Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Balti Filmi- ja Meediakool)
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut (lühend BFM) on Tallinna Ülikooli koosseisus olev instituut, mille akadeemilised suunad on meedia ja kommunikatsioon, kunstid ning kunstide didaktika.[1] Õppetöö toimub eesti ja inglise keeles.

BFM-is on tudengitel võimalus omandada laiapõhjaline haridus rahvusvahelises keskkonnas. Instituudi õppekavad annavad erialase ettevalmistuse töötamiseks mitmesugustes ametites, mis on seotud filmitootmise, televisiooni, uue meedia, kommunikatsiooni, koreograafia, kunsti ja muusikaga. Bakalaureuseõppes omandatud baasteadmisi ja oskusi saab süvendada magistrantuuris.

Kõikides õppekavades on tähtsal kohal praktikad ning erinevad koostööprojektid, mis võimaldavad aimu saada oma eriala toimimisest ning juba kooliajal Eestis ja välismaal kasulikke kontakte luua. BFM on varustatud nüüdisaegse video- ja helitehnikaga, BFM-il on oma telestuudio, kinosaal, montaažikeskus ja filmipaviljon.

Lisaks kraadiõppele on BFM-il oma tootmis- ja täiendkoolitusüksus BFM Koolitused, mis pakub mitmesuguseid koostöövõimalusi erinevate audiovisuaalsete projektide teostamiseks ning loominguliseks enesetäienduseks.

Aastatel 2006–2011 juhtis kooli Hagi Šein, 2011–2020 Katrin Saks[2]. 2020. aasta 1. septembrist on direktoriks Birgit Vilgats[3].

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

28. märtsil 2005. aastal loodi Tallinna Ülikooli senati otsusega Balti Filmi- ja Meediakool.[4]

1. septembrist 2015 jõustunud struktuurireformiga ühendati Balti Filmi- ja Meediakool, Kunstide instituut ja Kommunikatsiooni instituut üheks instituudiks (Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudiks).

Maja[muuda | muuda lähteteksti]

2006–2012 asusid BFMi tööruumid aadressil Sütiste tee 21. Aadressil Kotka 12 asus samal perioodil filmipaviljon.

2012. aastal valmis BFMi õppehoone (ülikooli linnaku Nova maja)[5]. Majas on mitmeid eritingimustele vastavaid ruume: 161 m² filmipaviljon, 112 m² telestuudio, 4K projektoriga kinosaal, kaks helistuudiot, 3 helimontaaži ruumi, 8 videomontaaži ruumi ja arvutiklass. 2014. kevadel koliti Kotka tänava filmipaviljonist lõplikult ülikooli kinnaku Nova majja. Kostüümi- ja rekvisiidiladu asub siiani aadressil Türi 6.

Õppekavad[muuda | muuda lähteteksti]

BFMis õpetatakse 7 bakalaureuse-, 9 magistriõppekava ja 1 doktoriõppekava

MEDIT[muuda | muuda lähteteksti]

BFMi eriliseks vastutusvaldkonnaks Tallinna Ülikoolis on digi- ja meediakultuuri fookusvaldkonnas teostatava teadus- ja loometöö läbiviimine. Sel otstarbel kutsuti 2015. aasta suvel ellu Tallinna Ülikooli meediainnovatsiooni ja digikultuuri tippkeskus MEDIT. MEDITi juht on BFMi meediainnovatsiooni professor Indrek Ibrus.

BFM Koolitused[muuda | muuda lähteteksti]

BFM Koolitused korraldab mitmesuguseid filmi, meedia ja sõnumi visualiseerimisega seotud täiendkoolitusi ja seminare nii ettevõtetele, filmi-, televisiooni- ja meediavaldkonnas töötavatele inimestele kui ka lihtsalt filmi- ja videokunstihuvilistele ning amatööridele.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]