Assasiinid

Allikas: Vikipeedia

Assasiinideks - (Assassiinide Ordu, Araabias kujul - hašisi vennaskond "haššāšīn" (حشّاشين, "hashishi-sööja")ja hash-ishiyun - hašisi suitsetaja või sõnast hassa mis tähendab tappa/tapmine) loetakse salajast organistasiooni mille liikmeid treeniti salamõrvariteks. Loetakse, et maailmas käigus olev sõna assasin ehk salamõrvar on alguse saanud just sellest ordust. Teada olevalt on see esimene kord kus lihtliikmete värbamiseks ja koolitamiseks kasutati psühholoogilist ajupesu mille süvendamiseks ja tugevdamiseks kasutati narkootikume (põhiliselt hašiš kuid arvatavasti ka teisi looduslike mõnuaineid).

Ajalugu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Selle sekti/ordu ajaloost ja tema asutamisest puuduvad usaldusväärsed andmed. Kõige objektiivsemate kirjutiste alusel asutati Assasiinid enne aastat 1000 maj. aladel mida kutsuti Pärsiaks. Loojaks loetakse sheiki Al-Hassani või Hasan-i Sabbahi. Teada on, et ajal kui Ristisõjad Jeerusalemma algasid oli see ühendus juba täies elujõus ning teatud ja kardetud eriti valitsevate klasside hulgas juba mitu sajandit. Paljud islami vaimulikud ei pea seda ordut "õigeks Muhamedi järgijaks" tema oletatavate sidemete alusel kristliku ilmaruumiga ja mahhinatsioonide ning koostöö pärast esimeste kristlike Jeruusalemma kuningatega. Ürikutesse on kirjutatud ka Assasiinide suhetest Templiorduga mis oli vastuoluline alates koostööst kuni avalike konfliktideni. Islami maades on see ordu siiani tuntud ja kardetud kuigi puuduvad usaldusväärsed andmed selle kestmise kohta tänapäevani. Spekuleeritakse ka, et ordu on tänapäeval sidemetes enamike suurte riikide salateenistustega ning ka maffia gruppidega ning teenib raha müües oma üle tuhende aastase tegevuse metoodikat.

Meetodid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Assasiinid said uusi liikmeid üldjuhul orjakaubanduse vahendusel. Noored poisid anti kasvatada mõne üliku õukonda, kus ta läbis sõjalise ja võitluskunstide algtreeningu. Nende noorukite hulgast valiti välja kõige lootustandvamad ning peale seda, kui neid oli koheldud eriti halvasti, uimastati nad ja viidi assasiinide lossi. Seal hoiti neid pidevalt narkouimas, kuid anti parimat toitu ning nad said vabalt valida tollaste ilustandardite järgi valitud parimaid orjatare omale seksuaalpartneriteks. Peale sellist "paradiisis" viidi nad ühel päeval teadvusetus seisundis oma vana peremehe juurde tagasi. Siis pakuti neile, et assasiinnid ostavad ta välja, kuna teavad paradiisi saladust. Vastutasuks pakuti pääsemist paradiisi hea teenistuse korral. Paljastades isikule fakte tema viibimisest "paradiisis" olid sellised värbamised suhteliselt edukad.

Assasiinide põhirelvaks ülesande täitmisel oli pistoda, kuid kasutati ka muid terariistu ning vahendeid, mis on säilinud tänapäevani, nagu mini-amb, viskenuga. Välditi kõrvaliste isikute tapmist, kuid samas tehti tapmisest vaatemäng, mis üldjuhul "mängiti" välja avalikus kohas, nagu turg, tänav, isegi mošee.

Teada on, et kasutati ka nn psühholoogilise sõja võtteid, näiteks selline, kus ohver leidis hommikul oma voodist assasinite sümboolikaga noa, mis tähendas: me võiksime sind tappa, kui sa ei tee seda, mida soovime meie (või soovib meie klient).

Raamatud[muuda | redigeeri lähteteksti]