Arutelu:Koitjärve

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Svwikis on samanimeline interwikideta artikkel (sv:Koitjärve), mis vist räägib mingist laagrikohast Kungsbacka kommuunis; sealsed svwikis olevad välislingid on kahtlased--Bioneer1 (arutelu) 29. juuni 2014, kell 00:12 (EEST)

Koitjärvel olid 1930-ndatel aastatel Noorte Meeste Kristliku Ühingu laagripaik: [1]. Pole midagi imestada, kui väliseestlased panid nostalgilistel kaalutlustel oma noortelaagri nimeks Koitjärve. Ja sellest on nimi kandunud ka rootsi keelde (ja rootslaste teadvusse). Midagi pole katki, sest sealt (rootsikeelselt) ei suunata eestikeelsele artiklile. Muidugi võiks mõni rootsi keele oskaja teha rootsikeelse artikli Kuusalu valla Koitjärvest. Ja lisada (rootsikeelse) jutu: see artikkel on... Ning miks ka mitte teha rootsi Koitjärvest eestikeelne artikkel Koitjärve (Hallandi lään) või Koitjärve (Kungsbacka vald). --Juhan121 (arutelu) 29. juuni 2014, kell 00:50 (EEST)
Venekeelses vikipeedia artiklis on veel huvitavaid andmeid Koitjärve ajaloost. Näiteks neid, mis puudutavad küla omandisuhteid (enne mõisa rajamist) alates Tallinna raehärra Heise Patinerist 1518. Ehk siis küla või vähemalt 1 talu võis juba siis olemas olla. Võib-olla ka varem? Suurel külade esmamainimiste ajal 1219-1220, mil taani mungad Harjumaad ristisid, oli Koitjärvele lähim kirja pandud küla Sigula - umbes 5km kaugusel. Suure tõenäosusega polnud Koitjärvel siis veel püsielanikke. Samuti on artiklis mainitud, et Põhjasõja ajal laastas küla katk, mille elas üle vaid kolm tööealist inimest. Kui keegi oskab neile andmetele viiteid leida, siis palun ka eestikeelset artiklit täiendada.--Yx teine (arutelu) 17. juuli 2017, kell 16:07 (EEST)

Palun pange siia link Koitjärve (Rootsi). Andres (arutelu) 28. august 2018, kell 02:42 (EEST)

Koitjärve sanatoorium[muuda lähteteksti]

EW ajal taheti siia ehitada Koitjärve sanatoorium, ent sanatoorium jäi ehitamata. Kas see ehitamata jäänud sanatoorium on artiklit väärt?--Estopedist1 (arutelu) 8. november 2018, kell 10:02 (EET)