Elektroonikalülitus: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
PResümee puudub
Resümee puudub
 
== Elektroonikalülituste liigid ==
Lähtuvalt sellest, kas lülituse ülesandeks on tekitada ja teisendada kas [[analoogsignaal]]i või [[digitaalsignaal]]i, jagunevad elektroonikalülitused [[analooglülitus]]teks (näiteks [[instrumentaalvõimendioperatsioonvõimendi]]) ja [[digitaallülitus]]teks (näiteks [[mikroprotsessor]]).
 
== Elektroonikalülituste skeemid ==
Elektroonikalülituse elemente ning nendevahelisi ühendusi esitatakse visuaalse ülevaatlikkuse saamiseks graafiliselt [[tingmärk]]ide (skeemitähiste) abil [[elektriskeem|skeem]]ide kujul, näiteks [[põhimõtteskeem]]i või [[ühendusskeem]]ina.
 
Ka seadme [[plokkskeem]] ([[struktuuriskeem]]) võib sisaldada elektri- ja elektroonikakomponentide tingmärke. Tavaliselt on sellisteks komponentideks lülitid, mikrofonid, valjuhääldid, antennid, elektromagnetid, mootorid jms. Kuid nendeks komponentideks, mida plokkskeemidel esitatakse nende elektrilise tingmärgiga, võivad olla ka üksikud aktiivsed komponendid, mis on seadme funktsioneerimise seisukohalt väga olulised, näiteks [[Komparaator (analoogtehnika)|komparaator]] või [[operatsioonvõimendidiferentsvõimendi]].
 
==Vaata ka==

Navigeerimismenüü