Ewa Farna

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Ewa Farna
Ewa Farna 2018. aastal
Ewa Farna 2018. aastal
Sündinud 12. august 1993
Třinec, Tšehhi
Stiilid popmuusika, elektrooniline, dance, Indie pop, Pop rock
Elukutse Laulja, näitleja, tantsija, laulukirjutaja
Tegev 2004–tänaseni
Plaadifirma Universal Music Group
Warner Music Group
Sony Music
Veebileht ewafarna.com

Ewa Farna (sündinud 12. augustil 1993) on Poola-Tšehhi laulja. Ta andis välja viis poolakeelset ja neli tšehhikeelset stuudioalbumit ning sai nende eest plaatina- ja kuldsertifikaadid nii Poolas kui ka Tšehhis. Farna on Tšehhi Vabariigis noorim kaubanduslikult edukas laulja. Ta oli 2013. aastal Tšehhi ja Slovakkia SuperStari, 2014. aastal X Factori (Poola) kohtunik ning praegu Idoli (Poola) kohtunik.

elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Ferne sündis 12. augustil 1993 Tšehhi Vabariigis Trince'i lähedal Vendrina külas elavas poola perekonnas. Ta käis Vadarinas Poola algkoolis, viis aastat kaunite kunstide koolis ja Poola keskkoolis Cesky Tassinis. Ta käis ka tantsukoolis ja õppis klaverit mängima. Esmakordselt äratas ta tähelepanu pärast kohalike talentide konkursside võitmist nii Tšehhis kui ka Poolas aastatel 2004 ja 2005. Pärast produtsent Shek Veronka avastamist andis ta 2006. aastal välja oma debüütalbumi Měls mě vübec rád. Seejärel pälvis ta Oviev Rocco auhinna (" Aasta apokalüpsis ") 2006. aastal Tšehhi muusika Nightingale riikliku muusikauuringu (" Czech Nightingale ") eest. Tema teine ​​album Ticho, mis jõudis Tšehhis teise kohale, ja tema debüütalbumi poolakeelne versioon Sam na Sam ilmusid 2007. aastal. Pärast turneed sai kontsert-DVD-st Blíž ke hvězdám muusika-DVD koos 2008. aasta suurim müük Tšehhi Vabariigis. 2009. aasta alguses ilmus tema teise albumi "Cicho" poolakeelne versioon. Ka 2010. aastal lisati Eva ühte "Hela w opalach" episoodi.

Tema järgmine album, Virtuální, ilmus 26. oktoobril 2009 ja tema turnee Buď Virtuální's algas 3. novembril 2009 Brnos ja lõppes Prahas 6. detsembril 2009. Turnee rahvusvaheline osa hõlmas ka Poolat ja Slovakkiat. 2010. aastal ilmus Ferne poola album "EWAkuacja". Album on võitnud mitmeid auhindu, sealhulgas 2011. aasta Viva Comet Awards nii singlite kui ka albumite eest. "EWAkuacja" singlid on "Ewakuacja", "Beige Lez" ja hiljem 2011. aastal "Nie przegap". 2011. aasta oli Eva 18. sünnipäev, mil toimusid sünnipäevakontserdid, üks Tšehhi Vabariigis DVD-ga "18 Live" ja Poolas DVD-ga "Live, niezapomniany koncert urodzinowy". 2013. aasta oktoobris oli Ferne suur tagasitulek albumiga "W) Inna?" tekitas segadust. Paljud arvasid ekslikult, et see pealkiri viitab Ferne 2012. aasta autoõnnetusele. 2014. aastal ilmus Eva tšehhikeelne singel "Leporelo" koos muusikavideoga ja lugu "Lesek" avaldati selle režissöörile Lesek veronkale.

Autoavarii[muuda | muuda lähteteksti]

22. mail 2012 kukkus Ewa Farna Třineci ja Vendryně linnade vahel autoga alla. Ta sai ainult väiksemaid kriimustusi. Hingetesti järgi juhtis ta autot alkoholijoobes ja alkoholi sisaldus veres oli alla 1‰. Ta oli eelmisel päeval oma küpsuse möödumist tähistanud ja jäi rooli taga magama. Ta süüdistas selles kurnatust, mille põhjustas nädal aega kestnud eksamieelne seanss.

Kontserdimuusikalid[muuda | muuda lähteteksti]

12. jaanuar 2018 "Kunagi ei piisa". 2018. aasta kontsert on esimene kord, kui 2018. aasta kontsert toimub Iisraelis Tel Avivis. Anguni "Päästjas". Eurovisiooni lauluvõistlus 2008 Serbias Belgradis.

Isiklik elu[muuda | muuda lähteteksti]

Rahvus[muuda | muuda lähteteksti]

Ewa Farna on pärit Zaolzie piirkonnas Vendryně (poola keeles Wędrynia) külast pärit patriootlikult poolakate perelt. Tema isa Tadeusz on piirkondlike Poola rahvakollektiivide muusik. Farnal on Poola-Tšehhi topeltkodakondsus, kuigi ta on mitu korda öelnud, et tunneb end "uhke poolakana". Ta tegutseb energiliselt Tšehhi poola vähemuse õiguste eest, tehes sageli koostööd Tšehhi poolakate kongressiga.