Aino Siebert

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Aino Siebert (sündinud 1953 Tallinnas) on Saksamaal elav ja tegutsev eesti rahvusest ajakirjanik ja pressifotograaf, kes töötab Saksamaal ka vandetõlgina.

Lõpetanud Eesti NSVs tehnikumi asjaajamise erialal, lahkus ta 1971. aastal Soome, kus elas ja töötas järgmised 12 aastat. 1984. aastal asus ta elama ja töötama Saksamaale.

Ajakirjanikuna alustas tegevust 1990. aastatel, avaldades esialgu artikleid väliseesti ajalehtedes Eesti Elu, Eesti Päevaleht ja Vaba Eesti Sõna. Hiljem hakkas avaldama oma kirjutisi ka Eesti väljaannetes, tehes peamiselt koostööd Delfi, Eesti Päevalehe, Postimehe, Pärnu Postimehe ja Sakalaga. Ta on tuntud eelkõige multikulturalismi ideid ja seksuaalvähemusi toetavate artiklitega, samuti kriitikaga rahvuslaste ja rahvusriikluse aadressil. Siebert on mitmekülgne ja produktiivne ajakirjanik, kes on kirjutanud poliitikast, kultuurist, turistmist ja spordist. Ta on kirjutanud arvustusi ja teinud intervjuusid mitme tuntud ühiskonnategelasega. Suur osa tema artiklitest käsitleb elu Saksamaal. Tuntust on saanud ka tema pressifotod, mida Siebert on esitlenud näitustel Eestiski.

2010. aastast kuni 31. juulini 2013 töötas Aino Siebert Leedus väljaantava saksakeelse ajalehe Baltische Rundschau toimetuses, alates 2011 juhtis ta väljaande Saksamaa toimetust. Alates 1. augustist 2013 kirjastab ja juhib Aino Siebert saksakeelset veebiväljaannet Das Baltikum-Blatt www.baltikum-blatt.eu. Ta on Saksa-Eesti Foorumi üks asutajaliikmeid ja alates 2004 selle esimees. Siebert on European Press Federationi liige. Keeleoskus: eesti, soome, saksa, vene ja inglise.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Aino Siebert on abielus inseneri ja füüsiku Werner Siebertiga, kes pärast pensionile jäämist on tegutsenud pressifotograafi ja Baltische Rundschau Saksamaa toimetuse tehnilise juhatajana ning on koos abikaasa Aino Siebertiga alates 1. augustist 2013 Das Baltikum-Blatti väljaandja ja toimetaja. Tuntud fotograaf on samuti üks nende poeg – Jan Erik Siebert. Aino ja Werner Siebert elavad Karlsruhe lähistel Eggenstein-Leopoldshafeni väikelinnas.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]