Kasutaja arutelu:Neptuunium

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Arhiivid
Arhiivid

I

Palve[muuda lähteteksti]

Ehk vaataksid üle 53. õhutõrje- raketibrigaad, pole tükk aega selliseid teinud, ja miskit ei pruugi olla õige. Aitäh!—Pietadè 25. mai 2018, kell 22:26 (EEST)

Natuke kohendasin, aga üldjoontes oli minu meelest okei. Asub nüüd pealkirja 53. õhutõrjeraketibrigaad all. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 26. mai 2018, kell 00:31 (EEST)
Thanks!—Pietadè 26. mai 2018, kell 07:44 (EEST)

Rooma riikide nimetused[muuda lähteteksti]

Ma ei saa hästi aru, millele sa tuginesid Rooma riikide ja riikluse eri etappide nimesid suurtähe alla teisaldades, aga sellega ei arvesta sa ei eesti keele norme ega ajaloolist traditsiooni. Veelgi enam, juhtudel, kus tegemist on riikidele hiljem antud kokkuleppeliste nimedega on suurtähe kasutamine lausa vale ja eksitav, seega palun muuda need tagasi. -- Toomas (arutelu) 27. mai 2018, kell 20:30 (EEST)

Sekundeerin Toomasele. Kui ingliskeelses vikis on midagi tehtud (kategooria, tähendus, vormistus), siis see ei tähenda, et eestikeelses vikis saab ilma pikemalt mõtlemata sama asja teha. See muudatus. Kas asjaolu, et idioomi definitsioon on "sõna-sõnalt teise keelde mittetõlgitav püsiühend" ([1]), ei võiks peas lambid põlema panna? Ma ei tea, kas asi on väheses lugemuses või napis maailmakogemuses või milles, kuid sa astud pidevalt sama reha otsa. Cumbril 10. juuni 2018, kell 19:07 (EEST)

"Inglisekeelses vikis" - Rooma Vabariik variant on kasutuses mitmekümnes erinevas vikipeedias (lihtsalt selgitusena, mitte argumendina meelega valesti kirjutamise õigustamiseks). "Pikemalt mõtlemata" - Google leiab mõlemaid kirjapilte, otsisin samuti jupp aega infot ajalooliste riikide nimede algustäheortograafia kohta, kuid suurt midagi ei leidnud. A' ja "punase lipu" sellisele kasutamisel eesti keeles võib näiteid leida küll.
ps https://et.wikipedia.org/w/index.php?title=Kasutaja_arutelu:Cumbril&diff=4957856&oldid=4957847 - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 10. juuni 2018, kell 20:50 (EEST)

Kodutus[muuda lähteteksti]

See edit tundus naljakas ainult pärast rammusat lõunasööki mitme hea õllega. Ehk nagu üks meie legendaarne poliitik lausus: "Ma vabandan." (A)Miacek (arutelu) 11. juuni 2018, kell 10:35 (EEST)

Palve[muuda lähteteksti]

Eelneva üle "h-aatama"jäädes, siiski, palve: praegu on pargis ITA eristatud võimalusega panna vasemasse veergu à la provintsid (ita), saaks vist panna ühe rea peale, vasemasse veergu, haldusosa valikud, à la maakond (rus), provints (bul) vms, vähemalt nende h-üksuste kohta, mis on olemas, praegune ainult ita ver ei ole erapooletu lahendus (kaugema eesmärgiga eraldada park/aed-"LK-ala" eraldi mallideks); mina ise olen hetkel küllalt hõivatud, ja, nagu täna selgus, täielikult rahatu, väikese lohutusena: rahatu koos kogu EL/„EV“ raha omava elanikkonnaga, sest lihtsustuse(?) huvides keelati kõrgemais dokumenteis ära sõna "eurot" kasutamine, ainult ja üksnes "EUR" on lubatud, nii et kui olin nt kellelegi eile võlgu 5555³ triljonit eurot, siis täna olen võlast prii, sest nt EL kõrgeima võimu "käsi", kohtud, ei luba enam kasutada sõnaühendit "eurot"—Pietadè 21. juuni 2018, kell 00:04 (EEST)

Samas, kui panna vasemasse veergu nt 1., 2., 3. jne järgu h-üksus, siis ei pruugi paremasse veergu alati lühidalt ära mahtuda, mis muudaks lahtri õigustamatult mahukaks (nt, tema kõrgeaulise siniverelise järeltulija esimese sohijäreltulija nimeline I astme EÕ abitriljonite (see sõna ei ole keelatud, veel) jaotaja nimeline riigiveerandik).—Pietadè 21. juuni 2018, kell 00:23 (EEST)

Kas saaksid korraks kustutada lehekülje DFM? Sinna ei saa hetkel teisaldada. --Pelmeen10 16. juuli 2018, kell 19:29 (EEST)

Tehtud. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 16. juuli 2018, kell 22:48 (EEST)

Palve. Sa tegid äsja wikidata andmetes sisestuse. Palun kustuta seal kõik minu sellejärgsed käigud ära. --Hirvelaid (arutelu) 19. juuli 2018, kell 13:43 (EEST)

Korras! - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 19. juuli 2018, kell 13:55 (EEST)

Hea inimene, palun võtta kohe kustutamismärkus kategooria "Inimese elule ohtlik elustik" alt maha. Mitte keegi, sinagi mitte, ei ole kustutamise ettepanekut arutelus maininud. Seega, sinu "kustutamismärkus pole oma suva järgi eemaldamiseks" on kohatu (topeltstandard). Tõestad taaskord, et sa toimidki isekeskis oma suva järgi. 80.235.30.93 29. juuli 2018, kell 13:42 (EEST)

Rohkem kui üks inimene on arutelus kirjutanud, et selline kategooria peaks olemata olema. Kui kustutusettepaneku mall on pandud, siis see püsib paigal, kuni aruteluga on kuskile jõutud (vt Vikipeedia:Artiklite kustutamise kord, malli kasutamiskord kehtib üldiselt, mitte ainult artiklitele). Adeliine 29. juuli 2018, kell 13:54 (EEST)

Miks sa siin viiteid skriptiga "korrastasid"? Minu arvates oli see täiesti mittevajalik. Ma ei saa siiamaani aru, et mis (paha) komme see on seda skripti igal pool kasutada. Ivo (arutelu) 8. august 2018, kell 16:06 (EEST)

Midagi hullemaks ka ju ei läinud? Pigem tegi just viidete vormistamise ainult hõlpsamaks, seega selle "pahaks kombeks" nimetamine jääb arusaamatuks. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 8. august 2018, kell 16:18 (EEST)
Minu arvates on selle pahaks kombeks nimetamine mitmel põhjusel vägagi õigustatud. Seda enam, et antud juhul olin ma viiteid veel rohkem kokku pakkinud, kui nad nüüd seda on ning üldse olid viited varem juba nii kompaktsed, et nende kuskile tekstist eraldi tõstmine on pigem halb, kuna viidete osa läks pikemaks ja teksti vaadates ei näe enam allika kohta infot. Sarnaselt on ka Iifar saanud üksjagu kriitikat, et ta on artiklite juures valimatult viiteid koondama kippunud. Ivo (arutelu) 8. august 2018, kell 16:39 (EEST)
Seda enam, et ma vaatan, et sa kaotasid ära hea hulga minu muudatusi. Ma ikka päris tükk aega töötasin selle artikli kallal. Ja nagu ma ennist ütlesin, siis minu versioonis olid viited veel kompaktsemad. Ivo (arutelu) 8. august 2018, kell 17:00 (EEST)
Enamus muutuseid sai kohe taastatud ja mõned täiendavad lisasin just nüüd tagasi, vabandan. Jääb muidugi arusaamatuks, et mille jaoks on keset teksti hilisemat redigeerimist pidevalt vaja näha, et milline viide seal on, arvastades provelti kasutajad saavad jooksvalt nagunii kõiki viiteid kontrollida. Igaljuhul panin nad siis praegu teksti sisse tagasi. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 8. august 2018, kell 20:30 (EEST)
Praegu on tolles artiklis viited tekstisiseselt ikkagi koondatud. Selleks, et nad oleks lahus, tuleb koos valikuga "kõik viited asuvad tekstis" kasutada valikut "salvesta tekstisisesed viited eraldi koopiatena (artikli lahutamiseks)". Kui artiklis on viited esitatud lühivormis, siis tõesti nende tekstist eemale viimine ei tee asju paremaks. Artikli lugejal pole vahet, kuid toimetaja, kes lähteteksti redigeerimisrežiimi kasutab, näeb kohe viite allikat teksti juures ja ei pea seda kuskilt mujalt otsima hakkama. (Ja ei saa eeldada, et kõik on nii eesrindlikud, et kasutavad ProvetIt'it :) Cumbril 9. august 2018, kell 13:33 (EEST)
Nüüd peaks siis korras olema, tänan. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 9. august 2018, kell 13:37 (EEST)

Moodulite üle toomine[muuda lähteteksti]

 • Moodulite teisest vikist üle toomisel jäta palun mooduli nimi tõlkimata (vähemalt juhul, kui see on ladina tähestikus, ei sisalda diakriitilisi märke vms).
 • Moodulis argumentide koodi sees tõlkimise asemel on targem teha vastendamine vastavas funktsioonis ja kutsuda siis mooduli peamises funktsioonis seda funktsiooni välja. Näide on siin: Moodul:Kaart, local function normalise(args).... Cumbril 9. august 2018, kell 15:45 (EEST)
Tänan näpunäidete eest! - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 9. august 2018, kell 15:56 (EEST)
Tegin muudatused ise, sul on vaja nüüd vaid tõlked teha. Siin lookup_table['lat']= 'latitude'. Cumbril 9. august 2018, kell 16:05 (EEST)

Palun ära kustuta artikleid, mis pole ilme vandalism, masintõlge vms ilma eelnevalt kustutamismärkust lisamata! Cumbril (arutelu) 11. august 2018, kell 01:45 (EEST)

Leidsin, et tähelepanuväärsuse puudumine (nagu Google'i otsing ka tõestab) on antud artikli puhul piisavalt ilmne. Suure Papa artikli puhul – ei nõustu, et stiililt sobimatu, ühelauselise "artikli" kustutamine mingi eriline pahategu oleks. Mihkel Kallaste puhul oli samuti terve artikli sisuks "on Eesti näitleja". - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 11. august 2018, kell 01:55 (EEST)
Tähelepanuväärsuse suhtes on ilmne, et Vikipeedias puudub ühtne arusaam sellest, mis on tähelepanuväärne. Kui arvad, et tähelepanuväärsus puudub, siis lisa kustutusmall ja inimesed avaldavad arvamust (kasvõi hääletavad). Mihkel Kallaste artiklit on lingitud kahest artiklist; need, kes lingi lisasid, arvatavasti pidasid teda tähelepanuväärseks.
Suure Papa artiklis on faktid õiged. Kui ise ei viitsi või soovi artikli vormistust korda teha, siis jäta nii nagu on ja teised teevad seda. Cumbril (arutelu) 11. august 2018, kell 02:11 (EEST)

Tausta värvide koodid[muuda lähteteksti]

Kust ma leian värvikoode? Näiteks halli värvi toon on #DEDEDE. Aga muud värvid? --Hirvelaid (arutelu) 20. august 2018, kell 14:56 (EEST)

Näiteks siit. Tegu on HTML-is kasutatavate värvikoodidega. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 20. august 2018, kell 15:02 (EEST)
Aitäh! --Hirvelaid (arutelu) 20. august 2018, kell 16:09 (EEST)

Originaaluurimus[muuda lähteteksti]

Palun viiteid materjalile, mis seletavad lahti originaaluurimuse olemuse, mida see sisult tähendab? 80.235.30.93 27. august 2018, kell 20:21 (EEST)

Vikipeedia seisukohta originaaluurimuste osas kirjeldab nt see kirjutis: https://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:No_original_research. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 27. august 2018, kell 20:22 (EEST)

„Vabandus“[muuda lähteteksti]

seisneb selles, et, olles u 15 erineva itaaliakeelse allika najal tõlkinud ja kommenteerinud Machiavelli „Valitseja“, siis on see enam-vähem "une pealt peas"...—Pietadè 14. september 2018, kell 15:16 (EEST)

Vandalism[muuda lähteteksti]

Muudatusi artklis sisse viies palun jälgige reegleid, et mitte diskrediteerida vabakasutuses võrguentsüklopeediat. Tänan.

Analoogset fantaasiat võib avaldada kuskil mujal. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 20. september 2018, kell 18:25 (EEST)

Toimetamine[muuda lähteteksti]

Ehk võtad vaevaks, et toimetad ja vormistad artiklis Franciscus oma täna tehtud muudatused 2 esimeses lõigus üle. Kalev Kask 22. september 2018, kell 20:33 (EEST)

Ja kui soovid Franciscuse artiklis iga fakti viidetega varustada, siis kuupäevad on vihjeks ja allikad siin, mida neid kribada ei viitsi :) http://w2.vatican.va/content/vatican/en.html Kalev Kask 22. september 2018, kell 20:38 (EEST)

@Kask: Kui seal endiselt miski väga karjuvalt toimetamist vajab, siis pean küll paluma, et seda ise teeksite, sest mulle midagi väga ilmselt silma ei hakanud. Väga silmatorkavad näpuvead koristasin omaarust juba ära. See viidete mall polnud mõeldud mingi isikliku rünnakuna, muide. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 22. september 2018, kell 20:40 (EEST)

Mis sa tekstist nüüd ära peitsid? Egas sa esimest päeva Vikipeedias tegutse. Lendab artiklile mõni vana adminn peale, hakkab ta sul jee toimetama, viskab malli ja ongi kõik.

Sinu tekst Sündinuna Argentinas Buenos Aireses, töötas Bergoglio enne vaimulikku seminari astumist lühidalt keemiatehniku ja ööklubi turvamehena. 1969. aastal ordineeriti ta katoliku preestriks ja teenis aastatel 1973–1979 Jeesuse Seltsi (jesuiitide) Argentina provintsiaalina. 1998. aastal sai temast Buenos Airese peapiiskop ja 2001. aastal nimetati ta paavst Johannes Paulus II poolt kardinaliks. Pärast paavst Benedictus XVI ametist tagasiastumist 28. veebruaril 2013, valis ametlikult 12. märtsil kogunenud konklaav ta järgmisel päeval paavstiks. Ta valis oma paavstinime austamaks pühakust Fransicust Assisist.


Vaja: Sündinuna Argentinas Buenos Aireses [kordab eelnevat, kas sul siin vaja linkida, mis arvad?], töötas Bergoglio enne vaimulikku seminari astumist lühidalt keemiatehniku ja ööklubi turvamehena. 1969. aastal ordineeriti ta katoliku preestriks ja teenis aastatel 19731979 [aastad linkida] Jeesuse Seltsi (jesuiitide) Argentina provintsiaalina. 1998. [aasta linkida] aastal sai temast Buenos Airese peapiiskop ja 2001. aastal [linkida] nimetati ta paavst Johannes Paulus II poolt kardinaliks. Pärast paavst Benedictus XVI ametist tagasiastumist [link kirjaveaga, samas kas eraldi artiklit vaja?] 28. veebruaril 2013, valis ametlikult 12. märtsil kogunenud konklaav ta järgmisel päeval paavstiks. Ta valis oma paavstinime austamaks pühakust Fransicust Assisist. Kalev Kask 22. september 2018, kell 21:24 (EEST)

Tänan! Viisin sisse. Benedictuse osas: päris mitmed vikid on sellest eraldi artikli teinud (en:Resignation of Pope Benedict XVI), seega miks mitte. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 22. september 2018, kell 21:30 (EEST)

Kui sul viitsimist on, siis ehk viitsid viia kardinalide määramise muudatuse läbi ka varasemate paavstide puhul. Kalev Kask 25. september 2018, kell 20:45 (EEST)

Tehtud! - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 26. september 2018, kell 00:54 (EEST)


Sport Tallinnas vs Sport Tallinnas[muuda lähteteksti]

Miks nõnda kategooriad ümber nimetati? Ülemkat on ju nimega Eesti sport, mitte Sport Eestis. Me oleme püüdnud eelistada keelekuju "X koha MISKI", nt Eesti põllumajandus, Läti majandus, Saksamaa sõjandus. Sama küsimus ka kasutaja:Pelmeen10le--Estopedist1 (arutelu) 25. september 2018, kell 17:21 (EEST)

Mina juba vastasin kategooria arutelus. --Pelmeen10 25. september 2018, kell 17:22 (EEST)
ma vastasin ka siin--Estopedist1 (arutelu) 25. september 2018, kell 17:32 (EEST)
ehk kasutaja:Kuriuss tahaks kommenteerida?--Estopedist1 (arutelu) 25. september 2018, kell 17:35 (EEST)
Oskan vaid seda öelda, et keeleliselt on kenam "Tallinna sport", aga ma ei ole siinse kategooriate süsteemi ja selle vormi kokkulepetega eriti kursis. Küll on mul jäänud mulje, et näiteks Adeliine tunneb seda süsteemi suurepäraselt, nii et kindlasti on tema sellel teemal parem nõuandja. Kuriuss 25. september 2018, kell 20:04 (EEST)
kasutaja:Adeliinet pole mõnda aega Vikipeedias olnud. Jääme siis ebamäärases olukorras selle juurde, et kasutame keelekuju "KOHA MIS" (nt Tartu sport). Suur osa meie kategooriaid ongi praegu keelekuju "KOHA MIS" järgi. Nt halb või vigane oleks keelekuju:
    • Eesti välismaa suursaadikud (meil ongi Välismaa suursaadikud Eestis)
    • Eesti Leedu korvpallurid (meil ongi Leedu korvpallurid Eestis)
    • Eesti sõjategevus 1944. aastal (meil ongi Sõjategevus Eestis 1944. aastal).
Märkimist väärib ka see, et mõnedel juhtumitel on ainuvõimalik keelekuju "KOHA MIS", nt Eesti ajalugu, Eesti geograafia--Estopedist1 (arutelu) 28. september 2018, kell 09:10 (EEST)
Minumeelest ei ole kategoorianimedel "Tallinna sport" ja "Sport Tallinnas" üheselt mõistetavat ja märkimisväärset tähenduslikku vahet. Esimene sobib paremini teiste sarnaste kategoorianimede juurde (Tallinna ajalugu, Tallinna ühistransport jne). Süsteemsus nimetamisel on kasuks kategooriate kasutamisel ja väljaotsimisel. Ei näe põhjust, miks peaks eelistama "Sport Tallinnas". Sama kategooriaga "Eesti meelelahutus". Pelmeenilt küsiks, et miks on siis okei "Tallinna sündmused", äkki peaks selle ka ümber nimetama "Sündmused Tallinnas"? Eesti keeles on omastavaline konstruktsioon väga loomulik ja siin pole põhjust seda vältida. Me ei võida asendusest midagi. Adeliine 28. september 2018, kell 18:46 (EEST)

Soovituseks[muuda lähteteksti]

Olen tähele pannud, et paned peaaegu kõigile natukene vähemgi pikematele oma artiklitele keeletoimetamise märkuse. Kas sa paned neid igaks juhuks või kahtled nii väga oma teksti õigekeelsuses? Ma ise ei paneks enda artiklitele kunagi (las teised panevad, kui avastavad vigu). Meil on keeletoimetamist ootavaid artikleid isegi liiga-liga palju.

Lisaks veel, et isikuartiklites lingiks sünni- ja surmakuupäevad ära + surma- ja sünnikoha võiks ka ära tuua. Eestikeelses Vikipeedias on peaaegu alati selles stiilis tehtud (Inglise vikist ei ole vaja eeskuju võtta). Ahjaa, kui alustad mõnda artiklid, siis võiks viia selle sellisele tasemele, et ei ole vaja toppida pooleli malli. Ei ole vaja võtta Juhanist eeskuju, et küll on väga hädapärane algus ja bla-bla-bla. Minu mäletamist tõi Epp ka sellele ka kunagi tähelepanu.--Raamaturott (arutelu) 21. oktoober 2018, kell 19:18 (EEST)

37.157.96.25 (arutelu · kaastöö) blokil vist pole põhjust. Mina sodimist ei märganud. --Pelmeen10 (arutelu) 26. oktoober 2018, kell 19:57 (EEST)

Kustutamistest[muuda lähteteksti]

Et sa kustutatavate artiklite arutelulehel ei selgita oma tegevust – kas sa tegutsed teiste kasutajate arvamuste kokkuvõtja rollis, jäädes ise neutraalseks või on sul endal ka mingi seisukoht artikli tähelepanuäärsuse suhtes – siis jäävad su tegutsemise motiivid arusaamatuks. Kustutades peab administraator arutelulehele kirja panema arutluskäigu, kuidas ta otsuseni jõudis. Kui tegu pole just ilmse vandalismi või sodimise kustutamisega. Hääletusele panemine toimub vaid siis, kui arutelus on jõutud patiseisu. Cumbril (arutelu) 2. november 2018, kell 18:16 (EET)

Miks kustutasid AMC (telekanal) lehekülje. Kas oli Masintõlge/arusaamatu tekst või?

Vikipeedia ei ole saatekava vms, kuhu teha kanalitest reklaame stiilis "X on uus ja huvitav telekanal, kus näidatakse parimaid sarju ja saateid!". - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 4. detsember 2018, kell 18:59 (EET)

Teiseldamine[muuda lähteteksti]

Palun teisalda nimi Yle Teema & Fem HD lehel Yle Teema & Fem. Randoskar (arutelu) 6. detsember 2018, kell 18:19 (EET)

Tehtud. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 7. detsember 2018, kell 18:27 (EET)

Kustutamine[muuda lähteteksti]

Palun taasta Investigation Discovery leht. Miks kustutasid selle? Sipelgas122 (arutelu) 7. detsember 2018, kell 18:23 (EET) Nagu ma enne ütlesin: "Vikipeedia ei ole saatekava vms, kuhu kirjutada reklaami stiilis "X on uus ja huvitav telekanal, kus näidatakse parimaid sarju ja saateid!"". - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 7. detsember 2018, kell 18:27 (EET)