Lapi maakond: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 12 baiti ,  5 aasta eest
P
resümee puudub
PResümee puudub
==Geograafia==
 
Lapi maakonna pindala on 100367 km², millest 92,667 km² on maismaa ning 7699 km² veekogud. Maakond piirneb lõunastlõunas [[Põhja-Pohjanmaa]] maakonnaga, läänestläänes [[Rootsi]]ga, idastidas [[Venemaa Föderatsioon]]iga janing läänestlääness ningja põhjastpõhjas [[Norra]]ga. Lapimaa suurim järv on [[Inari järv]] ning kõrgeim koht on [[Halti]].
 
Maakonnas asub kaheksa rahvusparki: [[Põhjalahe rahvuspark]], [[Lemmenjoki rahvuspark]], [[Oulanka rahvuspark]], [[Pallas-Yllästunturi rahvuspark]], [[Pyhä-Luosto rahvuspark]], [[Riisitunturi rahvuspark]], [[Syöte rahvuspark]] ningja [[Urho Kekkoneni rahvuspark]]<ref>[http://www.lappi.fi/en/home Lapland:Clean and diverse nature]</ref>.
 
==Ajalugu==
 
== Rahvastik ==
Lapimaal elab vaid 3,6% kogu riigi elanikkonnast. Tegu on kõige hõredamalt rahvastatud piirkonnaga Soomes. Maakonnas on laialdasi püsiasustuseta alasid, eriti põhja- ja idaosas. Kõige tihedamalt on asustatud [[Rovaniemi]] ümbrus ja [[Kemi (Soome)|Kemi]]&ndash;-[[Tornio]] piirkond. 2009. aasta lõpus pidas Lapi maakonna elanikest 97,45% emakeeleks [[soome keel]]t, 0,8% [[saami keel]]t, 0,38% [[vene keel]]t ja 0,18% [[rootsi keel]]t.<ref>http://pxweb2.stat.fi/database/StatFin/vrm/vaerak/vaerak_fi.asp</ref>
 
Lapi maakonna rahvaarv on vähenenud alates 1990. aastast.
144 533

muudatust

Navigeerimismenüü