Gecko

Allikas: Vikipeedia
 See artikkel räägib renderdusmootorist; Oliver Heldensi laulu kohta vaata artiklit Gecko (laul)

Gecko on avatud lähtekoodiga brauseri küljendusmootor, mida kasutatakse kõikides Mozilla kaubamärgiga programmides ja selle derivaatides (kaasa arvatud hilisemad Netscape'i väljalasked). C++-is kirjutatuna on Gecko arendatud toetama avatud interneti standardeid. Küljendusmootori lõi Netscape Communications Corporation, nüüd on arendajaks Mozilla Foundation.

Gecko võimaldab rikkalikku rakendusliidest, mis teeb selle sobilikuks laiale rollidevalikule internetipõhistes programmides, näiteks veebilehitsejad, sisuesitlus ja klient/server-tüüpi tehnilised võimalused. Põhiliselt kasutatakse seda Mozilla derivaatides, nt Netscape-is ja Mozilla Firefox-is, kuid mujalgi. Gecko on mitmeplatvormiline ning töötab sellistes opsüsteemides nagu Microsoft Windows, Linux ja Mac OS X.

Geckot peetakse kõige tuntumaks küljendusmootoriks veebis peale Tridenti (Internet Explorer Windowsile alates 4. versioonist). Järgnevad KHTML (Konqueroris), WebCore (Safari veebibrauseris), Presto (Operas) ja Tasman (kasutab Macintoshi Internet Explorer).

Geckol põhinevad veebibrauserid[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]