Arutelu:Tänav

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Küsimus laiale ringile, kuidas määratleda konkreetset hoonet? - kas Pagari 1, (Tallinn), Pagari tänav 1, (Tallinn), Pagari tn 1, (Tallinn), Pagari tn. 1, (Tallinn), Pagari 1, Tallinn NOSSER 29. november 2008, kell 16:34 (UTC)

Kui hoonel on ainult aadress, aga nime ei ole, siis kirjutada hoonest vastava tänava artiklis eraldi alajaotuses. Andres 29. november 2008, kell 16:41 (UTC)

Terminoloogiat[muuda lähteteksti]

leidsin yhe kasuliku allika: Peeter Päll. Tänavanimede nõuannet — siin on yles loetud eesti tänavanimede liigisõnad: tavalisemad on tänav, tee, põik, maantee, puiestee,

Väljakud: väljak, plats, turg (nt Maarjaturg ja Peetriturg Tartus, Vana turg Tallinnas, Suurturg ehk praegune Raekoja plats Tartus ja Tallinnas; Pällist sõltumatult teab Ohpuu nimetada endist Heinaturgu ehk praegust Vabaduse väljakut).

haruldasemad (vähem kui viies nimes): Haapsalus on kaldapealse tänava liigisõna kallas (Holmi kallas, Vaikne kallas, Õhtu kallas), Tartus on kaarekujulisi tänavaid nimetatud kaarteks (Keskkaar, Sirbi kaar, Suur kaar, Väike kaar), Tallinna vanalinnas on jalakäijate tänavaid nimetatud käikudeks (Bremeni käik, Börsi käik, Katariina käik), ajaloolisim neist sisaldab saksapärast liigisõna kang (Saiakang, vrd saksa Gang ’käik’). Tallinnas veel aas (Roheline aas), jalg (mäejalamil asuv tänav, Lühike jalg, Pikk jalg), kael (Vanaturu kael), ots (Torupilli ots), värav (Suur ja Väike Rannavärav). Eestis on neli mäe peal paiknevat tänavat, kus liigisõnana esinebki mägi (Olevimägi, Sulevimägi ja Tõnismägi Tallinnas ning Trepimägi Viljandis). /---/ Eesti keele instituudi kohanimeandmebaasi andmeil on Eestis ka kaks umbtänavat (Aia umbtänav Tabiveres, Moora umbtänav Tallinnas), üks hoov (Lossihoov Kuressaares), rand (Magerand Kundas), ring (Käärasoo ring Paikuse valla Silla külas), sadam (Kulgu sadam Narvas) ja äär (Mereäär Paldiskis).

Vallateedel: külatee, põllutee, rannatee, ringtee, sisetee, talutee.

ma pole päris kindel, kas see peaks olema Vikipeedias või Vikisõnastikus ja mitu artiklit tuleb. praegu on muud tegemist, ei jõua korralikumalt vormistada, aga siit annab edaspidi võtta ja vormistada. Ohpuu 15. juuli 2011, kell 13:51 (EEST)


Definitsioon on mõttetult keeruline. Pealegi pole tänapäeval tänava ja tee vahe sillutatuses - kõik on yhtviisi asfalteeritud. Ja tänavavõrgu liigitus ei puutu tänava määratlusse artikli juhtlõigus. --Oop 17. august 2011, kell 12:20 (EEST)