Erinevus lehekülje "Eesti Vabadussõjalaste Liit" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
[[Pilt:VapsLogo.png|thumb|Eesti Vabadussõjalaste Liidu embleem.]]
'''Eesti Vabadussõjalaste Liit''' oli Eestis [[1930. aastad|1930. aastatel]] tegutsenud organisatsioon, mille põhikirjaliseks eesmärgiks oli "organiseerida vabadussõjalasi ja koondada enese ümber kõiki vabadussõjalaste organisatsioone, kes seisavad [[demokraatia|demokraatliku]] ja iseseisvuse alusel; aidata süvendada ja uuendada [[kodanik]]us [[omariiklus]]e mõtet, kohuse- ja rahvustunnet, alal hoida vabadussõjalastes ja levitada kodanikes seda vaimu".
 
Eesti Vabadussõjalaste Liit registreeriti Eesti Vabariigi kohtu- ja siseministeeriumis 28. oktoobril 1933.
Kohtu- ja siseministri [[Johan Müller]]i otsusega nr. 2387 suleti Eesti Vabadussõjalaste Liit ühes osakondadega ja ühing “[[Vabadussõjalaste Rahvaliikumine]]” ("[[Riigi Teataja]]" 26, 101).
 
14. aprillil 1934 väitis advokaat [[Ferdinand Karlson]] [[Riigikohus|Riigikohtus]], et pole [[demokraatia]] vastane, kui rahvas oma enamuses tahab näha [[Fašism|fašistlikku]] riigikorda ja seepärast ei saa süüdistada organisatsiooni, kes leiab, et see kord on sobivam mõnest teisest korrast<ref>Miks suleti vabadussõjalaste liit. Vaba Maa, 15. april 1934, nr. 87, lk. 1.</ref>. Riigikohus jättis kaebused liidu, selle osakondade ja Vabadussõjalaste Rahvaliikumise ühingu sulgemise kohta tagajärjeta, samuti kaebused Tallinna ja Tartu linnavolikogude vabadussõjalastest linnavolinike volituste tühistamise asjus, tunnustades sellega, et need otsused olid seaduslikud ja põhjendatud<ref>Riigikohus jättis vabadussõjalaste kaebused tagajärjeta. Päevaleht, 16. aprill 1934, nr. 103, nr. 103, lk. 1.</ref>.
 
== Eesti Vabadussõjalaste Liidu keskjuhatus ==
6819

muudatust

Navigeerimismenüü