Carrie Prejean

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Carrie Prejean (2009)

Caroline Michelle Prejean (sündinud 13. mail 1987 San Diego) on Ameerika Ühendriikide modell ja endine miss California.

Tema vanemad lahutasid 1988 ning vaidlused lapse kasvatusõiguse pärast kestsid üle kümne aasta. Ta kasvas üles evangeelses kristlikus kodus. Ta lõpetas Vista keskkooli ja õpib 2009. aastal San Diego kristlikus kolledžis vabasid kunste. Ta tegutseb koguduses ja puuetega lastega tegutsevas MTÜ-s.

Ta valiti 2005 miss California esimeseks printsessiks teismeliste vanuseklassis. 2008 valiti ta miss California võistlustel kolmandaks printsessiks, kuid pärast, kui selgus kohtunike viga, kuulutati ta esimeseks printsessiks. 2009 osales ta uuesti ja valiti miss Californiaks. Ta oli miss USA peamine soosik, kuid ei võitnud seda, tulles esimeseks printsessiks.

Ta sai tuntuks, kui ütles miss USA valimistel, et ei poolda samasooliste abielusid. Miss California iludusvõistluste korraldajad jätsid ta 10. juunil 2009 miss California tiitlist ilma, kuna sellise seisukoha avaliku väljendamisega oli ta rikkunud lepingutingimusi. Seevastu Prejean väitis, et teda diskrimineeritakse tema religioossete vaadete pärast.

27. mail 2009 juhtis ta Gretchen Carlsoni asendajana Fox News Channeli saadet "Fox & Friends", kus ta ütles, et tema seisukoht samasooliste abielude suhtes ühtib Barack Obama, California osariigi valijate enamuse ja California ülemkohtu omaga.[1]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]