Kasutaja arutelu:Neptuunium

Allikas: Vikipeedia

Tere tulemast Vikipeediasse, Neptuunium!

Mõned näpunäited sündmuste vormistamisel. Juba toimunud sündmustest räägitakse minevikus. Mõttekriipsu järel ei tule uus lause, sellepärast alustatakse väikese algustähega, kui tegu pole nimega. Andres (arutelu) 26. oktoober 2016, kell 23:10 (EEST)

Edaspidi üritan selliseid hooletusvigu vältida. Aitäh parandamast. Neptuunium (arutelu) 26. oktoober 2016, kell 23:50 (EEST)

Tere! Kas selgitaksite, miks te kustutasite Daniil Granini leheküljelt asja lisatud infotabeli?– Eelneva allkirjata kommentaari kirjutas Tuudur (arutelukaastöö) .

Tere! Kustutasin, sest artikleid niimoodi ei vormistata (nagu ka resümees kirjutasin). Soovitan kasutada malli {{Infokast kirjanik}}. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 28. september 2017, kell 16:18 (EEST)
Ma pidin selle just ümber tegema, kui nägin, et kasutaja Neptuunium on tabeli kustutanud. Ma ei jõudnud veel tabelit ümber teha, aga nüüd ei saa ma seda enam ümber teha, sest te kustutasite selle ära– Eelneva allkirjata kommentaari kirjutas Tuudur (arutelukaastöö) .
Artikli ajaloos on see endiselt alles. Täpsemalt siin. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 28. september 2017, kell 17:09 (EEST)

Pooleli-malli panemisest[muuda lähteteksti]

Seoses selle muudatusega: {{pooleli}}-mallide lisamine on minu meelest mõttekas vaid siis, kui selle lisab inimene, kes artiklit kirjutab, andes malliga märku, et ta kavatseb tööd artikli kallal lähematel päevadel jätkata. Muidu võiks igale artiklile panna pooleli-malli – põhimõtteliselt on kogu Vikipeedia pooleli ja ei saa kunagi valmis. Heietan mõtet korjata pooleli malliga artiklitelt, mida pole mitu kuud puudutatud, mallid botiga ära. Cumbril 16. detsember 2016, kell 18:19 (EET)

Palun ära tee seda. "Pooleli"-mall on selleks, et lugeja ei imestaks, et artikkel nii imelik on, ja ei arvaks ekslikult, et näiteks loetelu või sisukokkuvõte on lõpule viidud. Sellel, kui kaua artikkel pooleli on, pole selles asjas tähtsust. Ja paljudel juhtudel saab ka kõrvaltvaataja aru, et artikkel on pooleli (näiteks kui elulugu enneaegselt katkeb), nii et ta võib malli lisada. See, et materjali saaks lisada, ei tähenda veel, et artikkel pooleli oleks. Andres (arutelu) 16. detsember 2016, kell 20:29 (EET)
Nojah, selliseid juhtumeid, kus loetelu või elulugu on poole pealt katkenud ja sinna on pooleli-mall pandud, ei saaks tõesti artikli muutmise aja abil tuvastada. Ega ma botti ilma kogukonna arvamust küsimata käivitaks. Cumbril 16. detsember 2016, kell 21:06 (EET)
Selles näites pole tõesti pooleli-malli teha, sest lühike esitus on lõpule viidud. Pooleli oleks siis, kui jutustus lahingu käigust oleks lõpetamata jäänud. Andres (arutelu) 16. detsember 2016, kell 20:29 (EET)
Vabandust, võtan edaspidi arvesse. - Neptuunium (arutelu) 17. detsember 2016, kell 05:31 (EET)

Kui sa paned kustutamismärke mallidele, siis pane see noinclude tag-ide vahele ja kontrolli enne ka üle, et mallilehele midagi ka ei viitaks ja kui viitab siis paranda need leheküljed ka siis uue malli poole pöörduvaks.  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 23. detsember 2016, kell 22:09 (EET)

Parandasin enda arvates selle enne kustutamisemärke panemist ära aga paistab, et jäi siiski kahe silmas vahele. Noinclude tagide osa võtan edaspiri arvesse, aitäh. - Neptuunium (arutelu) 24. detsember 2016, kell 10:45 (EET)

Ära tee välja, mõned on väga kärsitud ja äkilised :) Andres (arutelu) 18. jaanuar 2017, kell 19:03 (EET)

Laevamall[muuda lähteteksti]

Aitäh! Vaatasin veelkord aruelu ja leidsin, et väga oleks vaja lisada üks rida selle rea järele, kus on "klass ja tüüp". Hädavajalik rida on 'IMO nr', see on nagu laeva "isikukood". Ssgreporter (arutelu) 20. jaanuar 2017, kell 00:34 (EET)

Lisasin ära. IMO numbrit saab nüüd lisada näiteks nii:{{IMO number|9333694}} Lisasin ta küll inglisewiki eeskujul veidi teisele kohale aga võin vajaduse korral ringi tõsta. Malli kohta saad täpsemalt vaadata siit: {{IMO number}} - Neptuunium (arutelu) 20. jaanuar 2017, kell 00:51 (EET)

Kategooriad[muuda lähteteksti]

[1] Meil on muidu levinud tava, et sündinud-surnud kategooriad on kõige lõpus (natuke nagu nii, et olulisemad kategooriad enne ja siis vähemolulised hiljem). Tegelikult muidugi väga vahet pole ja üldiselt pole põhjust nende järjekorrale erilist tähelepanu pöörata. Ivo (arutelu) 20. jaanuar 2017, kell 17:59 (EET)

Ups, vabandan. Jätan tuleviku puhuks meelde. - Neptuunium (arutelu) 20. jaanuar 2017, kell 18:00 (EET)

Mallide muutmine[muuda lähteteksti]

Malle, mis on paljudes artiklites sees (nagu {{Infokast president}}), tuleks muuta malli liivakastis. Kui muudad malli koodi ja teed vea (mis juhtub varem või hiljem nagunii), siis kajastub see kõigis artiklites. Kui keegi sel hetkel vigase malliga artiklit vaatab, näeb ta inetut lehekülge. Cumbril 20. jaanuar 2017, kell 22:13 (EET)

Võtan edaspidi arvesse, aitäh märkimast. - Neptuunium (arutelu) 20. jaanuar 2017, kell 22:14 (EET)

Kategooriad[muuda lähteteksti]

Siis tuleb need kategooriad ka teha, aga kõigepealt tuleks nende õigekiri ka ära parandada. Ja parem on kui punaseid kategooriaid ei ole. Iseasi on antud juhul see, et võibolla, et võiks kategoriseerida kategooriasse Ameerika Ühendriikide suursaadikud, mis on olemas, aga 18. sajandi USA kirjanikke, ei näe ette ka et selline kategooria tekkida võiks.  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 21. jaanuar 2017, kell 17:26 (EET)

Plaanis oli/on lingata need riigispetsiifilised kategooriad olemasoleva suursaadikute kategooriaga kokku. 18. sajandi kirjanike/poliitikute osas olen mingilmääral nõus, kuigi enwikis on seal nii 400 kirjet ja meil oli ju plaanis see Miljon+, seega teha veidi eestööd (rajades selle kategooriate struktuuri) pole minu meelest halb idee. Aga olgu, praegu neid sellisel kujul tagasi ei lisa. - Neptuunium (arutelu) 21. jaanuar 2017, kell 17:36 (EET)
Enwikis võib olla küll 400 sada kirjet, aga peale inglise viki on selliseid kategooriaid on mõned üksikud teised vikid. Ma arvan, et nende kategooriatega ei tasu nii palju jännata, olulisem on, et artiklid oleksid korralikud ja pikad, st tegeleda põhiliselt artiklitega.--Raamaturott (arutelu) 21. jaanuar 2017, kell 17:55 (EET)
Nojah, selles osas on sul muidugi õigus. Paraku ma pole artiklite kirjutamises kõige teravam pliiats ja sestap jätan selle töö enamasti teistele. :) - Neptuunium (arutelu) 21. jaanuar 2017, kell 18:06 (EET)
Iseenesest kategooriad on info leidmiseks kasulikud (nad on kasulikud ka ristsõnade lahendajatele). Aga kui üks suursaadik kategoriseerida, siis tuleks seda teha ka teistega. Ja mida rohkem kategooriad on, seda hullem töö on neid ka kaasajastada.  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 21. jaanuar 2017, kell 18:02 (EET)
Plaanin lisada ka kõik teised kelle kohta meil artiklid olemas on. - Neptuunium (arutelu) 21. jaanuar 2017, kell 18:06 (EET)

Sa oled artiklisse ...Joffre pannud punase kategooria 'Prantsusmaa Esimese maailmasõja kindralid'... tundub suht imelik sõnade järjekord olema... pigem pakuksin 'Prantsusmaa kindralid Esimeses maailmasõjas'  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 22. jaanuar 2017, kell 02:51 (EET)

Aitäh, parandatud. - Neptuunium (arutelu) 22. jaanuar 2017, kell 03:06 (EET)

Kas on kategooria TED-kõnelejad? Või midagi sinnapoole. Võiks tegelikult olla? --.Toon (arutelu) 27. märts 2017, kell 02:06 (EEST)

Hetkel vist mitte, kuigi minu arvates võiks olla küll. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 27. märts 2017, kell 13:48 (EEST)

Palun ära jäta pärast kategooria tegemist lisamata linki Wikidatasse.--Raamaturott (arutelu) 22. jaanuar 2017, kell 10:50 (EET)

Palun ära lahmi ega tee asju, millest sa aru ei saa.

Sellisest märkusest pole küll Vikipeediale mingit kasu, nii ainult peletatakse inimesi eemale. Andres (arutelu) 31. jaanuar 2017, kell 12:30 (EET)

Meil on praegu niisugune tava, et keeletoimetamismalli pole tarvis põhjendada, aga see, kelle arvates keelega on kõik korras, võib selle ära võtta. Andres (arutelu) 31. jaanuar 2017, kell 12:34 (EET)


Palun püüa artikleid mitte pea peale pöörata, vaata äkki on juhendis midagi täpsustuste kohta.194.150.65.86 9. veebruar 2017, kell 15:39 (EET)

Nüüd peaks korras olema. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 9. veebruar 2017, kell 15:51 (EET)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[muuda lähteteksti]

(Sorry to write in English)


Kui sa inglisvikist malle kopeerid, pole erilist mõtet lisada märget interwikide kohta, sest neid enam mallide dokumentatsioonilehtedele ei lisata.  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 3. märts 2017, kell 04:03 (EET)

Läks meelest eemaldada, tänud märkimast. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 3. märts 2017, kell 04:05 (EET)

Mallide ületoomine teistest vikidest[muuda lähteteksti]

Mallid, mis sa oled ingliskeelsest vikist üle toonud (Mall:RMS, Mall:V2, Mall:London Gazette, Mall:Gr, ...), tuleb ära tõlkida. Nii malli parameetrid kui ka juhend (seda ei pea tervikuna tõlkima, võib tõlkida minimaalse). Meil on põhimõte, et me ei tekita ükskõik mis nimeruumi võõrkeelseid lehekülgi. Mallide tõlkimine on malli ületooja ülesanne. Keegi teine neid tõlkima ei hakka ja kui sa neid ei tõlgi, siis on need kümme aastat hiljem samasugused. Kui keegi neid enne ära pole kustutanud. Lihtsalt sildi "Malli tuleb tõlkida ja kohandada!" panemine ei ole lahendus. Cumbril 7. märts 2017, kell 22:43 (EET)

Palun vabandust, kui sinu tehtud mallide kustutamine sind puudutas. Ma hindan sinu kaastööd Vikipeedias kõrgelt. Samas arvan endiselt, et tõlkimata malle ei tohiks üle tuua ja kasutusele võtta (välja arvatud mõned üksikud erandid, nagu teatud üldised viitemallid ja metamallid), sest see jätab väga lohaka mulje. Vikipeedias on siiani kümne aasta taguseid malle, mis ongi jäänud tõlkimata. Tõlkimata mall ise võib ju kuskil seista, see ei sega eriti kedagi, aga kui see juba artiklites kasutusel on, siis häirib küll, sest artikli toimetaja, kes ei pruugi inglise keelt osatagi (me ei sea nõuet, et toimetaja peaks inglise keelt oskama, ja kui juba ingliskeelseid malle tohib kopeerida, miks siis mitte poolakeelseid, saksakeelseid jne), peab hakkama mõistatama, mida mall teeb. Cumbril 10. märts 2017, kell 18:36 (EET)

Arusaadav ja õigusatud märkus, aitäh. Üritan need lähiajal ära tõlkida. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 10. märts 2017, kell 22:52 (EET)

Ants Nisu[muuda lähteteksti]

Arvaks, et see Ants Nisu artikli väited on pea kõik olemas ESBL-is ehk siis siis sellel lehel mis on välislinkides. Vaata ikka artikkel enne üle, kui sellise mittemidagiütleva malli paned ja kirjuta siis milles asi on. Praeguse seisuga ma aga eemaldan selle malli sealt.  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 13. märts 2017, kell 20:45 (EET)

Viited peaksid olema tekstisse sisseviidud mitte suvalise lingi taga välislinkide all. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 13. märts 2017, kell 20:55 (EET)
Tegu ei ole suvalise välislingiga.  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 13. märts 2017, kell 21:43 (EET)
Peaks olema hoopis viitamata-mall. Andres (arutelu) 14. märts 2017, kell 11:10 (EET)

Tahtsin sind kuu vikipedistiks hääletada ja sa arvad, et see on iroonia. Üsna irooniline. Sarkasm on ka huvitav nähtus, aga kas sulle ei meeldiks palka tunnustust saada tehtud töö eest? Pelmeen10 (arutelu) 26. märts 2017, kell 11:40 (EEST)


Seadsin Sind üles administraatorikandidaadiks. Palun vasta lehel Vikipeedia:Administraatorikandidaadid, kas oled nõus kandideerima. Andres (arutelu) 1. aprill 2017, kell 11:36 (EEST)

Neptuuniumi järjekordne hooletus[muuda lähteteksti]

Kas sinu enda poolt artiklisse Eesti maavägi lisatud "General-purpose vehicles" on tõesti eesti keel? Palun likvideeri see ja enne, kui artiklitest malle eemaldad, tutvu olukorraga! Oleks absurdne, et ilmselgelt vajalikku malli peaks veel selgitama hakkama.--82.131.111.56 17. aprill 2017, kell 13:36 (EEST)

Piinlik tõesti, vabandan. Ühtlasi parandasin tolle tõlkimata koha ära. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 17. aprill 2017, kell 13:45 (EEST)
Niisugune noomimine on minu meelest täiesti kohatu. 146.255.183.207 18. aprill 2017, kell 20:22 (EEST)
Tegelikult antud juhul oli siiski kohane, sest ma eemaldasin selle malli ilma piisava kontrollita. Seal artiklis oli kokku kaks tõlkimata asja. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 18. aprill 2017, kell 21:26 (EEST)

Palun ära ütle inimesele, kes on äsja teinud esimese artikli, et tema järelt tuleb viidata. Tõlkija tõlgib hästi ja temasugustest kaastöölistest on puudus. Küll ta ka viitamise selgeks saab. Aga nüüd ta võib-olla ei tulegi tagasi. 194.150.65.247 22. aprill 2017, kell 23:51 (EEST)

See märkus ei olnud ju ebaviisakalt sõnastatud vms, ma isegi tänasin teda selle artikli loomise eest. Kuigi jah, oleksin pidanud enne kirjutamist ilmselt ta kaastööde ajalugu vaatama (mida ma antud juhul ei teinud).- Neptuunium ❯❯❯ arutelu 23. aprill 2017, kell 00:09 (EEST)
"Sinu järelt viitamine" on ju ebaviisakas väljend. Ja isegi kui mitte, sõnum on, et sinu kaastöö on niisugusel kujul kõlbmatu. 194.150.65.247 23. aprill 2017, kell 01:59 (EEST)

"Kategooria:Norra Eurovisioonil osalejad"[muuda lähteteksti]

Minu meelest ei ole sellised kategooriad sobivad (või no täpsemalt – selline kategoorianimi ei kõlba kuhugi; kas silmas on peetud 1986., 1996. ja 2010. aasta Eurovisiooni lauluvõistluste osavõtjaid, mis toimusid Norras?) Oleks veel "Norra esindajad Eurovisioonil" vms. Ivo (arutelu) 18. mai 2017, kell 16:46 (EEST)

Parandasin selle paar minutit hiljem ringi. [2] - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 18. mai 2017, kell 16:53 (EEST)
Sellist kategooriat pole vaja ma arvan üldse. Üks hiinlane tegi hulga vigaste pealkirjadega kategooriad, aga ma kustutasin need ära. Meil on olemas artikkel Norra Eurovisiooni lauluvõistlusel, kust leiab isegi kõik Norra esindajad. Aga pole sellist kohta, kus leiaks kõik Eurovisioonil osalejad.--Raamaturott (arutelu) 18. mai 2017, kell 18:39 (EEST)
Minu meelest võiks selline kategooriate struktuur olla küll, muidugi korrektselt sõnastatuna jms. Muuseas Kategooria:Eesti Eurovisioonil osalejad eksisteerib ju endiselt, ning analoogsed kategooriad on mitmetes interwikides samuti olemas. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 18. mai 2017, kell 19:01 (EEST)
Pole veel jõudnud ära kustutada. See, et teistes vikides on mõni selline kategooria olemas on pole alati oluline.--Raamaturott (arutelu) 18. mai 2017, kell 19:08 (EEST)
Mulle jääb arusaamatuks, et miks sellist kategooriat ei peaks olema, seda enam kui analoogsed artiklid on olemas. Kui kategooriad on ebavajalikud siis tuleks selle loogika järgi need artiklid samuti kustutada. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 18. mai 2017, kell 20:43 (EEST)
Meil on Kategooria:Eurovisioonil osalejad riigiti ja sellesse võib lisada ka Kategooria:Norra Eurovisioonil osalejad ja ka teised riigid. Seega @Kruusamägi, miks ei sobi? --Tiia (arutelu) 2. juuni 2017, kell 19:24 (EEST)
Mind häiris peaasjalikult just sobimatu kategoorianimi. Ma ei näe takistust hoida neid kategooriad alles sobivate nimede all. Ivo (arutelu) 3. juuni 2017, kell 00:20 (EEST)
Kas peaks muutma ka Kategooria:Eesti Eurovisioonil osalejad? See ju sama vildakas. --Tiia (arutelu) 3. juuni 2017, kell 00:23 (EEST)
Arvatavasti küll, nagu ka Raamaturott ülal märgib. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 3. juuni 2017, kell 00:35 (EEST)
Vaatasin, et Eesti kategooria tegi anonüümne ja mõtlen, mis see sobivam nimi on ja hetkel pole ühtegi head ideed. Millised oleks pakkumised? --Tiia (arutelu) 3. juuni 2017, kell 00:39 (EEST)
"Norra osalejad Eurovisiooni lauluvõistlusel"? Norra Eurovisiooni lauluvõistlusel ehk artikliga samanimeline kategooria hetkel ei sobi, sest selles on ainult osalejad. --Tiia (arutelu) 3. juuni 2017, kell 00:43 (EEST)
Nagu ma algselt kirjutasin, siis nt "Norra esindajad Eurovisioonil". Võib ka "...Eurovisiooni lauluvõistlusel", aga praktikas teavad inimesed ainult lauluvõistlust ja seega on selline täpsustamine minu arvates tarbetu. "Osalejad" on aga liiga umbmäärane (seda enam, et publik ka "osaleb"). Ivo (arutelu) 3. juuni 2017, kell 00:52 (EEST)
Siis peaks muutma ka ülemkategooriat Kategooria:Eurovisioonil osalejad riigiti (anonüümse loodud) kui jääks esindaja. Kategooria:Eurovisioonil osalejad (Estopedist1 loodud) asemel "Esindajad Eurovisioonil"? --Tiia (arutelu) 3. juuni 2017, kell 01:00 (EEST)
et Eurovision on kaubamärk/firmanimi/telekanal siis tegelikult tuleks see kirjutada ühekordsete tähtedega. Ilmselt see nii küll on, et ollakse kuulnud üksnes lauluvõistlusest, aga kategooria nimes võiks selguse pärast siiski too sõna sees olla. Ja äkki on võimalik, et selle EBU osakese juures tegutsevad ka veel eraldi riikide esindajad.  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 3. juuni 2017, kell 03:33 (EEST)

See, mis teistes vikides on, ei ole argument. Minu meelest ei vaja need mallid lipupilti. Pelmeen10 2. juuni 2017, kell 04:32 (EEST)

Need lipud esindavad antud ideoloogiat ja külgribade illustreerimine (nagu ka artiklite puhul) on soovitatav. Sa võid muidugi algatada hääletuse või arutelu, et kas need lipud on vajalikud. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 2. juuni 2017, kell 04:33 (EEST)
Mallide ülesanne (sarnaselt kategooriatele) on mugav orienteerumine. Seega ei pea need üldse olema värvilised ning tõesti ei vaja ka lippu. Pelmeen10 2. juuni 2017, kell 04:37 (EEST)

Meil pole küll vist arutelu autori nimede näitamise üle väga olnud, aga niipalju kui mina olen aru saanud, siis antud puhul on inimene ise soovinud pildi autorsuse ära märkida.  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 13. juuni 2017, kell 22:39 (EEST)

Kust kohast sa võtad, et tankitõrjerelv on korrektsem kui tankihävitusrelv?  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 30. juuni 2017, kell 03:05 (EEST)

1. http://termin.eki.ee/militerm/
2. "tankitõrjerelv" - Umbes 1 530 tulemust
"tankihävitusrelv" - Umbes 93 tulemust
3. http://www.mil.ee/et/kaitsevagi/tehnika/relvad/Tankitorjerelvad
4. alamkategooriad kasutavad samuti nimekuju "tankitõrje-"
5. tankitõrje
- Neptuunium ❯❯❯ arutelu 30. juuni 2017, kell 03:08 (EEST)
See on küll levinum, aga kas ka korrektsem. Võimalik, et on, aga paluks konkreetset allikat. /tankitõrjerelvad on küll ka riigi teatajas sees, aga ka sealt ei saa järeldada, et see on korrektsem/  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 30. juuni 2017, kell 03:22 (EEST)
Muide tankitõrjeraketi kohta on militermis öeldud, et see on sobimatu keelend.  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 30. juuni 2017, kell 03:29 (EEST)
Kaitseväe kodulehekülg ja militerm ju on konkreetsed allikad. Militermist siis konkreetsemalt näiteks: [3] mis ei ole ju tankihävitusrakett, lisaks ka teised "anti-tankiga" seotud terminid sealt. Kahtluse korral võib ilmselt EKI keelenõust üleküsida.
Tankitõrjerakett on anti-tank missile/anti-tank guided missile'i vasteks sobimatu tõlge, sest missile ja rocket (rakett) ei ole sünonüümid. Missile tähendab juhitavat raketti. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 30. juuni 2017, kell 03:31 (EEST)
Näiteks en:FGR-17 Viper on tankitõrjerakett ja see ei ole juhitav. Kas en:Bazooka on juhitav? Ka rocket võib olla juhitav.  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 30. juuni 2017, kell 03:41 (EEST)
"In military parlance, a rocket differs from a missile primarily by lacking an active guidance system; early missiles were known as "guided rockets" or "guided missiles"". Eesti keeles puudub missile'ile otsevaste ja seda tõlgitakse enamasti juhitavaks raketiks. Category:Anti-tank rockets oli ka põhjus, et miks kategooriale Kategooria:Juhitavad tankitõrjeraketid selle "juhitavad" juurde lisasin. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 30. juuni 2017, kell 07:22 (EEST)
Ka Kaitsevägi kasutab tankitõrjerelvad. Riigi Teatajat võib ka usaldada. --Tiia (arutelu) 30. juuni 2017, kell 03:37 (EEST)
Ei no las jääda, kuid selgitusi on mõnele poole juurde vaja. Küsin siis ka niimoodi – kas tankihävitusrelv on ebakorrektne?  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 30. juuni 2017, kell 03:51 (EEST)
"Valimik sõjandustermineid" (1998) tunnistab rida mõisteid, mille komponent on "tankitõrje" (nt "tankitõrjepüss"), kuid puuduvad mõisted, kus komponent oleks "tankihävitus-". --Hirvelaid (arutelu) 30. juuni 2017, kell 07:18

Tubli Neptuunium[muuda lähteteksti]

Oh, Sul on nii uhke arutelulehekülg! Aitäh Neptuunium. Tundsin ise ka, et see Go-mängu AI osa läks liiga luuleliseks, pisut ülereageeritud:) Olen põgusalt go-mängu arengutega seotud ja naljakas/kohatu tundus, et arvutiprogrammidesse suhtuti üleolevalt. Tegelikult see oli päris pöördeline sündmus..ma ei liialda, kogu inimtsivilisatsiooni ajaloos. Pöördeline sündmus, experimentum crux. Keegi meist, inimestest ei tea, mida/kuidas täpselt Alphago tegi, ka suurimad eksperdid mitte. Alphago on läbimurdnud.. ja see programm on nii-öelda general purpose, mitte kitsalt ühe probleemi lahendamise tehisintellekt. Siin üks video asjaosalise poolt vaadatuna (https://www.youtube.com/watch?v=UHU8lCctC-Q). Neptuunium, kas mängid ise ka weiqi-d? nimelik 30. juuni 2017, kell 09:59

http://bigthink.com/paul-ratner/heres-when-machines-will-take-your-job-predict-ai-gurus nimelik 3. juuli 2017, kell 09:24
Huvitavad lingid, aitäh! :) - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 4. juuli 2017, kell 17:55 (EEST)

Tubli Neptuunium, kui mahti saad, palun vaata selle artikli (Grand Theft Auto) jaotist "Seade". Minu kui arvutimänguvõhiku jaoks jääb täiesti arusaamatuks, kas see "seade" on inglises setting või device või midagi hoopis muud, ja kogu selle lõigu imelike käänetega jutt. Ehk Sa oskad sõnastada seal teksti ümber nii, et võhikud ka aru saaksid? Kuriuss 10. september 2017, kell 17:21 (EEST)

Nüüd peaks veidi parem olema, tolles lauses peeti silmas hoopis tegevuspaika (en:Setting (narrative)). Aitäh, et tähelepanu juhtisid.

ps. Teisaldasin artikli ümber pealkirja alla Grand Theft Auto (videomäng). - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 10. september 2017, kell 18:47 (EEST)

Suur tänu, oled tõesti tubli!
Aga märkasin, et sul on vist selle pisut kirjavigase kategooriaga ([4] ka pistmist. Äkki viitsid need kõik ise õigeks parandada? Õige on nii: Kategooria:MacOS-i mängud. Kuriuss 11. september 2017, kell 20:25 (EEST)
Aitäh, näen, et oled parandanud, seega tõesti tubli! Kuriuss 12. september 2017, kell 20:40 (EEST)
Pole tänu väärt. Muidu kategooriate pealkirjade parandamine on võrdlemisi lihtne, sest see teisaldustööriist parandab automaatselt kõigis artiklites nime ära. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 12. september 2017, kell 20:41 (EEST)

Viljandi raad[muuda lähteteksti]

Pole tänu väärt. Aga ma ei osanud tõlkida selliseid Viljandi rae asju ja nende ülesandeid:

  • Kassakollegium (§ 830, see on enam-vähem arusaadav)
  • Quartierkollegium (§ 831)
  • Steuerverwaltung (§ 832, maksuamet)

--Thorkill (arutelu) 6. juuli 2017, kell 01:12 (EEST)

FSB[muuda lähteteksti]

Muidex, viimasel nädalal eksisid 2 FSB töötajat Ukrainasse, mitte esmakordne juhtum, karistus oli: 15 ööpäeva aresti + 350 grivnat trahvi...Pietadè (arutelu) 7. juuli 2017, kell 02:07 (EEST)

Kas vegan.ee on usaldusväärne allikas?[muuda lähteteksti]

Kirjutasid, et Sinu hinnangul ei ole vegan.ee usaldusväärne allikas. Kasutan seal ainult sellist materjali, milles leiduvad omakorda viited teadusartiklitele. Minu hinnangul ei ole põhjust sellise teksti usaldusväärsuses kahelda rohkem kui muude kasutatud allikate puhul. --Eerik Sven (arutelu) 12. juuli 2017, kell 14:27 (EEST)

Minu meelest võiks seljuhul viidata otse teadusartiklitele. Pööran praegu oma muudatuse tagasi, tänud tagasiside eest! - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 12. juuli 2017, kell 14:29 (EEST)

"o" versus "%C3%B5"[muuda lähteteksti]

Ehk selgitad, miks tahad asendada malli (nt mall:Koeratoug) ilusa-kena-ümmarguse (IMHO) "o" ühendiga "%C3%B5"; mina olen vastu!!! Mitte ainult accessibility seisukohtadelt lähtudes. —Pietadè (arutelu) 27. august 2017, kell 14:25 (EEST)
Nt "Röövel Ööbik" siis "R%F6%F6vel %D6%F6bik"??? —Pietadè (arutelu) 27. august 2017, kell 14:40 (EEST)

Arvatavasti sinu brauseri viga, sest näiteks mina näen %C3%B5 asemel küll ilusti õ-tähte. Muuseas malli saab endiselt kasutada koodiga {{koeratoug}}, sest selle nimekuju alt (Mall:Koeratoug) on ümbersuunamine olemas. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 27. august 2017, kell 17:32 (EEST)
Ei ole minu brauserite "viga",
minu suhtes on peaasi, et see {{koeratoug}} o sinna alles jääks (igal "asjal" omad võlud, nii on mul üks ca 15+ aastat tagasi soetatud programm, mis vähendab töövaeva, nt koodide sisestamist, u 90%, UTF-8 talle aga ei meeldi...);
isegi piisavalt "skisofooniline", nt, kui täiendan Opera 12.xx-s enwi artiklit (kusjuures kõik abivahendid (nt ülemine toimetusriba, sest tülikas on tähthaaval nt kõiki linke tippida) on olemas), siis etwi-s pean sama asja tegemiseks brauserit vahetama... Kusjuures seoses etwi-Opera 12 on funktsioonide kadumist esinenud ka eelnevatel aastatel, praegune on rekordilise haardega (Opera 47 saab hakkama); teistes wi versioonides toimib Opera 12.xx normaalselt...—Pietadè (arutelu) 27. august 2017, kell 18:06 (EEST)
See ei ole tõesti mitte konkreetse brauseri viga, vaid see probleem esineb kõikide tavapäraselt url-is mitte eksisteerivate tähemärkidega. Kui sul siin näitab õ-d esmapilgul ilusti, siis proovi redigeerida mõnda lehte, milles see esineb ja vaata pärast salvestamist aadressiriba. Samuti võid ju ka vene vikis suvalist lehte redigeerida ja vaata milliseid veebiaadresse seal näha on. Nii et tegelikult on probleem, kuigi see väga ei häiri.  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 27. august 2017, kell 19:56 (EEST)
Minu viga. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 27. august 2017, kell 20:06 (EEST)
Mis selle Röövel Ööbikikuga siis on? Sa ei pane ju ometi ette panna pealkirjaks "Roovel Oobik"? 90.190.46.131 27. august 2017, kell 20:03 (EEST)
pidasin silmas koodi, malli sisemust ehk käske ({{Röövel Ööbik... }}) —Pietadè (arutelu) 27. august 2017, kell 20:14 (EEST)
Täpitähed töötavad igasugustes pealkirjades (k.a mallide pealkirjad) ja ka mallide parameetrites ammust ajast. Kodeeritud kujul minu teada tavakasutaja neid mujal ei näe kui aadressiribal, kui sealgi. 2001:7D0:88DD:F880:E044:BDC3:272:A6D8 28. august 2017, kell 12:19 (EEST)
Sellel, mida mõni brauser aadressiribal näitab, ei tohiks olla erilist tähtsust. Peaasi, et lehe sisus on tähed õigesti (k.a eesti tähestiku täpitähed). 90.190.46.131 27. august 2017, kell 20:03 (EEST)
Nõustun. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 27. august 2017, kell 20:06 (EEST)

Kuna Operas ei toimi etwi-s enam ka alumised käsud (nt 5 min tagasi toimisid enwi-s endiselt mõlemad, alumine ja ülemine käsuriba), siis pidin brauserit vahetama ja kopeerin: "Täheldus: nüüd on hakatud kirillitsa "a"-de kõrval ka kirillitsa "i"-de vastu välja vahetama,... huvitav, kas mõnes pealkirjas (lingis) veel ka mõni ­ alles on...
Selgitan: see viimane (shy) tähendab seda, et nt artikkel Ees­ti puudub (võib juhtuda nt pealkirjade mujalt kopeerimisega, kus "vaikimisi poolitusmärki" ehk shy-d on võimalik mitte märgata). —Pietadè (arutelu) 27. august 2017, kell 20:14 (EEST)

soft hypheni ehk ­ leidmine lingist on ses mõttes lihtsam, et kopeerdes nt Wordi on see näha (erinevalt mõnedest kirillitsa tähtest). Aga üldiselt tõesti kirillitsa tähtedega аеорусВМТ (lisaks ukraina і ja І) on inimsilmale tõeline peavalu. Nende masinleidmiseks tegin admepäringu https://quarry.wmflabs.org/query/20964 --Estopedist1 (arutelu) 28. august 2017, kell 11:06 (EEST)
lisan ka et neid soft hypen'iga vigaseid linke on meil massiliselt: vt https://quarry.wmflabs.org/query/21137 --Estopedist1 (arutelu) 28. august 2017, kell 11:10 (EEST)

Ehk siis Ees­ti (ja Eesti­maa) ongi see "Teine Eesti" (ja "III Eesti"), artkleid saab (vist veel) luua, tarkvarakeeldude poole pealt..., Eestimаа samuti loomata..., Eеsti ka... —Pietadè (arutelu) 28. august 2017, kell 11:51 (EEST)

See ujukriips (shy) võib olla mõnes pealkirjas, kus on pikk sõna, sest see sõna ei mahu muidu hästi ära. Siis tuleb lihtsalt hoolitseda, et oleks ümbersuunamised. Üldjuhul küll jah tuleks lihtsalt parandada. Nagu näha pole vigaseid linke kuigi palju järele jäänud.
See kõik vist ei puutu küll kasutajasse, kelle arutelu see on. Nii et vabandust, et siin vastan. 2001:7D0:88DD:F880:E044:BDC3:272:A6D8 28. august 2017, kell 12:19 (EEST)
mina ei näe sellel soft hyphen'il üldse mõtet. Miks ei võiks selle asemel alati kasutada sidekriipsu, mis on silmale alati nähtav? Soft hyphen tundub justkui häkkerite heameeleks tehtud olevat, et maskeerida ohtlikke URLe või nt Vikipeedias teha silmale nähtamatuid vigaseid linke ehk siis nutikas vandaalitsemine--Estopedist1 (arutelu) 2. september 2017, kell 17:07 (EEST)

Bombay Dreams[muuda lähteteksti]

See ei ole masintõlge, ma tõlkisin selle ise nagu kõik oma artiklid.


Leht Kasutaja:Pöördlava ei ole artiklinimeruumis. Andres (arutelu) 2. september 2017, kell 20:38 (EEST)

Jah, vabandust. Märkasin seda alles pärast muudatuste tegemist. Kas peaksin selle vormistust parandava muudatuse eemaldama? Enda poolt lisatud kategooria ja malli võtsin juba ära. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 2. september 2017, kell 20:40 (EEST)
Ma ei tea, parem vist oleks. Andres (arutelu) 2. september 2017, kell 21:16 (EEST)

tühikud[muuda lähteteksti]

Tühikute lisamine nt "=" ette/taha ei ole see põhiküsimus, pigem "=" panemine kasutaja jaoks sobivamasse paika (via tab, nt), aga, kuna mall on "pooleli" (ei kuvanud alul endale, ette, nt seda et kasutusalasid võib nii palju olla, ja, kui omaloomingut lubada ("igaüks võib lisada"), siis mina eelistaksin säändset eos vältida (jalamatt, elu armastus jne)), seega, pööran su muudatused tagasi.— Pietadè (arutelu) 4. september 2017, kell 14:13 (EEST)

Arusaamatu põhjendus, sest need tühikud muudavad minu meelest malli koodi mitmeid kordi loetavamaks. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 4. september 2017, kell 14:24 (EEST)
Kui valmis saab, siis teen, "loetavamaks", malli legendi, OK, tühikud panen tagasi, mingil lähiajal.
Sa ei loe malli koodi, vaid seda, mis ekraanile kuvatakse, tarkvara kaudu.— Pietadè (arutelu) 4. september 2017, kell 14:51 (EEST)
Mahti saad, siis vaata parem, kuidas box-shadow: X px Y px Z px #värvi kood; etwi-s juurutada, ungarlaste hu:Atlaszi hegyikutya boxis see on.— Pietadè (arutelu) 4. september 2017, kell 22:08 (EEST)

Mall:Kirjutage[muuda lähteteksti]

Template is necessary, because mark short articles. It is need add. Вадзім Медзяноўскі (arutelu) 18. september 2017, kell 17:08 (EEST)

Template {{Lisa materjali}} already exists, and is basically for the same purpose. Not to mention that the wording in yours (no offense intended) is unfitting. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 18. september 2017, kell 17:10 (EEST)

Administraatorikandidaat[muuda lähteteksti]

Seadsin Sinu kandidatuuri uuesti üles. Teata lehel Vikipeedia:Administraatorikandidaadid, kas oled nõus kandideerima. Andres (arutelu) 12. oktoober 2017, kell 17:24 (EEST)

Oled nüüd administraator. Andres (arutelu) 19. oktoober 2017, kell 21:36 (EEST)

The lumineers[muuda lähteteksti]

Kui artikli pealkirja on vaja muuta, tuleb artikkel teisaldada teisaldusfunktsiooni abil, et läheks kaasa ka ajalugu, kust on näha, milline kasutaja tegelikult artikli lõi, mitte see, kes teksti kopeerimise teel "teisaldas". Adeliine 30. oktoober 2017, kell 18:48 (EET)

Blokeerimisest[muuda lähteteksti]

Blokeerimise juures oleks hea juhinduda põhimõttest, et pigem vähem kui rohkem. Ühe-kahe vandalismi pärast ei ole vaja blokeerida, enamikul juhtudel inimene proovis niisama ja rohkem ei teegi. Piisab tühistamisest-kustutamisest. Kui on aga näha, et vandaal on suuremalt ette võtnud, sodib juba rohkem kui kahes artiklis ja pikema aja jooksul (nt viimased 10 minutit), siis võib blokeerimine olla asjakohane, et vandaalitsemist takistada. Aga kui üksikust vandalismijuhtumist on juba mõni aeg möödas (nt pool tundi), pole enam vajadust blokeerida. Blokeerimine on Vikipeedia kaitse, mitte vandaali karistus. Ma ei poolda nö igaks juhuks blokeerimist. Adeliine 12. november 2017, kell 16:04 (EET)

Aitäh soovituse eest, võtan edaspidiseks arvesse. Muidu tavaliselt olen blokeerimata jätnud kui isik ise oma vandalismi eemaldab. Blokeerinud olen ka peamiselt üheks päevaks. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 12. november 2017, kell 16:10 (EET)
Kommentaariks juurde, et ilmselgelt tahtlikult sodivate (st kirjutavad roppuseid jne) inimeste kohene blokeerimine peaks minu meelest sobilik olema. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 18. november 2017, kell 19:56 (EET)

Kategooriate süsteemene nimetamine[muuda lähteteksti]

Me kasutame sufiksit -ti, nt Tankid tüübiti, Kirjanikud riigiti, aga mitte Tankid tüüpide järgi, Kirjanikud riikide järgi--Estopedist1 (arutelu) 18. detsember 2017, kell 10:24 (EET)

Palun[muuda lähteteksti]

tühista Machiavelli „Valitseja“ teisaldus; arutelu osas oli (vist) ka pikemalt põhjendusi. Autorina ei ole ma sellega nõus, kui aeg tuleb, siis kaalun selle (teksti) täielikku (kakskeelset) avaldamist. Kui mulle anno 1988 selle (200+ lk) eest TRÜ-st dipluum anti, siis olgu see nii; hetkel olen ma tõesti väga hõivatud, ja peamine täidetav kohustus on ingliskeelse Vene-Ukraina sõja RU-UA artikli täiendamine, kahasse argentiinlasega (muideks, Minne-konni rahulduseks, paugud mõlemalt poolt, laibad ka...).
Lisaks, principatibus ei ole üheselt vahendatav—Pietadè 8. veebruar 2018, kell 17:09 (EET)

Ta tänab.

Tere[muuda lähteteksti]

Miks kustutati meravita postitus? Paluks selgitada mida muuta vaja et seda võiks postitada

Tere, artikli kustutamiseks oli laias laastus kaks põhjust:
  • Sisu oli suures osas üks-ühele mahakopeeritud Meravita kodulehelt millel olev materjal on autoriõigustega kaitstud.
  • See oli sisult sellisel kujul sobimatu, olles ilmselgelt reklaamina kirjutatud tekst.
Ettevõtetest võib muidugi kirjutada, aga artikkel tuleb peab lähtuma neutraalsest vaatepunktist (vt nt Vikipeedia:Mida Vikipeedia ei ole#Vikipeedia ei ole propaganda tegemise koht & Vikipeedia:Neutraalne vaatepunkt)
- Neptuunium ❯❯❯ arutelu 14. veebruar 2018, kell 14:26 (EET)