Cappuccino

Allikas: Vikipeedia
Cappuccino.

Cappuccino [kaputš'iino] on kohvijook, kus espressole on lisatud kuuma piima ja piimavahtu. Kodumaal Itaalias juuakse cappuccinot ainult hommikuti, näiteks koos croissant 'iga. Cappuccino on väga levinud jook kohvikutes kõikjal maailmas.

Traditsiooniliselt on cappuccinos kolmandik espressot, kolmandik kuuma piima ja kolmandik piimavahtu. Tänapäeval esineb aga väga palju erinevaid variatsioone. Cappuccino ei ole pealt täiesti valge, crema peab olema äärtes nähtav. Ideaalse cappuccino maitse peab olema tasakaalus, piima magusus ning espresso peavad olema harmoonias. Joogis ei tohi olla tunda liiga palju piima, espresso maitse peab olema selgelt eristatav.

Piim vahustatakse espressomasina küljes oleva aurutustoru abil. Piima aurutades üritab barista tekitada mikrovahtu. Hea mikrovahuga võib hea barista luua latte art'i. Aurutatud piima maitse on magusam kui tavalisel kuumal piimal, kuna aurutamisega muutub piima konsistents.

Cappuccino serveeritakse portselantassis nii esteetilistel kui ka praktilistel põhjustel. Portselan hoiab kuumust paremini kui teised materjalid. Joogi peal olev vaht isoleerib kohvi ning hoiab seda kauem kuumana. Hea cappuccinotass on ümara põhjaga ning ülalt laienev, vaid siis seguneb vahustatud piim espressoga õigel moel. Ülalt laienev serv teeb lihtsamaks ka joogi pinnale piimavahuga kujundite joonistamise, latte art'i.

Poodidest on võimalik osta ka kiircappuccinopulbrit, mis segatakse kuuma veega. Seda jooki ei saa siiski kutsuda cappuccinoks.

Arvatakse, et cappuccino on oma nime saanud kaputsiinide järgi, sest kaputsiinide kasutatav pruun rüü on sama värvi, mis kohvijookki.