Gecko

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Disambig gray.svg  See artikkel räägib renderdusmootorist; Oliver Heldensi laulu kohta vaata artiklit Gecko (laul)

Gecko on avatud lähtekoodiga brauseri esitlusmootor, mida kasutatakse kõikides Mozilla kaubamärgiga programmides ja selle derivaatides, kaasa arvatud hilisemad Netscape'i väljalasked. Kirjutatuna C++-is, on Gecko arendatud toetama avatud Interneti standardeid. Esialgselt loodud Netscape Communications Corporationi poolt, on selle arendus nüüd Mozilla Foundationi ülevaatuse all.

Gecko võimaldab endas rikkalikku rakendusliidest, mis teeb selle sobilikuks laiale rollidevalikule Interneti-põhistes programmides, nagu näiteks veebilehitsejad, sisuesitlus ja klient/server-tüüpi tehnilised võimalused. Põhiliselt kasutatakse seda Mozilla derivaatides, nt Netscape ja Mozilla Firefox, kuid seda kasutatakse mujalgi. Gecko on mitmeplatvormiline ning töötab sellistes opsüsteemides nagu Microsoft Windows, Linux ja Mac OS X.

Geckot peetakse üldiselt kõige tuntumaks esitlusmootoriks veebis peale Tridenti (Internet Explorer Windowsile alates 4. versioonist), järgnevad KHTML (Konqueroris), WebCore (Safari veebibrauseris), Presto (Operas) ja Tasman (kasutab Macintoshi Internet Explorer).

Geckol põhinevad veebibrauserid[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]