Christian Victor

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Prints Christian Victor

Schleswig-Holsteini prints Christian Victor (Christian Victor Albert Ludwig Ernst Anton; 14. aprill 186729. oktoober 1900) oli Schleswig-Holsteini printsi Christiani ja Suurbritannia printsessi Helena vanim poeg ning Inglismaa kuninganna Victoria lapselaps.

Noorus[muuda | muuda lähteteksti]

Prints Christian sündis Windsori lossis printsess Helena ja prints Christiani esimese lapsena. Perekonnas kutsuti teda Christle'iks.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Prints õppis Wellingtoni ja Magdalena kolledžis, Oxfordis ja Sandhursti Kuninglikus Sõjaväeakadeemias. Ta oli esimene kuningliku pere liige, kes lõpetas kõrgkooli ning õpingud Wellingtonis tegid suurt rõõmu eriti Victoriale. Prints oli kriketivõistkonna kapten nii Wellingtonis, Magdalenas kui ka Sandhurstis. Siiamaani on ta ainus kuningliku pere liige, kes on mänginud kriketit nii kõrgel tasemel.

Sõjaväekarjäär[muuda | muuda lähteteksti]

1888 sai ta 60. Briti Kuningliku Laskurbrigaadi Briti armee ohvitseriks ning 1898 võitles ta lahingutes Sudaanis. Lisaks osales ta Ashanti ekspeditsioonil Ghanasse.

Hilisem elu[muuda | muuda lähteteksti]

1900. aasta oktoobris haigestus ta Pretorias malaariasse ja suri sama aasta 29. oktoobril. Prints Christian maeti Pretoria kalmistule 1. novembril 1900.