Evhen Tsybulenko

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Evhen Tsybulenko (2010)

Evhen Tsybulenko (ukraina Євген Цибуленко; sündinud 21. oktoobril 1972) on Ukraina päritolu Eesti õigusteadlane.

Evhen Tsybulenko on Tallinna Tehnikaülikooli[1] õiguse Instituudi professor (2005) ning rahvusvahelise ja võrdleva õiguse õppetooli juhataja (2003–2010), TTÜ Inimõiguse Keskuse rajaja, Balti Kaitsekolledži vanem külalismentor[2] ning esimees Ukraina Kaasmaalaskond Eestis[3]. Samuti on ta Rahvusvahelise Punase Risti komitee, Eesti Punase Risti, Euroopa Komisjoni hariduse ja kultuuri peadirektoraadi ning OSCE välisekspert.

Tsybulenko on lõpetanud Kiievi Rahvusülikooli (LL.M. – 1996; Ph.D. rahvusvahelises õiguses – 2000). Doktorantuurijärgse uurimuse tegi ta Rahvusvahelises inimõiguste instituudis DePauli Ülikoolis Chicagos (2002). Samuti on Tsybulenko töötanud Rahvusvahelises Punase Risti Komitees ja Kiievi Rahvusvahelises Ülikoolis.

Tsybulenko on enam kui 40 teadusliku raamatu ja artikli, samuti arvukate publitsistlike kirjutiste ja kommentaaride autor.[4] Ta võttis osa kommentaaride ja soovituste koostamisest Ukraina Punase Risti ja Punase Poolkuu sümboolika seaduse eelnõule (seadus võeti vastu 1999. aasta juulis) ning Ukraina Kriminaalkoodeksi eelnõule (sõjakuritegude peatükk).

22. mail 2007 pälvis ta minister Tõnis Lukaselt tänukirja "Täname toetuse eest Eestile raskel hetkel!".

2009. aasta detsembris sai ta eriliste teenete eest Eesti kodakondsuse.[5]

Ta kandideeris 2015. aasta Riigikogu valimistel Eesti Vabaerakonna nimekirjas valimisringkonnas nr 7 ja sai 25 häält.[6][7]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]