Erinevus lehekülje "Inari saami keel" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
|
|}
 
==Grammatika==
===Asesõnad===
Inari saami keeles on kolm isikuliste asesõnade [[arv (keeleteadus)|arvu]]: [[ainsus]], [[kaksus]] ja [[mitmus]]. Need käänduvad järgmistes käänetes: [[nominatiiv]] (nimetav), [[genitiiv]] (omastav), [[akusatiiv]] (sihitav), [[illatiiv]], [[lokatiiv]], [[komitatiiv]] (kaasaütlev), [[abessiiv]], [[essiiv]] (olev) ja [[partitiiv]] (osastav) ning samuti nende käänete mitmuse vormides.
 
{| class="wikitable"
! 
! 
!nominatiiv
! 
!genitiiv
|-
|Ainsuse esimene isik || mina || '''mun''' || minu || '''muu'''
|-
|Ainsuse teine isik || sina || '''tun''' || sinu || '''tuu'''
|-
|Ainsuse kolmas isik || tema || '''sun''' || tema || '''suu'''
|-
|Kaksuse esimene isik || meie kaks || '''muoi''' || meie kahe || '''munnuu'''
|-
|Kaksuse teine isik || teie kaks || '''tuoi''' || meie kahe || '''tunnuu'''
|-
|Kaksuse kolmas isik || nemad kaks || '''suoi''' || nende kahe || '''sunnuu'''
|-
|Mitmuse esimene isik || meie || '''mij''' || meie || '''mii'''
|-
|Mitmuse teine isik || teie || '''tij''' || teie || '''tii'''
|-
|Mitmuse kolmas isik || nemad || '''sij''' || nende || '''sii'''
|}
 
===Noomenid===
 
Inari saami keele noomenid käänduvad üheksas käändes kahes arvus: ainsuses ja mitmuses. Käänded on [[nominatiiv]] (nimetav), [[genitiiv]] (omastav), [[akusatiiv]] (sihitav), [[illatiiv]], [[lokatiiv]], [[komitatiiv]] (kaasaütlev), [[abessiiv]], [[essiiv]] (olev) ja [[partitiiv]] (osastav).
 
===Verbid===
 
Inari saami keele verbid pöörduvad kõigis üheksas isikus ja kõigis ajavormides. [[Aeg (keeleteadus)|Aegu]] on neli: [[olevik]], [[lihtminevik]], [[täisminevik]] ja [[enneminevik]].
 
==Viited==
11 747

muudatust

Navigeerimismenüü