Erinevus lehekülje "Coca-Cola" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 13 baiti ,  8 aasta eest
==Ajalugu==
[[Image:Cocacola bottle.jpg|thumb|120px|left|Coca-Cola pudeli esimene versioon ([[1916]])]]
Coca-Cola leiutas algsel kujul ameeriklane [[John Stith Pemberton]]. Aastal [[1888]], veidi enne leiutaja surma, omandas apteegisuurkaupmees [[Asa Griggs Candler]] 2300 [[USA dollar]]i eest kõik õigused Coca-Colale. Aastal [[1892]] asutas ta ettevõtte ''[[The Coca-Cola Company]]''. Aastal [[1893]] laskis Candler Coca-Cola kaubamärgiga kaitsta. Varsti turustas ta oma toodet juba kogu SaksamaalUSA-s ning [[1896]]. aastast ka naabermaades.
 
Atlanta ettevõttel tekkisid fililaalid [[Los Angeles]]es, [[Chicago]]s, [[Philadelphia]]s, [[New York|New Yorgis]] ja [[Dallas]]es.
 
Esmalt müüdi Coca-Colat [[joogifontään]]ides, hiljem aga [[pudel]]ites, mille kuju on saanud tähtsaks kaubamärgi osaks. Coca-Cola, mille retsept on jäänud salajaseks, sisaldas algupäraselt teadmata kogust [[kokaiin]]i, mis aja jooksul vähenes (0,16 mg [[unts]]) aastaks [[1906]], kui tervisekaitse seadused kitsenesid. Sellegipoolest on kritiseeritud Coca-Colat negatiivsete mõjude eest, sealhulgas on tekkinud [[linnalegend]]id. Joogi müügiedul on perioodiliselt olnud ka rivaale, näiteks peamine konkurent [[Pepsi-Cola]].
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
== Välislingid ==

Navigeerimismenüü