Toe Tag

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Toe Tag
Päritolu Tallinn, Eesti
Stiilid hiphop
räpp
Tegev 1996
Plaadifirma MFM Records
Legendaarne Records
Koosseis
G-Enka
Revo
DJ Paul Oja

Toe Tag on 1996. aastal Kalamaja linnaosas loodud hiphopiprojekt. Esialgu oli tegemist grupi liidri G-Enka sooloprojektiga, mille taustad olid pärit DJ Paul Ojalt. Üsna pea liitus Revo, kes aitas praeguseks kadunud Top Raadio stuudios sisse räppida sellised lood nagu "Depend Upon" ja "O.D. Of Sobriety". Esimene kontsert anti 1996. aasta oktoobris klubis Bel Air. Edasi soojendati juba No-Big-Silence'it ja esineti kõikvõimalikel hiphopiüritustel.

1997. aasta detsembris anti välja kauaoodatud kassett "The Real Kuhnja Homophobes". Kassett sisaldas lisaks oma lugudele ka kahte Dj Critikali remixi. 1998. aastal liitusid G-Enka ja Revo teise Eesti hiphopibändiga A-Rühm ning Toe Tag läks mõneks ajaks puhkusele. Kuid sama aasta sügisel loodi sootuks uus projekt KNOP ehk ansamblite Me, Myself & I ja Toe Tagi koostöö. Esitati töötlusi Toe Tagi vanadest lugudest, lisaks sai bändi ainukesel kontserdil kuulda Slayeri ja Stone Temple Pilotsi loomingut.

Aastate 19992000 jooksul anti mõned üksikud kontserdid, kuid suurema osa ajast tegeles igaüks oma asjadega.

Veebruaris 2001 tehti aga suurejooneline comeback klubis Hollywood, üritusel Hip Hop Cafe. Esineti täiesti uue kavaga.

Eesti tuur toimus 2001. aasta oktoobris.

2004. aastal ilmus Toe Tagi kauaoodatud täispikk album "Legendaarne", mille nimilugu oli nende esimene suurem hitt; hilisematest lauludest on tuntumad "Pankrot" ja "Noad ja kahvlid". Praegu tegelevad ansambli liikmed uute projektidega. Oma plaadifirmas Legendaarne Records antakse välja uute underground-muusikute plaate (näiteks Metsakutsu, s'Poom, Põhjamaade Hirm, Winny Puhh).

Uus album "Kõik on formuleerimise küsimus" ilmus aastal 2009.

2010. aasta Eesti Muusikaauhindade jagamisel võitis Hiphopi/RnB auhinna.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Eelnev:
Chalice
2009
Eesti Muusikaauhinnad
Aasta Hiphop/R'n'B-artist

2010
Järgnev:

2011