Aadu Luukase missioonipreemia: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Resümee puudub
Tuudur (arutelu | kaastöö)
→‎Preemia saajad: Muutsin veidi sisu. Kuna Rüütlid on abielupaar, pole tarvis 2 korda perekonnanime mainida
Märgised: Mobiilimuudatus Mobiiliveebi kaudu Täiustatud mobiilimuudatus
18. rida: 18. rida:
* 2014 [[Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks]]
* 2014 [[Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks]]
* 2015 [[Arne Mikk]]
* 2015 [[Arne Mikk]]
* 2016 [[Arnold Rüütel]] ja [[Ingrid Rüütel]]
* 2016 [[Arnold Rüütel | Arnold]] ja [[Ingrid Rüütel]]
* 2017 [[Vaino Väljas]]
* 2017 [[Vaino Väljas]]
* 2018 [[SA Hille Tänavsuu Vähiravifond|Vähiravifond "Kingitud elu"]]
* 2018 [[SA Hille Tänavsuu Vähiravifond|Vähiravifond "Kingitud elu"]]

Redaktsioon: 10. september 2020, kell 15:43

Aadu Luukase missioonipreemia oli Aadu Luukase mälestuseks asutatud preemia, mida andis välja Aadu Luukase Sihtasutus Eesti ühiskonna tasakaalustatud arengu edendamise ja inimeste elukvaliteedi parandamise eest.

Preemia suurus oli algul miljon krooni. Pärast euro kasutuselevõttu on summa olnud 64 000 eurot. Alates 2012. aastast sai sellest 32 000 eurot preemia laureaat ning teine pool summast jagati viie ülejäänud nominendi vahel. Viimast korda anti preemia välja 2018. aastal.

Kriitika 2014. aasta laureaadi valiku teemal

2014. aastal anti preemia Sihtasutusele Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks, mis Varro Vooglaiu eestvedamisel korraldas samal aastal kampaania samasooliste kooselu seaduslikku tunnistamist võimaldava kooseluseaduse vastu. Otsus tekitas ühiskonnas ja ajakirjanduses laiemat poleemikat kui ükski varasem, pälvides ka ohtralt kriitikat, sealhulgas näiteks Eesti Inimõiguste Keskuselt. Juba kuus aastat järjest Aadu Luukase Sihtasutust toetanud Swedbank otsustas kriitika tõttu loobuda sihtasutuse edasisest toetamisest ning palus ülekantud raha tagastada, põhjendades loobumist järgmiselt: "Otsustasime loobuda Luukase fondi toetamisest, sest aastaid oleme nii ettevõtte, tööandja kui kodanikena uskunud, et iga inimene, sõltumata oma soost, etnilisest taustast, usulistest tõekspidamistest, vanusest, seksuaalsest orientatsioonist või füüsilistest võimetest peab omama elus võrdseid võimalusi. Magasime maha hetke, kui fond tegi otsuse, mis selle mõtteviisiga ei klapi. Vabandame selle pärast ja klaarime tekkinud segaduse."[1][2][3]

Preemia saajad

Viited

Välislingid