Gretchen Carlson

Allikas: Vikipeedia
Gretchen Carlson, 2006
Gretchen Carlson (keskel) saates "Fox & Friends"

Gretchen Elizabeth Carlson (sündinud 21. juunil 1966 Minnesotas Anokas) on USA teleajakirjanik ja endine Miss America. Ta on Fox News Channeli saate "Fox & Friends" kaassaatejuht.

Carlson kasvas üles Minnesota osariigis Anokas, kus tema vanematel on autokauplus ja lõpetas 1984 kohaliku keskkooli. Ta võitis 1988 tiitli Miss Minnesota ja seejärel 1999 Miss America, saades kolmandaks Minnesotast pärit Miss Americaks. Võistluse talendivoorus mängis ta viiulit ja võitis talendivooru. Ta mängib viiulit aeg-ajalt tänini.

Ta lõpetas 1990 Stanfordi ülikooli omakoostatud õppekava alusel kraadiga organisatsioonilise käitumise alal. Ajal, mil ta oli Stanfordi tudeng, õppis ta ka Oxfordi ülikoolis.

Alates 2000 on ta töötanud televisioonis reporteri ja uudistesaate juhina neljas vähetuntud telekanalis vastavalt Dallases, Clevelandis, Cincinnatis ja Richmondis. Alates 2006 töötab ta Foxi uudistekanalis.

2007. aasta jaanuari saates "Fox & Friends", kus ta intervjueeris presidendi nõunikku Dan Bartletti, ütles ta, et opositsionääride juht, demokraadist senaator Ted Kennedy on Ameerika Ühendriikide "vaenlane", kes tegutseb "siinsamas siserindel". Bartlett vastas: "Noh, me ei pea Ted Kennedyt sisevaenlaseks. Me peame teda lihtsalt sõja avameelseks ja sagedaseks kritiseerijaks. Ta on olnud see algusest peale. Ma ei leia, et siin oleks midagi uut."[1] Telekanali MSNBC saatejuht Keith Olbermann valis Carlseni selle eest päeva halvimaks inimeseks maailmas.

Vasakpoolsed organisatsioonid ja kommentaatorid on süüdistanud teda parempoolses kallutatuses.[2]

Carlsen on sünnidefektidega laste eest hoolistemise ja lastehalvatusega võitlemise organisatsiooni "March of Dimes" aupressiesindaja.

Eraelu[muuda | muuda lähteteksti]

Carlson on abielus sportlaste agendi Casey Close'iga. Neil ei ole lapsi.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]