Boris Johnson

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Boris Johnson

Boris Johnson (sündinud 19. juunil 1964 New Yorgis) on inglise ajakirjanik ja poliitik, kes oli 13. juulist 2016 kuni 9. juulini 2018 Suurbritannia välisminister Theresa May valitsuses. 4. maist 2008 kuni 8. maini 2016 oli Johnson Londoni linnapea.

Ta on töötanud ajalehtedes The Times, The Wolverhampton Express, Star ja The Daily Telegraph. 1999–2005 oli The Spectatori peatoimetaja.

Poliitiline tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Boris Johnson kuulub Konservatiivsesse Parteisse. 2015. aastal valiti ta Suurbritannia parlamendi liikmeks Uxbridge and South Ruislipi valimisringkonnast.

Veebruaris 2016 teatas ta, et liitub Suurbritannia Euroopa Liidust välja astumise pooldajate kampaaniaga Suurbritannia Euroopa Liidu liikmesuse referendumil. Mais 2016 võitis Johnson ajakirja The Spectator auhinna parima Türgi presidenti Recep Tayyip Erdoğani pilkava limeriku eest[1]. 2016. aasta juulis määras peaminister Theresa May Johnsoni Suurbritannia välisministriks.

9. juulil 2018 astus Boris Johnson ametist tagasi protestiks peaminister Theresa May kava vastu Suurbritannia ja Euroopa Liidu tollisuhete korraldamiseks pärast Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumist, sest leidis, et see ei taga Suurbritanniale piisavat majanduslikku iseseisvust. Tema asemel tõusis välisministriks Jeremy Hunt.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Tema vend Jo Johnson oli aastal 2018 Suurbritannia transpordiminister.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]