Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Balti Filmi- ja Meediakool)

Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut (BFM) on Tallinna Ülikooli koosseisus olev instituut, kus saab omandada filmi-, televisiooni- ja meedia-alast kõrgharidust. Õppetöö toimub inglise keeles.

BFM-is on tudengitel võimalus omandada laiapõhjaline haridus rahvusvahelises keskkonnas. BFM-i õppekavad annavad erialase ettevalmistuse töötamiseks mitmesugustes ametites, mis on seotud filmitootmise, televisiooni või uue meedia. Bakalaureuseõppes omandatud baasteadmisi ja oskusi saab süvendada magistrantuuris.

Kõikides õppekavades on tähtsal kohal praktikad ning erinevad koostööprojektid, mis võimaldavad aimu saada filmi- ja meediatööstuse toimimisest ning juba kooliajal Eestis ja välismaal kasulikke kontakte luua. BFM on varustatud nüüdisaegse video- ja helitehnikaga, BFM-il on oma telestuudio, kinosaal, montaažikeskus ja filmipaviljon.

Lisaks kraadiõppele on BFM-il oma tootmis- ja täiendkoolitusüksus BFM Works, mis pakub mitmesuguseid koostöövõimalusi erinevate audiovisuaalsete projektide teostamiseks ning loominguliseks enesetäienduseks.

Õppekavad[muuda | muuda lähteteksti]

  • Audiovisuaalne meedia – kraad: bakalaureus ja magister. Õppetöö toimub inglise keeles. Bakalaureusetasemal on fookuses baasteadmiste, -oskuste ja loomevõime arendamine ajakirjanduslikus ja lavastuslikus televisioonis ning dokumentaal- ja lavastuslike filmide tegemine. Magistrantuuris on õppekava fookus professionaalsete teadmiste, oskuste ja loomevõime arendamisel faktipõhise ja lavastusliku televisiooni ning dokumentaalfilmi valdkonnas.
  • Ristmeedia produktsioon – kraad: bakalaureus ja magister. Õpingud on inglise keeles. Bakalaureusetasemel on fookus baasteadmiste, -oskuste ja loomevõime arendamisel audiovisuaalsisu loomise, infotehnoloogiliste rakenduste ja meediamajanduse valdkonnas. Magistriõpingutes pannakse rõhku uute kunstiliste väljendusvormide, mitmeid platvorme integreerivate loojutustamistehnikate ja meediatoodete ning neid toetavate ärimudelite otsingutele. Fookuses on innovaatiliste ristmeediatoodete loomise protsessi juhtimise spetsiifika, kusjuures oluline rõhk on ettevõtlusõppel, mis võtab arvesse kaasaegsete konvergeeruvate meedia- ja IKT-toodete turgude spetsiifikat. Lisaks Balti Filmi- ja Meediakooli rahvusvahelisele keskkonnale, avaneb võimalus õppida ka õppekava partnerite – Tartu Ülikooli Ajakirjanduse ja Kommunikatsiooni Instituudi ning Stockholm School of Economics in Riga – juhtivõppejõudude käe all.
  • Filmikunst – kraad: bakalaureus ja magister. Bakalaureusetasemel toimub õppetöö eesti keeles. BFM-is saab õppida filmi kõiki olulisi professioone ning seda mitte ainult teoorias vaid ka praktikas filme tehes. Õpetavad Eesti tunnustatumad filmiprofessionaalid ja teoreetikud ning külalisõppejõud ka Euroopa parimatest filmikoolidest. Magistrantuuris on õppetöö inglise keeles. Filmitööstuse põhierialade (režissöör, operaator, monteerija, produtsent, filmi- ja televisioonikunstnik, stsenarist ja filmiteoreetik) magistriõpe eeldab bakalaureusekraadi või ulatuslikku erialast kogemust vastaval erialal. Filmikunsti magistriõppes ei keskenduta vaid teoreetilisele õppele, vaid saadakse suur kogemus praktilises filmitegemises/loomises vastavalt valitud erialale. Õpingute käigus valmivad kaks semestrifilmi ja magistritööna lühimetraažiline mängufilm.
  • Muusika ja filmikunsti helitehnoloogiad – kraad: magister. Õpingud on inglise keeles. Rahvusvahelise helitehnoloogia magistriõppekava eesmärgiks on pakkuda üliõpilastele rahvusvaheliselt aktsepteeritud tasemel oskusi helitehnoloogia vallas. Üliõpilasel on võimalik spetsialiseeruda muusika või filmiheli suunale. Muusika ja filmikunsti helitehnoloogia on ühisõppekava, mille raames saab õppida kahes ülikoolis – Tartu Ülikoolis (Viljandi Kultuuriakadeemia) ja BFM-is.

BFM Works[muuda | muuda lähteteksti]

BFM Works korraldab mitmesuguseid filmi ja meediaga seotud täiendkoolitusi ja seminare nii ettevõtetele, filmi-, televisiooni- ja meedia valdkonnas töötavatele inimestele kui ka lihtsalt filmi- ja videokunsti huvilistele ning amatööridele.

Õpperuumid[muuda | muuda lähteteksti]

BFM-is on palju moodsaid ruume: 161 m² filmipaviljon, 112 m² telestuudio, kinosaal, kaks helistuudiot, 3 helimontaaži ruumi, 8 videomontaaži ruumi ja arvutiklass.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]