Iceland Express

Allikas: Vikipeedia
Iceland Express
IATA
5W
ICAO
AEU
Kutsung
FLY STAR
Asutatud 2002
Kodulennujaamad Keflavíki rahvusvaheline lennujaam
Olulised linnad Akureyri lennujaam
Boonusprogramm EuroBonus
Äriklassi ootesaal Linda Lounge
Lennukeid 3
Sihtkohti 17
Emaettevõte Fengur
Peakorter Reykjavík Flag of Iceland.svg Island
Olulised isikud Matthías Imsland (tegevdirektor)
Veebisait http://www.icelandexpress.com/

Iceland Express on Islandi odavlennufirma, mille kodulennuväljaks on Reykjavíki lennujaam. Lennufirma lendab 17 sihtkohta Euroopas ja Põhja-Ameerikas ning kasutab liisitud lennukeid.

Ajalugu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Firma asutati 2002. aastal ja 27. veebruaril 2003 algasid igapäevalennud Kopenhaagenisse ja Londonisse. Selleks kasutati lennukeid Boeing 737-300, mis liisiti ettevõttest Astraeus koos meeskonna, hoolduse ja kindlustusega. Astraeusel ja Iceland Expressil on ühine omanik, Islandi reisibüroo Eignarhaldsfelagid Fengur hf.

Esmalt pidi Iceland Express alustama lendudega üle Atlandi ookeani juba 2007. aasta kevadel, aga see lükkus edasi Astraeuse omaniku, kelleks siis oli Suurbritannia ettevõte, rahaliste raskuste tõttu. Astraeusega sõlmitud lepingud võttis üle algul JetX Airlines ja siis Hello. Omanikettevõtte pankroti tõttu oleks Astraeus äärepealt likvideeritud, kuid Islandi ettevõte Fengur suutis selle pankrotipesast välja nihverdada, nii et ta sai tööd jätkata. Siiski algasid Iceland Expressi lennud Põhja-Ameerikasse alles 2010. aasta suvel.

Iceland Express lendab Newarki lennujaama 4 korda nädalas ja Winnipegi lennujaama 2 korda nädalas, vahel Boeing 737-ga, vahel Boeing 757-ga. Hooajalised lennud toimuvad Orlandosse. 2011. aasta suvel algavad lennud ka Chicagosse ja Bostonisse.

Sihtkohad[muuda | redigeeri lähteteksti]

Euroopa[muuda | redigeeri lähteteksti]

Põhja-Ameerika[muuda | redigeeri lähteteksti]

Lennukipark[muuda | redigeeri lähteteksti]

Iceland Expressil on 4 lennukit, neist 3 Boeing 737-700, kuhu mahub 148 reisijat, ja 1 Boeing 757-200.