Moritz Hermann von Jacobi: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Jacobi uuris [[elektromagnetism]]i, eriti [[masinaehitus]]e seisukohalt. Ta oli [[galvanoplastika]] leiutaja. Samuti uuris ta [[elektrimootor]]eid ja traadiga [[telegraaf]]i.
 
[[1834]] hakkas ta tegelema elektrimootoritega, et uurida [[elektromagnetjõud|elektromagnetjõu]] kasutamist liikuvatel seadmetel. Ta uuris elektromagnetjõudu [[mootor]]ites ja [[elektrigeneraator]]ites. Mootori originaal pole säilinud kuid sellest on tehtud rekonstruktsioon<ref>[https://www.eti.kit.edu/english/1382.php MootoriJacobi's originaalMotor pole- säilinudThe kuidfirst sellestreal onelectric tehtudmotor rekonstruktsioonof 1834], Elektrotechnisches Institut (ETI), Karlsruhe Institute of Technology (KIT), 2012, vaadatud 15.01.2017</ref>
 
Jacobi sõnastas maksimaalse [[võimsus]]e teoreemi: "Maksimaalne võimsus edastatakse siis, kui vooluallika sisetakistus võrdub koormuse [[takistus]]ega, eeldades, et välistakistust saab muuta ja vooluallika sisetakistus on konstantne." Ta avastas selle, uurides [[aku]] poolt elektrimootorile edastatavat võimsust. Jacobi mõõtis mootori väljundparameetreid, määrates [[tsink|tsingi]] koguse, mida aku tarvitas.
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü