Aino Siebert: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
PResümee puudub
Resümee puudub
3. rida: 3. rida:
Lõpetanud [[Eesti NSV]]s tehnikumi asjaajamise erialal, lahkus ta [[1971]]. aastal [[Soome]], kus elas ja töötas järgmised 12 aastat. [[1984]]. aastal asus ta elama ja töötama Saksamaale.
Lõpetanud [[Eesti NSV]]s tehnikumi asjaajamise erialal, lahkus ta [[1971]]. aastal [[Soome]], kus elas ja töötas järgmised 12 aastat. [[1984]]. aastal asus ta elama ja töötama Saksamaale.


Ajakirjanikuna alustas tegevust [[1990. aastad|1990. aastatel]], avaldades esialgu artikleid väliseesti ajalehtedes [[Eesti Elu]], [[Eesti Päevaleht (Rootsi)|Eesti Päevaleht]] ja [[Vaba Eesti Sõna]]. Hiljem hakkas avaldama oma kirjutisi ka Eesti väljaannetes, tehes peamiselt koostööd [[Delfi (portaal)|Delfi]], [[Eesti Päevaleht|Eesti Päevalehe]], [[Postimees|Postimehe]], [[Pärnu Postimees|Pärnu Postimehe]] ja [[Sakala (ajaleht)|Sakalaga]]. Siebert kirjutab paljudest teemadest: [[multikulturalism|multikulturalismist]], [[seksuaalvähemus|seksuaalvähemustest]], rahvuslusest, kultuurist, turismist ja spordist. Suur osa tema artiklitest käsitleb elu Saksamaal. Lisaks on Siebert kirjutanud arvustusi ja viinud läbi intervjuusid ühiskonnategelastega. Tuntust on kogunud ka tema pressifotod, mida Siebert on esitlenud näitustel Eestiski.
Ajakirjanikuna alustas tegevust [[1990. aastad|1990. aastatel]], avaldades esialgu artikleid väliseesti ajalehtedes [[Eesti Elu]], [[Eesti Päevaleht (Rootsi)|Eesti Päevaleht]] ja [[Vaba Eesti Sõna]]. Hiljem hakkas avaldama oma kirjutisi ka Eesti väljaannetes, tehes peamiselt koostööd [[Delfi (portaal)|Delfi]], [[Eesti Päevaleht|Eesti Päevalehe]], [[Postimees|Postimehe]], [[Pärnu Postimees|Pärnu Postimehe]] ja [[Sakala (ajaleht)|Sakalaga]]. Siebert kirjutab paljudest teemadest: [[multikulturalism|multikulturalismist]], [[seksuaalvähemus|seksuaalvähemustest]], rahvuslusest, kultuurist, turismist ja spordist. Suur osa tema artiklitest käsitleb elu Saksamaal. Lisaks on Siebert kirjutanud arvustusi ja teinud intervjuusid ühiskonnategelastega. Tuntust on kogunud ka tema pressifotod, mida Siebert on esitlenud näitustel Eestiski.


[[2010]]. aastast kuni 31. juulini 2013 töötas Siebert Leedus väljaantava saksakeelse ajalehe [[Baltische Rundschau]] toimetuses, alates 2011 juhtis ta väljaande Saksamaa toimetust. Alates 1. augustist 2013 kirjastab ja juhib Aino Siebert saksakeelset veebiväljaannet Das Baltikum-Blatt. Ta on [[Saksa-Eesti Foorum]]i üks asutajaliikmeid ja alates 2004 selle esimees. Siebert on European Press Federationi liige. Keeleoskus: eesti, soome, saksa, vene ja inglise.
[[2010]]. aastast kuni 31. juulini 2013 töötas Siebert Leedus väljaantava saksakeelse ajalehe [[Baltische Rundschau]] toimetuses, alates 2011 juhtis ta väljaande Saksamaa toimetust. Alates 1. augustist 2013 kirjastab ja juhib Aino Siebert saksakeelset veebiväljaannet Das Baltikum-Blatt. Ta on [[Saksa-Eesti Foorum]]i üks asutajaliikmeid ja alates 2004. aastast selle esimees. Siebert on European Press Federationi liige. Keeleoskus: eesti, soome, saksa, vene ja inglise.


== Isiklikku ==
== Isiklikku ==
Aino Siebert on abielus inseneri ja füüsiku Werner Siebertiga, kes pärast pensionile jäämist on tegutsenud pressifotograafi ja Baltische Rundschau Saksamaa toimetuse tehnilise juhatajana ning on koos abikaasaga alates 1. augustist 2013 Das Baltikum-Blatti väljaandja ja toimetaja. Tuntud fotograaf on samuti üks nende poeg – [[Jan Erik Siebert]]. Aino ja Werner Siebert elavad [[Karlsruhe]] lähistel [[Eggenstein-Leopoldshafen]]i väikelinnas.
Aino Siebert on abielus inseneri ja füüsiku Werner Siebertiga, kes pärast pensionile jäämist on tegutsenud pressifotograafi ja Baltische Rundschau Saksamaa toimetuse tehnilise juhatajana ning on koos abikaasaga alates 1. augustist 2013 Das Baltikum-Blatti väljaandja ja toimetaja. Tuntud fotograaf on samuti üks nende poeg – [[Jan Erik Siebert]]. Aino ja Werner Siebert elavad [[Karlsruhe]] lähedal [[Eggenstein-Leopoldshafen]]i väikelinnas.


== Välislingid ==
== Välislingid ==

Redaktsioon: 23. august 2020, kell 18:07

Aino Siebert (sündinud 1953 Tallinnas) on Saksamaal elav ja tegutsev eesti rahvusest ajakirjanik ja pressifotograaf, kes töötab Saksamaal ka vandetõlgina.

Lõpetanud Eesti NSVs tehnikumi asjaajamise erialal, lahkus ta 1971. aastal Soome, kus elas ja töötas järgmised 12 aastat. 1984. aastal asus ta elama ja töötama Saksamaale.

Ajakirjanikuna alustas tegevust 1990. aastatel, avaldades esialgu artikleid väliseesti ajalehtedes Eesti Elu, Eesti Päevaleht ja Vaba Eesti Sõna. Hiljem hakkas avaldama oma kirjutisi ka Eesti väljaannetes, tehes peamiselt koostööd Delfi, Eesti Päevalehe, Postimehe, Pärnu Postimehe ja Sakalaga. Siebert kirjutab paljudest teemadest: multikulturalismist, seksuaalvähemustest, rahvuslusest, kultuurist, turismist ja spordist. Suur osa tema artiklitest käsitleb elu Saksamaal. Lisaks on Siebert kirjutanud arvustusi ja teinud intervjuusid ühiskonnategelastega. Tuntust on kogunud ka tema pressifotod, mida Siebert on esitlenud näitustel Eestiski.

2010. aastast kuni 31. juulini 2013 töötas Siebert Leedus väljaantava saksakeelse ajalehe Baltische Rundschau toimetuses, alates 2011 juhtis ta väljaande Saksamaa toimetust. Alates 1. augustist 2013 kirjastab ja juhib Aino Siebert saksakeelset veebiväljaannet Das Baltikum-Blatt. Ta on Saksa-Eesti Foorumi üks asutajaliikmeid ja alates 2004. aastast selle esimees. Siebert on European Press Federationi liige. Keeleoskus: eesti, soome, saksa, vene ja inglise.

Isiklikku

Aino Siebert on abielus inseneri ja füüsiku Werner Siebertiga, kes pärast pensionile jäämist on tegutsenud pressifotograafi ja Baltische Rundschau Saksamaa toimetuse tehnilise juhatajana ning on koos abikaasaga alates 1. augustist 2013 Das Baltikum-Blatti väljaandja ja toimetaja. Tuntud fotograaf on samuti üks nende poeg – Jan Erik Siebert. Aino ja Werner Siebert elavad Karlsruhe lähedal Eggenstein-Leopoldshafeni väikelinnas.

Välislingid