Arutelu:Theravaada

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Mahajaana on aga avatud erinevatele muudatustele ning teistele õpetustele, seda isegi siis, kui õpetus on Tipiṭakas toodud Buddha enda õpetusega vastuolus (näiteks mantrate retsiteerimine, usk et kivid võivad virguda jne).

See on välja võetud. Andres (arutelu) 9. aprill 2017, kell 08:47 (EEST)

Siin on alguses muudetud viite all olevat infot.

Need asjad, mis on välja võetud, on kahtlemata mitteneutraalsed, aga need võiks panna arutelulehele, sest neist võib kasu olla, kui hakata rääkima sellest, kuidas koolkond ise oma kohta budismis näeb. Andres (arutelu) 2. juuli 2017, kell 00:38 (EEST)

Theravaadat ei saa defineerida mahajaana kaudu, sest 1) oli ka teisi "hinajaana" koolkondi, 2) "mahajaana" on kahemõtteline (koos vadžrajaanaga või ilma). Andres (arutelu) 2. juuli 2017, kell 09:22 (EEST)

Tõstsin artiklist välja järgmised kohad:


  • :, mis esindab Buddha poolt loodud originaalsanghat...
  • :Theravaada keskendub Buddha autentse õpetuse säilitamisele ning selle järgimisele ega suhtu pooldavalt Buddha õpetuse "kaasajastamisse". Theravaada koolkond leiab, et Virgunu õpetust pole mittevirgunuil võimalik edasi arendada, nt Neli õilsat tõde on iseenesest juba täiuslikud, neid polegi võimalik ega vajalik ei muuta, kohandada ega täiendada. Selline arvamus põhineb Tipitakas toodud Buddha sõnadel, kus ta kinnitas, et tema õpetus on täiuslik ja täiuslikult edasi antud...''

Põhjus: see ei olnud piisavalt neutraalne.--Lulu (arutelu) 2. jaanuar 2020, kell 11:43 (EET)

Sellest, kuidas theravaada budism ise asja näeb, võib artiklis kirjutada küll. Andres (arutelu) 2. jaanuar 2020, kell 14:37 (EET)

Sellised arvamused ei ole üldlevinud.--Lulu (arutelu) 3. jaanuar 2020, kell 04:23 (EET)