Ewa Farna

Allikas: Vikipeedia
Ewa Farna
Ewa Farna 2018. aastal
Ewa Farna 2018. aastal
Sündinud 12. august 1993
Třinec, Tšehhi
Stiilid popmuusika, elektrooniline, tantsumuusika, indie pop, pop rock
Elukutse laulja, näitleja, tantsija, laulukirjutaja
Tegev 2004–praeguseni
Plaadifirma Universal Music Group
Warner Music Group
Sony Music
Veebileht ewafarna.com

Ewa Farna (sündinud 12. augustil 1993) on Poola-Tšehhi laulja. Ta andis välja viis poolakeelset ja neli tšehhikeelset stuudioalbumit ning sai nende eest plaatina- ja kuldsertifikaadid nii Poolas kui ka Tšehhis. Farna on Tšehhi Vabariigis noorim kaubanduslikult edukas laulja. Ta oli 2013. aastal Tšehhi ja Slovakkia SuperStari, 2014. aastal "X Factori" (Poola) kohtunik ning praegu "Idoli" (Poola) kohtunik.

Elukäik[muuda | muuda lähteteksti]

Ferne sündis 12. augustil 1993 Tšehhi Vabariigis Třineci lähedal Vendrina külas elavas poola perekonnas. Ta käis Vadarinas Poola algkoolis, viis aastat kaunite kunstide koolis ja Poola keskkoolis Český Těšínis. Ta käis ka tantsukoolis ja õppis klaverit mängima. Esmakordselt äratas ta tähelepanu pärast kohalike talendikonkursside võitmist nii Tšehhis kui ka Poolas aastatel 2004 ja 2005. Pärast seda ku produtsent Lešek Wronka ta avastas, andis ta 2006. aastal välja oma debüütalbumi "Měls mě vůbec rád". Seejärel pälvis ta Objev roku auhinna ("Aasta apokalüpsis") 2006. aastal Tšehhi muusika Nightingale riikliku muusikauuringu (" Czech Nightingale ") eest. Tema teine ​​album "Ticho", mis jõudis Tšehhis teise kohale, ja tema debüütalbumi poolakeelne versioon "Sam na Sam" ilmusid 2007. aastal. Pärast turneed sai kontsert-DVD-st Blíž ke hvězdám muusika-DVD koos 2008. aasta suurim müük Tšehhi Vabariigis. 2009. aasta alguses ilmus tema teise albumi "Cicho" poolakeelne versioon. Ka 2010. aastal lisati Eva ühte "Hela w opalach" episoodi.

Tema järgmine album, "Virtuální", ilmus 26. oktoobril 2009 ja tema turnee Buď Virtuální algas 3. novembril 2009 Brnos ja lõppes Prahas 6. detsembril 2009. Turnee rahvusvaheline osa hõlmas ka Poolat ja Slovakkiat. 2010. aastal ilmus Farna poola album "EWAkuacja". Album on võitnud mitu auhinda, sealhulgas 2011. aasta Viva Comet Awards nii singlite kui ka albumite eest. "EWAkuacja" singlid on "Ewakuacja", "Beige Lez" ja hiljem 2011. aastal "Nie przegap". 2011. aastal oli Eva 18. sünnipäev, mil toimusid sünnipäevakontserdid, üks Tšehhi Vabariigis DVD-ga "18 Live" ja Poolas DVD-ga "Live, niezapomniany koncert urodzinowy". 2013. aasta oktoobris oli Farna suur tagasitulek albumiga "W) Inna?" tekitas segadust. Paljud arvasid ekslikult, et see pealkiri viitab Farna 2012. aasta autoõnnetusele. 2014. aastal ilmus Eva tšehhikeelne singel "Leporelo" koos muusikavideoga ja lugu "Lešek" tema mänedžerist Lešek Wronkast.

Autoõnnetus[muuda | muuda lähteteksti]

22. mail 2012 sõitis Ewa Farna Třineci ja Vendryně linna vahelisel teel autoga teelt välja. Ta sai ainult väiksemaid kriimustusi. Tehti kindlaks, et ta oli juhtinud autot alkoholijoobes ja alkoholisisaldus veres oli alla 1‰. Ta oli eelmisel päeval eksami sooritamist tähistanud ja jäi rooli taga magama. Ta süüdistas selles kurnatust, mille põhjustas nädal aega kestnud eksamieelne seanss.

Kontserdimuusikalid[muuda | muuda lähteteksti]

12. jaanuar 2018 "Kunagi ei piisa". 2018. aasta kontsert on esimene kord, kui 2018. aasta kontsert toimub Iisraelis Tel Avivis. Anguni "Päästjas". Eurovisiooni lauluvõistlus 2008 Serbias Belgradis.

Isiklik elu[muuda | muuda lähteteksti]

Rahvus[muuda | muuda lähteteksti]

Ewa Farna on pärit Zaolzie piirkonnas Vendryně (poola keeles Wędrynia) külast pärit patriootlikust poolakate perest. Tema isa Tadeusz on piirkondlike Poola rahvakollektiivide muusik. Farnal on Poola-Tšehhi topeltkodakondsus, kuigi ta on mitu korda öelnud, et tunneb end "uhke poolakana". Ta tegutseb energiliselt Tšehhi poola vähemuse õiguste eest, tehes sageli koostööd Tšehhi poolakate kongressiga.