Kasutaja arutelu:Neptuunium

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Arhiiv
Arhiivid

I

Palve[muuda lähteteksti]

Ehk vaataksid üle 53. õhutõrje- raketibrigaad, pole tükk aega selliseid teinud, ja miskit ei pruugi olla õige. Aitäh!—Pietadè 25. mai 2018, kell 22:26 (EEST)

Natuke kohendasin, aga üldjoontes oli minu meelest okei. Asub nüüd pealkirja 53. õhutõrjeraketibrigaad all. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 26. mai 2018, kell 00:31 (EEST)
Thanks!—Pietadè 26. mai 2018, kell 07:44 (EEST)

Rooma riikide nimetused[muuda lähteteksti]

Ma ei saa hästi aru, millele sa tuginesid Rooma riikide ja riikluse eri etappide nimesid suurtähe alla teisaldades, aga sellega ei arvesta sa ei eesti keele norme ega ajaloolist traditsiooni. Veelgi enam, juhtudel, kus tegemist on riikidele hiljem antud kokkuleppeliste nimedega on suurtähe kasutamine lausa vale ja eksitav, seega palun muuda need tagasi. -- Toomas (arutelu) 27. mai 2018, kell 20:30 (EEST)

Sekundeerin Toomasele. Kui ingliskeelses vikis on midagi tehtud (kategooria, tähendus, vormistus), siis see ei tähenda, et eestikeelses vikis saab ilma pikemalt mõtlemata sama asja teha. See muudatus. Kas asjaolu, et idioomi definitsioon on "sõna-sõnalt teise keelde mittetõlgitav püsiühend" ([1]), ei võiks peas lambid põlema panna? Ma ei tea, kas asi on väheses lugemuses või napis maailmakogemuses või milles, kuid sa astud pidevalt sama reha otsa. Cumbril 10. juuni 2018, kell 19:07 (EEST)

"Inglisekeelses vikis" - Rooma Vabariik variant on kasutuses mitmekümnes erinevas vikipeedias (lihtsalt selgitusena, mitte argumendina meelega valesti kirjutamise õigustamiseks). "Pikemalt mõtlemata" - Google leiab mõlemaid kirjapilte, otsisin samuti jupp aega infot ajalooliste riikide nimede algustäheortograafia kohta, kuid suurt midagi ei leidnud. A' ja "punase lipu" sellisele kasutamisel eesti keeles võib näiteid leida küll.
ps https://et.wikipedia.org/w/index.php?title=Kasutaja_arutelu:Cumbril&diff=4957856&oldid=4957847 - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 10. juuni 2018, kell 20:50 (EEST)

Kodutus[muuda lähteteksti]

See edit tundus naljakas ainult pärast rammusat lõunasööki mitme hea õllega. Ehk nagu üks meie legendaarne poliitik lausus: "Ma vabandan." (A)Miacek (arutelu) 11. juuni 2018, kell 10:35 (EEST)