Mine sisu juurde

Henry Kõrvits

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Genka)
Henry Kõrvits
Henry Kõrvits filmi "Müramuusika" esitlusel Solarise keskuse aatriumis aprillis 2011
Henry Kõrvits filmi "Müramuusika" esitlusel Solarise keskuse aatriumis aprillis 2011
Sünninimi Henry Kõrvits
Tuntud kui Genka, G-Enka, Oleg Kosjugin
Sündinud 30. detsember 1974 (49-aastane)
Päritolu eestlane
Stiilid hiphop
Elukutse räppar
Tegev 1996
Plaadifirma Legendaarne Records
Seotud esitajad A-Rühm, Cool D, DJ Critikal, DJ Paul Oja, Revo, Kozy, Metsakutsu, Põhjamaade Hirm, Marrti "s'Poom" Poom, 5loops, Toe Tag, Oleg Kosjugin

Henry Kõrvits (sündinud 30. detsembril 1974) on eesti räppar, meediajuht ja turundaja. Tema kui räppari esinejanimed on Genka ja Oleg Kosjugin.

Räppimist alustas Genka 1996. aastal, DJ ameti võttis enda peale Paul Oja. Varsti liitus nendega Revo, kellega nad moodustasid bändi Toe Tag. Esimene kontsert anti juba 1996. aasta oktoobris, mitmes linnas esineti hiphopiüritustel.

1997. aastal andsid nad välja plaadi "The Real Kuhnja Homophobes". Järgmisel aastal liitusid Revo ja Genka teise Eesti hiphopansambliga A-Rühm, kuhu kuulusid veel Cool D, Kozy ja DJ Critikal, ning Toe Tagi tegevus jäi pooleli. 2001. aastal räppis Genka koos Droopyga sisse Eesti hiphopihiti "Tallinn", mida mängiti paljudes raadiokanalites ja muusikasaadetes. Samal aastal tuli Toe Tag tagasi ja korraldas Eestis ringreisi.

2004. aastal andis Toe Tag välja albumi "Legendaarne". Sellel on 18 lugu, millest hittideks said "Deja Vu", "Legendaarne" ja "Pankrot".[viide?] Lugu "Legendaarne" pälvis 2004. aasta Raadio 2 aastahiti valimisel teise koha Nexuse "Hingetuna" järel. Üritusel peksis Genka Nexuse mänedžeri Peter Rossi.[1][2]

2005. aastal jõudis Genka, Revo ja Paul Oja lugu "Pankrot" Eesti muusikaedetabelitesse, seda mängiti isegi Euroopa MTV-s.

2006. aastal andis A-Rühm välja albumi "Leegion", kus on 23 lugu. Lisaks A-Rühma lugudele tegi G-Enka plaadil mitu soololugu. A-Rühma plaadilt jõudis "Palmisaar" Raadio 2 aastahiti valimisel kolmandaks. "Palmisaarele" filmiti video Indias ja "Tugitooligangsterile" Inglismaal.

Genka ja Paul Oja asutasid plaadifirma Legendaarne Records. Seal on välja antud näiteks Metsakutsu, s'Poomi, Põhjamaade Hirmu ja Winny Puhhi helisalvestisi.

A-Rühm soojendas 30. juulil 2007 Tallinna laululaval räppar 50 Centi.

Hooajal 2011/2012 juhtis Kõrvits TV3-s saadet "See pole lastesaade". Ta on mänginud filmitriloogias "Klassikokkutulek" (2016, 2018 ja 2019).

Henry Kõrvits oli aastatel 2012–2013 Raadio 2 peatoimetaja. Ta on töötanud kuus aastat Saku Õlletehase turundusosakonnas (Saku Rocki tootejuhina).

Henry Kõrvitsa isa on muusik ja näitleja Harry Kõrvits ning vanaisa oli helilooja ja muusikateadlane Harri Kõrvits. Henry ema on endine näitleja Viiu Kõrvits.

Tal on Maris Kõrvitsaga kolm last: tütar Tuule Teele (sündinud 2010) ning pojad Karl Villem ja Georg Aksel. Maris ja Henry abiellusid 10. juulil 2015.

Diskograafia

[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid

[muuda | muuda lähteteksti]