Jalmar Vabarna

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Jalmar Vabarna (Foto: Silver Tõnisson)

Jalmar Vabarna (sündinud 17. aprillil 1987) on eesti muusik, ansamblite Trad.Attack!, Zetod ja Viljandi Guitar Trio liige.

Elukäik[muuda | muuda lähteteksti]

Jalmar Vabarna on lõpetanud 2005. aastal Värska Muusikakooli ja 2006. aastal Värska Gümnaasiumi. 2011. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika eriala[1] ning õppis aastatel 2009–2010 ühe õppeaasta vahetusüliõpilasena Rootsis Karlstadti Ülikooli Ingesundi Muusikakõrgkoolis.

Ta on mänginud ka ansamblites Curly Strings, Klapp, Gjangsta, Vallatud Vestid ja Johanna-Adele Jüssi Band. Lisaks teeb Vabarna muusikat sooloartistina ning mängib pille duos Sandra Vabarnaga. Jalmar Vabarna on kontserte andnud pea 40 riigis.

Lisaks on Jalmar loonud muusikaagentuuri Folk Massidesse.

Aastatel 2012–2015 töötas Jalmar Eesti Pärimusmuusika Keskuses produtsendina. 2019. aastal oli Jalmar Seto Folgi muusikaprogrammi juht.

Treski muusika- ja inspiratsioonikeskus[muuda | muuda lähteteksti]

Jalmar Vabarna on asutanud muusika- ja inspiratsioonikeskuse TRESKI, kus 2015. aastast on toimunud enam kui 50 kultuuriüritust, mh on Treskis üles astunud nublu, Angus, Trad.Attack!, Miljardid, Smilers, Wiiralt, Ewert & The Two Dragons, Vaiko Eplik ja Eliit, Zetod, 5MIINUST, 2 Quick Start, Karl-Erik Taukar ning Terminaator.

2021. aastal toimus esmakordselt Treski muusika- ja inspiratsioonifestival (#treskifest). Kolmepäevasel festivalil astusid üles üle 30 artisti nii Eestist, Lätist, Ukrainast kui USA-st. Lisaks muusikaprogrammile leidis festivalikülast inspireerivaid tegevusi, nt hommikusaun, jäävannid, hommikuhingamine, arengutöötoad, puuronimine, raamatutelk, vaimse tervise kohvik jne. Festivali üks võimsamaid osasid oli vanasse siloauku ehitatud 50-meetrine ööklubi, kus kahel ööl toimusid peod SILO SOUL (Heidy Purga, Henrik Ehte, Dr. PhilGood) ning TRESKI TEHNO (Jozels, Keplér, Tiit Sei, Prof. Palm).

Jalmar Vabarna kitarrikool[muuda | muuda lähteteksti]

15. mail 2020. aastal asutas Vabarna veebipõhise kitarrikooli. Tänaseks on ta koos foto- ja videograaf Silver Tõnissoniga loonud üle 100 kitarriõppevideo ning kooli materjali hulgast leiab ka teiste õpetajate tunde, sh Andre Maaker, Jaan Jaago ja Villu Talsi. Lisaks kitarriõppevideodele on koolis võimalus teha tutvust ka muusikateooriaga. Rohkem infot leiab ning kitarrikooliga liituda saab SIIN.

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Albumid[muuda | muuda lähteteksti]

Jalmar Vabarna

Zetod

Jalmar Vabarna (Foto: Silver Tõnisson)

Trad.Attack!

Curly Strings

Viljandi Guitar Trio

Vallatud Vestid

Klapp

Gjangsta

Johanna-Adele Jüssi Band

Singlid[muuda | muuda lähteteksti]

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Jalmar Vabarna esinemas ansambliga Trad.Attack! 2018. aasta suvel (Foto: Silver Tõnisson)

2016. aastal abiellus ta Sandra Sillamaaga. Vabarnate peres kasvavad 2 poega – Villem (sündinud 2018) ja Kuu (sündinud 2021).

Jalmar Vabarna vanavanaema oli setu lauluema Anne Vabarna.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia Pärimusmuusika (rahvamuusika) vilistlased". Originaali arhiivikoopia seisuga 20. oktoober 2020.
  2. "Selgusid Etnokulp 2020 võitjad". ERR. 2.10.2020.
  3. "EMEA2018 nominendid ja võitjad". Originaali arhiivikoopia seisuga 17. oktoober 2020.
  4. "Jalmar Vabarna sai täna noore kultuuritegelase preemia".
  5. R2 Aastahiti võitjad on Smilersi "Mojito" ja Avicii "Wake Me Up!" ERR, 4. jaanuar 2014
  6. Selgusid Anne Vabarna nimelise preemia laureaadid LõunaLeht.ee, 07/12/2013
  7. "Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia. Muusikatriaad 2008.Parim noor muusik on Jalmar Vabarna". Originaali arhiivikoopia seisuga 29. aprill 2014. Vaadatud 30. märtsil 2014.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]