Arutelu:Määratlemata kodakondsusega isikud Eestis

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

kes pärast Nõukogude Liidu lagunemist pole kasutanud võimalust, et saada omale mõne järglasriigi (kasvõi Eesti) kodakondsust

Kas Eesti on NSV Liidu järglasriik? 90.190.71.25 2. september 2015, kell 14:48 (EEST)
Eesti ei ole N. Liidu järglasriik. Velirand (arutelu) 2. september 2015, kell 14:51 (EEST)
Minu meelest on seda ainult Venemaa Föderatsioon. Kodakondsuseta isik on minu meelest siin valesti defineeritud. Kui inimesel on võimalus vabal tahtel saada mingi riigi kodakondsus, siis ta ei ole kodakondsuseta isik. Eestis nimetatakse siin elavaid isikuid, kellel Eesti kodakondsust pole ja kes pole kasutanud võimalust võtta Venemaa kodakondsust, määratlemata kodakondsusega isikuteks. Andres (arutelu) 2. september 2015, kell 21:14 (EEST)
Kas artikli peaks äkki ümber nimetama? "Määratlemata kodakondsusega isikud Eestis"? Ivo (arutelu) 7. november 2018, kell 17:36 (EET)
Tundub küll nii. Ursus scribens (arutelu) 7. november 2018, kell 18:03 (EET)

Siin tuleks definitsioon ümber teha. Nii ju ka ei saa, et artikli sisu vaidleb pealkirjas antud määratlusele vastu. Aga "Eestis eristatakse kodakondsuseta isikute seas ka määratlemata kodakondsusega isikuid" kinnitab otseselt, et KI on katusmõiste ja MKI selle osamõiste. Omaette küsimus on, kas Andrese eelnevate määratluste valguses poleks pidanud "Kodakondsuseta isikut" ikkagi omaette üldartikliks jätma - kuskil peaks ju käsitlema ka neid inimesi, kes elavad mõnes muus riigis (nt Burundis, Kanadas või Norras), omamata kodakondsust. Niipaljukest vaidleksin Andresele küll vastu, et loogiliselt võttes on kodakondsuseta isik isik, kel ei ole kodakondsust, nii nagu valge jänes on jänes, kes on valge; kui jänes on valge, aga võib saada ka roheliseks, siis on ta küll potentsiaalselt roheline jänes, aga aktuaalselt samal ajal ikkagi endistviisi valge jänes, ning samamoodi on inimene, kes võiks endale kodakondsuse saada, aga siiani ei ole vajalikke protseduure läbinud, küll potentsiaalse kodakondsusega, ent praegu (veel) siiski aktuaalselt kodakondsuseta isik. Andres võiks vabal tahtel saada kosmonaudiks, aga ta ei ole seda võimalust kasutanud, niisiis see ei tähenda, et ta praegu aktuaalne kosmonaut oleks ja me lisaksime ta artiklisse kategooria "Eesti kosmonaudid", eks? --Ehitaja (arutelu) 7. november 2018, kell 21:16 (EET)