Loodusajakiri: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
[[Pilt:MTÜ Loodusajakiri logo.jpg|pisi|MTÜ Loodusajakiri logo]]
'''MTÜ Loodusajakiri''' on Eesti [[kirjastus]] ([[mittetulundusühing]]), mis annab välja Eestis ilmuvaid looduse- ja teaduseteemalisi ajakirju. Need on [[Eesti Loodus]], [[Horisont (ajakiri)|Horisont]], [[Eesti Mets]] ja venekeelne [[Gorizontõ Estonii]]. Aastail 2007–2015 ilmus ka [[Loodusesõber]] (1997–2006 nime all [[Loodus (1997)|Loodus]]).
 
MTÜ asutati [[2001]]. aasta juulis [[Tallinn]]as. Asutajaliikmed olid tollane keskkonnaminister [[Heiki Kranich]], [[Keskkonnainvesteeringute Keskus]] ([[Kalev Aun]]) ja [[Keskkonnauuringute Keskus]] ([[Enn Otsa]]). Sama aasta sügisel andsid asutajaliikmed MTÜ üle keskkonnaorganisatsioonidele [[Eesti Looduskaitse Selts]], [[Eesti Ornitoloogiaühing]], [[Eesti Teaduste Akadeemia Looduskaitse Komisjon]], [[Eesti Looduseuurijate Selts]], [[Pärandkoosluste Kaitse Ühing]], [[Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering]], [[Eesti Geenivaramu]], OÜ Horisont ja OÜ Looduskiri. 2014. aastal liitus mittetulundusühinguga MTÜ Estonia Maritima.
 
Kirjastuse vastutavtegevjuht väljaandjaon olialates 2017. aasta märtsist [[Riho Kinks]].<ref>[http://www.loodusajakiri.ee/eesti-loodusajakirjade-uus-tegevjuht-on-riho-kinks/ Eesti loodusajakirjade uus tegevjuht on Riho Kinks] loodusajakiri.ee, 20/03/2017</ref> Varasemad vastutava väljaandjad on olnud 2001–2013 [[Indrek Rohtmets]], 2013–2015 [[Tiina Talvi]] ning alates 2015. aastast2015–2017 [[Triinu Raigna]].
 
MTÜ Loodusajakiri juhatuse liikmed on [[Toomas Kukk]] ja [[Ulvar Käärt]].
 
Loodusajakirjade ilmumist on toetanud Keskkonnainvesteeringute Keskus, kelle toel on mittetulundusühing kirjastanud ka looduse ja teaduse aastaraamatu sarja "[[Lehed ja tähed]]" ning raamatusarja "[[Looduse raamatukogu]]". Horisondi väljaandmist toetab alates 2017. aastast [[Haridus- ja Teadusministeerium]].
 
== Viited ==
{{Viited}}
 
== Välislingid ==

Navigeerimismenüü