avastanud, et toimetamise käigus parandad sa sõna "mustanahaline" ära sõna vastu "neeger". Mõlemal juhul on olnud tegemist USA naistega, kes on võitlenud rassismi vastu. Mõlemad on teinud seda ajal, kui sõna "neeger" oli neile solvav. Palun teinekord enam selletüübilisi parandusi mitte teha. --Kinks 29. märts 2006, kell 07.33 (UTC)

Minumeelest pole eesti keeles sõnal neeger halba varjundit, kuigi seda püütakse teatud ringkonna poolt vastupidist väites aktiivselt kultiveerida.--Boy 29. märts 2006, kell 10.41 (UTC)

Meil on selle sõna kasutamiseks päris mustanahalise kohta suhteliselt vähe võimalusi, sellest tulenevalt ka võhiklikkus. Siit ka suhtumine rassismi, kui millesegi, mis meid ei puuduta. Muideks, sõna "neeger" võib kasutada halvustavalt suvalise eestlase kohta, kes teeb teenindavat ja vähest haridust nõudvat tööd ja siis on see sõna ainult halva varjundiga. --Kinks 29. märts 2006, kell 10.54 (UTC)

Eesti keeles pole neeger sõimusõna ja traditsiooniliselt on rassi kirjeldades kasutatud väljendeid: negriidne, europiidne, mongoliidne... Kas peaksime ka sõnad mongol või eurooplane kuulutama tabusõnadeks? Pigem on eesti sõnal must halb tähendus: pesemata, kasimata, määrdunud, porine jne.

Ameerika Ühendriikides ei tohi isegi kirjandusteostes kasutada väljendit neeger (näiteks: Kümme väikest neegrit). Ma arvan, Eestis ei peaks sellist rumalust küll üle võtmaa. See et USA-s on sajandeid neegreid piinatud ning alandatud ei tähenda, et meie peaksime selle eest vastutama. --Valju 29. märts 2006, kell 11.25 (UTC)

Kinksile! Iga sõna võib kasutada sõimusõnana. Näiteks lehm, mära, lita, oinas, siga, tõbras, elajas, näkk, täkk, tädi, ema, onu, mees. Ütle näiteks mõnele üle keskeas mehele, et ta on poisike. Ma parem ei soovita proovida.--Valju 29. märts 2006, kell 11.26 (UTC)

Halleluuja, vasakpoolsed leidsid ka Vikipeediast lõpuks rassismitondi! Aga kui tõsiselt rääkida, siis minu meelest on Eesti ühiskonnas juba küll ja küll selle sõnakasutuse teemal diskussioone peetud ning leitud, et sõna "neeger" on eesti keelekasutuse seisukohast täiesti neutraalne. Loomulikult võib igaüks omistada igale sõnale just sellise varjundi või tagamõtte nagu ta soovib, aga ei saa lubada, et mööduvad poliitilised trendid hakkavad dikteerima seda, kuidas me oma emakeelt kõnelema peame.
Samas ei parandaks mina ühtegi neist kolmest – "neeger", "mustanahaline", "afroameeriklane" – mingiks muuks variandiks. Ameerika kontekstis on need samatähenduslikud ja siin on pigem tegu isikliku eelistusega, sest minu teada puudub üldine põhimõte, millist sõna eelistada. Mustanahalise neegriks parandamine on vast tõesti liiast, aga samavõrd liigne oleks minu meelest ka vastupidine parandus. Hea oleks säilitada entsüklopeedias muidugi ühtne sõnakasutus, aga see ei saa olla omaette eesmärk – kuni sõna on kirjakeeles olemas ja üheselt mõistetav, ei peaks selle kasutamisest probleemi tekitama. Sacerdos79 29. märts 2006, kell 11.45 (UTC)
Olen nõus, et samatähenduslikke sõnu ei maksa oma maitse kohaseks parandada (kui ei ole tegemist keelelise korrektsuse või stiili küsimusega), sest muidu jäämegi ringiratast parandama. Palun ärge parandage näiteks sõnu "mehhaanika" ja "mehhaanik", mis on keeleliselt korrektsed. Andres 29. märts 2006, kell 12.29 (UTC)
Nojah, eks ma ütlen enda seisukoha ka. Minu jaoks ei ole need sõnad samatähenduslikud, sõna "mustanahaline" pean rassistlikuks. Olen ka ise aeg-ajalt mustanahaline (sagedamini siiski puhtanahaline). Kui keegi väldib enda pesemist ja on pidevalt mustanahaline, siis pean kombetuks seda rõhutada, kui jutt just hügieenist ei käi. Taivo 29. märts 2006, kell 16.05 (UTC)
Kas siis neegrid on mustanahalised? Andres 29. märts 2006, kell 16.13 (UTC)
enamik on ju hoopis miskit tooni pruunid... ;-) - Ahsoous 29. märts 2006, kell 16.43 (UTC)
Mina neid nii ei nimetaks. Taivo 29. märts 2006, kell 16.31 (UTC)
Ah soo, hiilisin vastusest kõrvale. Minu jaoks mitte rohkem kui teised rassid. Taivo 29. märts 2006, kell 16.32 (UTC)

Mis puutub reaktsioonisse, siis see ei pruugi olla adekvaatne. Näiteks kuveitlane on šokeeritud sõnast "sadam". Andres 29. märts 2006, kell 17.40 (UTC)

Minu jaoks oli probleemne, et toimetamise käigus oli ära vahetatud just see sõna. Rebecca Walker oli minu sõnastuses afroameeriklane, kuna tol hetkel võitles tema selle eest, et teda nii kutsutaks. Angela Davis võitles neegrite õiguste eest pisut varem, siis ta soovis, et teda kutsutaks black - mustanahaline. Minu pärast võib kirjutada näiteks Joel de Luna kohta öelda kas neeger või mida iganes, aga neil kahel korral oli tegemist inimestega, kelle 1 eluülesanne oli, et neile "neeger" ei öeldaks. Jah, praegu ei meeldi negriidsest rassist inimestele, et neile "nigga" öeldakse ja ma siis ei ütle, kui neile see ei meeldi. Miks ma peaksin? Kinks 30. märts 2006, kell 08.43 (UTC)
Kirjuta see nüanss nendesse artiklitesse sisse. Aga kasuta seejuures ingliskeelseid, mitte (ainult) eestikeelseid sõnu. Rebecca Walker ja Angela Davis ei võidelnud ju selle eest, kuidas neid eesti keeles kutsutakse. Andres 30. märts 2006, kell 17.58 (UTC)
meerikamaal on vist Huckleberry Finn ka keelatud kirjandus selle sõna sagedase kasutamise pärast - Ahsoous 30. märts 2006, kell 09.20 (UTC)

1218[muuda | muuda lähteteksti]

Minule jääb arusaamatuks, miks aasta 1218 kohal tehakse redigeerimisel oluline viga - faktid eraldatakse põhjustest. Nii ei saa keegi aru, miks midagi toimus vaid nähakse, et midagi toimus. See pole õige ja on ajalooraamatute suur puudus, eriti Eestis. Joala

Põhjuseid tuleks käsitleda vastava lepingu artiklis. Võimalik, et ka artiklis eestlaste muistsest vabadusvõitlusest. Võimalik, et ka lepingu sõlminud isikute artiklites. Taivo 29. märts 2006, kell 19.48 (UTC)
Aastaartiklid on mõeldud kronoloogia esitamiseks. Sealt aga tuleb viidata artiklitele, kus mainitud sündmusi pikemalt käsitletakse. Antud juhul oleks minu meelest tarvis eelkõige eraldi artiklit selle lepingu kohta. Andres 29. märts 2006, kell 20.20 (UTC)

mul on tunne, et sa võisid tolle ip liiga kauaks blokeerida... tegu paistab olema Tallinna Reaalkooli aadressiga... - Ahsoous 18. aprill 2006, kell 17.49 (UTC)

Kaheks kuuks ei saanud, aga üks kuu on liiga vähe, sest õppeaasta pole veel kuu aja pärast läbi. Praktika näitab, et ei sealt tule midagi mõistlikku. Taivo 18. aprill 2006, kell 18.13 (UTC)

Ära kiirusta[muuda | muuda lähteteksti]

Ära kiirusta kustutamisega. Need välislingid on head, et saaks midagi kirjutada. Andres 23. aprill 2006, kell 13.32 (UTC)

Nende nupukeste looja ju teab seda välislinki. Las siis kirjutab nende põhjal mõne artikli. Hetkel artikleid pole ning kustutamine on täiesti õigustatud. Ma tean ka palju häid linke, mille põhjal oleks võimalik nii mõnigi artikkel kirjutada, aga see ei õigusta lingist koosneva artikli loomist. Siim 23. aprill 2006, kell 13.37 (UTC)
Ma püüan iga asja kohta kas või ühe lause kirjutada. Mina ei tea seda välislinki. Loomulikult ei ole õige luua ühest välislingist koosnevaid artikleid, aga kustutamisega võiks ikka pisut oodata. Loodetavasti kirjutab nende lehekülgede autor asjadest põhjalikumalt. Andres 23. aprill 2006, kell 13.46 (UTC)

[Mediawiki-i18n] Internationalisation news[muuda | muuda lähteteksti]

  • Halló Taivo! If you can help improuving the "{{int:Allmessages}}" – "Kõik süsteemi sõnumid" files "LanguageEt.php" and "MessagesEt.php" to run the Estonian projects please log in at [1], change the interface to the language of your prefrence at [2], go to Betawiki:LanguageEt.php and MessagesEt.php at section "contacts" and list your name. We can start with the new messages translated already and continue step by step.
  • If you are on IRC please visit the channel #wikipedia-BiDi.
  • For other "LanguageXx.php" and "MessagesXx.php" files please see Betawiki:category:Internationalization. Thanks in advance! Best regards Gangleri · T · m: Th · T 12. mai 2006, kell 19.46 (UTC)
Seesama tekst on kirjutatud TarmoK-le, võib-olla veel kellelegi. Saan ainult nii palju aru, et jutt on süsteemi sõnumite tõlkimisest keelefailis. Kui Sa ei taha sellega tegelda, siis Sa ei pea reageerima. Küllap siis kutsutakse kedagi teist. Andres 16. mai 2006, kell 20.57 (UTC)

Enne ümbersuunamise kustutamist kontroli, kas sellele miski viitab. Andres 27. mai 2006, kell 15.54 (UTC)

Vanilla ninja[muuda | muuda lähteteksti]

Hea et taastasid ümbersuunamise, kuid teinekord kopeeri kasutatav materjal enne "õigesse" artiklisse. Seal Vanilla ninja artiklis oli ju muidu päris hea ja kasutatav tekst mis täiendaks kenasti varasemat artiklit. Jõudu ja kena suve! --TarmoK 16. juuni 2006, kell 06.37 (UTC)

Suvine kokkutulek[muuda | muuda lähteteksti]

Please check these before deleting information: fi:Suviseurat en:Summer Services Suvine kokkutulek Best wishes! Hopefully you can restore Suvine kokkutulek. 81.197.3.89 22. juuni 2006, kell 18.30 (UTC)

No. Wikipedia is not a place for making propaganda. Taivo 22. juuni 2006, kell 19.24 (UTC)
Propaganda? What do you mean? An article of a meeting of 70000 visitors is propaganda? How? 81.197.3.89 22. juuni 2006, kell 19.35 (UTC)
Yes, it is. A number of visitors is unimportant. We are not making newspaper, but encyclopedia, we do not publish advertisments. And the caption of article is unsuitable. Your are not the only who make meetings with such name and for Estonia is more important what happens in Estonia. Taivo 22. juuni 2006, kell 19.45 (UTC)
Ok, so you have an Estonia-Wikipedia, not Estonian Wikipedia. Not sure if this is NPOV... But, why not name it otherwise? I don't think an annual meeting having hundred years history is not unimportant. And if it is, maybe you can put it in some "votes for deletion" page like in other Wikipedias? Maybe you don't have articles of festivals? 81.197.3.89 22. juuni 2006, kell 20.21 (UTC)
It's not üritus, it's a meeting. There are Wikipedia articles in Finnish, English, Swedish, and Russian Wikipedias. Why not also in eestikeelne vikipeedia? 81.197.3.89 22. juuni 2006, kell 19.39 (UTC)
What happens in other wikipedias is a weak argument. Taivo 22. juuni 2006, kell 19.45 (UTC)
Ok, I make an article that is so neutral as it can be. Is it ok? 81.197.3.89 22. juuni 2006, kell 20.30 (UTC)

SRK suvine kokkutulek. If you are not happy for name, move it. If you are not happy for significance, add it for deletion vote. If you think it is not NPOV, I don't know what is then. 81.197.3.89 22. juuni 2006, kell 20.53 (UTC)

My brother did that from same ip. Sorry about it. I did another: Suvine kokkutulek. How to merge them? 81.197.3.89 22. juuni 2006, kell 21.00 (UTC)
I think that the article Suvine kokkutulek should be deleted since the title is inappropriate. The same content is in the article SRK suvine kokkutulek. That title is bad too but a bit better. Andres 22. juuni 2006, kell 21.22 (UTC)
Ok, sorry about all inconveniences. Title should be in Estonian what is in Finnish "SRK:n suviseurat" and "Summer services of SRK" in English. 81.197.3.89 22. juuni 2006, kell 21.27 (UTC)

Sombi[muuda | muuda lähteteksti]

Millele tugineb selline kirjapilt (vt. Õudusulme)?

Sisetundele, nii nagu zebra -> sebra ja zodiaak -> sodiaak, nii ka zombi -> sombi. On sul ehk ÕS käepärast, mis see ütleb? Taivo 24. juuni 2006, kell 17.36 (UTC)
su sisetunne vist seekord petab ... vaata sealt [3] järgi - seega kas siis zombi või zombie Ahsoous 24. juuni 2006, kell 18.56 (UTC)
Kui see oleks üldkasutatav sõna, siis oleks sombi täiesti õigustatud kirjapilt. Kuna see aga on enam-vähem tsitaatsõna, siis on vist hea eelistada rahvusvahelist muutmata kirjapilti zombie. Kusjuures kõige õigem oleks eestindada sõna algupärast kuju nagu see on mingites aafrika vms keeltes, mille kohta aga mina küll ei tea, kuidas seda seal tegelikult hääldatakse. Aga üldiselt, ma arvan, et vikipeedias võiks kasutada mõlemat -- zombiet ja sombit -- paralleelselt. --Kamma 25. juuni 2006, kell 01.28 (UTC)

Toompea loss[muuda | muuda lähteteksti]

Ehk seletaksid oma tühistamisi? [4] --TarmoK 5. september 2006, kell 18:27 (UTC)

Lossitornide tõlked. Oleksin jätnud tühistamata, kui nad oleksid olnud jutumärkides, ülakomade vahel või tavalises kirjas, aga kaldkirjas antakse võõrkeelsed väljendid. Üks koma oli ka puudu. Muus osas oli sisu enam-vähem sama. Taivo 5. september 2006, kell 19:43 (UTC)
selle tulemusena on alustuslause jälle konarlik, jättes mulje et loss on see ehitis kus hetkel asub Riigikogu, ja kui Riigikogu mujale kolib(koliks) siis loss on see uus asukoht. Kui mingi osa muudatusest ei meeldi siis saab seda muuta ka muud moodi kui et kõik muudatused tühistada. ja kui raske oleks neid jutumärke lisada olnud(?) --TarmoK 6. september 2006, kell 15:35 (UTC)
Pole nõus. Sõna "praegu" näitab selgesti, et võib ka teistmoodi olla. Kui pead konarlikuks, siis paranda, aga ma mõtlesin avalausega rõhutada, et kõige tuntum on loss just riigikogu poolest, mitte selle poolest, et ta on eriilmeliste hoonete kogum. Taivo 6. september 2006, kell 15:42 (UTC)

Sugulus[muuda | muuda lähteteksti]

Sõna nõbu tuleb paljudes tekstides kasutada seetõttu, et ingliskeelsed second cousin once removed, first cousin once removed, etc ei olegi eesti keelde muudmoodi tõlgitavad. Kystilla 6. september 2006, kell 18:21 (UTC)

Sugulust on alati võimalik täpselt kirjeldada, kui see konkreetselt teada on. Tõlkimisest muidugi ei piisa. Andres 6. september 2006, kell 20:03 (UTC)

Antti Loodus[muuda | muuda lähteteksti]

See inimene, kes Antti Looduse artikli kallal "vandaalitseb", võib väga hästi olla Antti Loodus ise, kes ei oska teisiti asja parandada. On täiesti võimalik, et artiklis on valeinfot ja kogu afäär on üles puhutud. Me peaksime temast kirjutama korralikumalt, tuues välislinkide sisu artiklisse sisse ja varustama ebameeldivad väited korrektsete viidetega ning pigem omistama need allikatele.

Arvan, et blokeerimine ei ole sellises olukorras hea lahendus, sest see võtab ära võimaluse dialoogiks. Andres 9. september 2006, kell 18:11 (UTC)

See inimene ise ei näi olevat valmis dialoogiks. Võib-olla on ta tõesti Loodus ise. Kui minust oleks selline hulga välislinkidega artikkel kirjutatud, siis ma vist ei oskaks ka dialoogi alustada. Lähtudes sellest, et mingit muud kaastööd sellelt aadressilt pole tulnud, on minu meelest blokeerimine õiglane, aga kui sa selle maha võtad, ei ole ma vastu. Taivo 9. september 2006, kell 18:26 (UTC)
Kommentaar: blokkisin üheks päevaks, see võeti maha, aga kontakti kasutajaga pole seni saavutatud. Taivo 30. september 2006, kell 20:22 (UTC)

Tonga kuningas[muuda | muuda lähteteksti]

Kustustasid küll eile mu arvamuse, kuid oleksid võinud fakti üle kontrollida. Ma ei pea end küll Tonga monarhide eksperdiks, kuid näib, et leheküljele tasub lisada viide George Tupou V, kuna see on hetkel praeguse kuninga kohta enimkasutatav nimi. Samas on võimalik, et tema tegelik nimi selgub alles peale kroonimist, sest riigi ametlik lehekülg www.matangitonga.to kasutab lihtsalt Tupou V nime.Kalev.

Sul on loomulikult õigus. Kirjutasid George Tupou V.Kalev. Ma ei pannud punkti tähele ja lugesin sellest, et sinu arvates on Kalev uue kuninga nime osa, ning kustutasin sellise lolluse ilma kontrollimata. Palun tee endale kasutajanimi ja kirjuta arutelulehekülgedel oma kommentaaridele nelja ~ märgiga alla, siis ma saan paremini aru, kus sinu allkiri algab. Taivo 12. september 2006, kell 16:00 (UTC)

a small request[muuda | muuda lähteteksti]

Can you help me? This article(Nishaapur) needs some translation and correction. I don't know this language at all, but some of this article is in English, especially image captions.Use this information:

  • I should say that Nishapur is not the center of Razavi-Khorāzāni provintsi, but it is the second important, populated city.
  • Nishapur population is near 250,000 without its harbor and over 750,000 with.
  • Correct the category and make the pattern stub.

Thanks a lot. 84.11.47.151 14. september 2006, kell 19:31 (UTC)

Bezhi Kurdistan. Best hopes for Kurdistan, and Iran. I'm Iranian.--84.11.47.151 14. september 2006, kell 19:35 (UTC)

Kommentaar: tehtud, aga mitte minu poolt. Taivo 30. september 2006, kell 20:22 (UTC)

Kabetajate nimed[muuda | muuda lähteteksti]

kas enne kui sa teisaldasid Saksamaal alaliselt elava Chernyaki kohta käiva artikli, lugesid sa ka arutelusid?... - Ahsoous 27. september 2006, kell 14:26 (UTC)

Just. Arutelude põhjal teisaldasingi. Taivo 27. september 2006, kell 14:35 (UTC)
vt näiteks ta nime kirjapilti selle maa keeles, kus ta ta elab [5] - Ahsoous 27. september 2006, kell 15:48 (UTC)
Ole hea siis teisalda tagasi, muide nägin et kirjutasid Tolchikovi Toltšikov... teadmiseks ta nimi kui tahta kirjutada nii nagu dokustaadid ette näevad on Tolchikau; ta ise kirjutab ja palus oma nime aga kirjutada Tolchikov... kas inimese enda tahe ei loegi midagi? (see variant mis sa aga kirja panid on küll läbi vene keele mõeldav aga arvan et mitte just eriti õige)- Ahsoous 27. september 2006, kell 14:45 (UTC)
Ei näe põhjust. Urma argumendid olid väga kaalukad. Inimese enda arvamus midagi loeb, aga mitte väga palju. Taivo 27. september 2006, kell 15:14 (UTC)
et inimese arvamus eriti ei loe ... nime saab inimene isegi Eestis vahetada oma soovi kohaselt...- Ahsoous 27. september 2006, kell 15:48 (UTC)
Muide Koifmaniga on asi veel täbaram... üle vene keele on muidugist Koifman, sama suht loogiline nimi tema kui juudi puhul on Kaufman, aga Iisraeli alamana kirjutatakse ta nimi muudes keeltes siiski Koyfman, eesnimega sama lugu kas Igor, Igal või Ygal - Ahsoous 27. september 2006, kell 14:57 (UTC)
Perenimes pole ma kindel, kas ta ikka on Koyfman; eesnime osas olen kohanud ka varianti Yigal (ei mäleta enam, kus). Taivo 27. september 2006, kell 15:14 (UTC)
. on ka veel variandid Kojfman ning Kauffman... minu viimased andmed tema kohta on sehukesed et ta töötab Iisraeli saatkonnas Minskis... äkki saab sedakaudu miskit selgust. Ahsoous 27. september 2006, kell 15:48 (UTC)

Kui täpsustad faktoloogiat, ole ettevaatlik selles osas, mida redigeerid, vastasel juhul võid muuta õige fakti valeks. Olen seda su puhul varemgi tähele pannud, antud juhul mainin seda seoses Clemens XIV artiklis Toscana suurhertsog Lepoldist, kes on hilisem keiser ja kellest on siin artikkel olemas. Muidu sõnastuse enese osas sulle etteheiteid ei tee ja mõnikord on su sõnastus keeleliselt paremgi.Kalev.

Minu meelest ei ole kummalgi päris õigus. Vaata Arutelu:Clemens XIV ja minu praegust varianti artiklis Clemens XIV. Andres 28. september 2006, kell 08:01 (UTC)

Ei vaidle just vastu, kuid teksti algvarianti silmas pidades moodustus pärast Taivo redaktiooni uus siseviide. Seetõttu kui juba redigeerida, võiks hoolsamalt täpsustada ja rohkem vaeva näha, et pärast ei oleks vaja üle redigeerida - loomulikult käib see ka minu enda kohta, sest pole minagi eksimatu.Kalev.

Me kõik eksime. Keegi ei ole kaitstud uute vigade tegemise eest paranduse käigus. Kõige tõhusam on ikkagi, kui teksti loeb ja kontrollib mitu inimest. Me ei saa loota, et üks inimene teksti lõplikult korda teeb. Andres 28. september 2006, kell 11:20 (UTC)