Arutelu:Lõunaeesti murded

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

See artikkel on vist sisuliselt sama, mis Lõunaeesti keel; nimetused sõltuvad ilmselt uurijast--Bioneer1 (arutelu) 13. detsember 2012, kell 23:29 (EET)

Tegu on eri mõistetega. Andres (arutelu) 14. detsember 2012, kell 14:47 (EET)
eri mõisted ei tähenda muidugi kohe, et tuleb teha eraldi artiklid. Mõnikord on lähismõisted nutikas kokku panna, aga antud teemas ei oska seisukohta võtta--Bioneer1 (arutelu) 15. detsember 2012, kell 18:41 (EET)

Minu meelest tuleks "keelte" ja "murrete" kohta teha eraldi artiklid. Andres (arutelu) 14. detsember 2012, kell 14:49 (EET)

Dubleeriv artikkel[muuda lähteteksti]

Kopeerin siia sama jutu, mis artikli lõunaeesti keel kohta kirjutasin. Artiklid tuleks liita ja "lõunaeesti keel" siia suunata, sest murdeks nimetamine tundub levinum variant. --Minnekon (arutelu) 6. august 2018, kell 20:37 (EEST)

Hetkel on olukord, kus ühest ja samast nähtusest on Vikipeedias 2 eri artiklit: lõunaeesti keel ja lõunaeesti murded. Siinne artikkel ütleb selle ka välja: "Traditsioonilise käsitluse järgi ongi lõunaeesti keel eesti keele lõunaeesti murderühm". See, et puudub üksmeel mingi nähtuse nime või klassifitseerimise osas, ei tähenda, et tuleb luua 2 eraldi vikiartiklit, mille sisud oleksid valmiskujul identsed (ajalugu, levik, sõnavara, grammatika jne kõik on ju sama, erinevaid nimesid ja klassifikatsioone tuleb nagunii ühtviisi mainida). Katsume nüüd kõige enamlevinud nimekuju välja selgitada (siin peaks keeleharidusega inimesi liikuma, vast nad oskavad aidata) ja kummalise olukorra lõpetada. --Minnekon (arutelu) 1. august 2018, kell 23:21 (EEST)

Üks lahendus oleks siinse artikli teemaks võtta muistne lõunaeesti hõimukeel (sellest on siin arutelus ülalpool juttu), mille all mõeldakse ilmselt kõige varasemat tänase lõunaeesti keele eellast, mis ülejäänud läänemeresoome keeltest lahku lõi. Samas ma pole kindel, et selle keele või murde kõige levinum nimi on lõunaeesti keel, nt siin on ühel keelepuul seda sisemaamurdeks kutsutud. --Minnekon (arutelu) 1. august 2018, kell 23:21 (EEST)