Fred Karlson

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Mitte segi ajada Fred Karlssoniga.

Fred Karlson (sündinud 17. aprillil 1980[1]) on eesti majandusteadlane.

Ta on lõpetanud kahel korral magistrikraadiga Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna ning õppinud finantsökonoomika doktorantuuris.

Fred Karlson on töötanud alates 2001. aastast majandusvaldkonnas, ettevõtluses Eestis ja välisriikides. Rajanud ja juhtinud rahvusvahelist Venemaa-Euroopa partnerettevõtet Karlson-Salea-Simonov. Olnud mitmes Eesti valitsusasutuses (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium) majandusametnik ja erinevate Euroopa instantside koostööpartner. Töötanud rahvusvahelistes majandusfirmades ja kommertspankades. Praktiseerinud perioodiliselt ka mitme riigi Keskpangas, sh Rootsi Riigipangas. Õppejõuna on Fred Karlson õpetanud aastaid enamikus Eesti ülikoolides ja kõrgkoolides (näiteks Tallinna Ülikooli Riigiteaduste Instituudis, Balti Filmi- ja Meediakoolis, Eesti Kunstiakadeemia Meediateaduskonnas, Tallinna Tehnikakõrgkoolis jm) pea tosinat majanduse, ettevõtluse, rahanduse ja turunduse valdkonna õppeainet. Lisaks on ta praktiseerinud mitmel aastal välisõppejõuna Saksamaal Berliini Majandus- ja Õigusteaduste Ülikoolis ja Kieli Ülikoolis ning Helsingi School of Economicsis.

Fred Karlsonilt on ilmunud mitu ministeeriumite ja Euroopa valitsusasutuste väljaannet, majandusõpik ja mitu artiklit ning CD-plaat finantsloengute salvestistega. Ilmumisel on raamat 2010. aastate majanduskriisist (2012).

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Fred Karlson Eesti Teadusinfosüsteemis Muuda Vikiandmetes (vaadatud 22. detsembril 2012)

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]