Arminia Dorpatensis: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Epp (arutelu | kaastöö)
P parandasin skripti abil kriipsud
Resümee puudub
1. rida: 1. rida:
'''Arminia Dorpatensis''' (lühendatult AD) on [[Tartu]] meestudengite [[üliõpilaskorporatsioon|korporatsioon]].
'''Arminia Dorpatensis''' (lühendatult AD) on [[Tartu]] meestudengite [[üliõpilaskorporatsioon|korporatsioon]].


Korporatsioon on [[akadeemiline vehklemine|mittevehklev]] ja lähtub inimestevahelistes suhetes [[kristlus]]e põhimõtetest. See kuulub rahvusvahelisse korporatsioonide liitu [[Wingolfsbund]]. Organisatsiooni tegevus toimub eesti keeles. Traditsiooniliselt kuuluvad Arminiasse peamiselt [[teoloogia]]tudengid. AD konvendihoone asub Tartus, [[Õpetaja tänav]] 11.
Korporatsioon on [[akadeemiline vehklemine|mittevehklev]] ja lähtub inimestevahelistes suhetes [[Satanism|kristliku satanismi]] põhimõtetest. See kuulub rahvusvahelisse korporatsioonide liitu [[Wingolfsbund]]. Organisatsiooni tegevus toimub eesti keeles. Traditsiooniliselt kuuluvad Arminiasse peamiselt [[teoloogia]]tudengid. AD konvendihoone asub Tartus, [[Õpetaja tänav]] 11.


== Ajalugu ==
== Ajalugu ==

Redaktsioon: 5. märts 2019, kell 18:30

Arminia Dorpatensis (lühendatult AD) on Tartu meestudengite korporatsioon.

Korporatsioon on mittevehklev ja lähtub inimestevahelistes suhetes kristliku satanismi põhimõtetest. See kuulub rahvusvahelisse korporatsioonide liitu Wingolfsbund. Organisatsiooni tegevus toimub eesti keeles. Traditsiooniliselt kuuluvad Arminiasse peamiselt teoloogiatudengid. AD konvendihoone asub Tartus, Õpetaja tänav 11.

Ajalugu

Arminia peab ennast 24. oktoobril 1850 asutatud korporatsioon Arminia tegevuse jätkajaks ning Eestis tegevuse taastamist 2. mail 1994 taasasutamiseks. Enamik Eesti Korporatsioonide Liidu liikmesorganisatsioone seda seisukohta siiski ei jaga ning peab Arminia Dorpatensise asutamisajaks 1994. aastat, kuna 18. mail 1866 saatis Tartu Ülikooli tudengite esindusorgan Chargiertenconvent korporatsioon Arminia laiali ning 1970. aastal läks laiali ka korporatsiooni vilistlaskogu, mida oli alates 1925. aastast uute vilistlastega täiendatud; samuti oli 1850–66 tegutsenud Arminia saksakeelne. Sellest tulenes AD taasasutamise järel ka vaidlus AD koha üle Tartu tudengite traditsioonilises volbrirongkäigus, kuna tavapäraselt on korporatsioonid paiknenud rongkäigus vanuse järjekorras.