Arutelu:Gattšina

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Selle artikli aluseks oli venekeelne hea artikkel, mille tõlkimise käigus selgus, et selle viited olid siiski ebapiisavad ja paljud andmed 7–8 aastat vananenud. Peamised muudatused ja täiendused, millega tuli tegeleda:

  • uuendasin võimaluse piires andmeid ja viiteid, püüdsin lisada võimaluse piires uusi andmeid ja arenguid aastatest 2012–2015 – kõigi andmete puhul polnud see kahjuks võimalik. Need, mis olid viitamata ja ilmselgelt vananenud, viskasin välja, et lugejat mitte eksitada;
  • kuigi meil pole linnaartikli osade kokkulepitud järjestust, püüdsin suures osas kinni pidada kunagi Podolski artiklit tõlkides kasutatud osade järjestusest, et tagada ühtlust ja järgida süsteemi, mis tundus mulle endale loogiline: seetõttu vahetasid mitmed osad venekeelse artikliga võrreldes kohta nii osade järjestuses kui ka osade hierarhias;
  • kontrollisin üle KÕIK artiklis sisaldunud võrguviited – need, mis artiklis alles on, töötavad ja on ajakohased;
  • viitamata lõikudele püüdsin leida ka viiteid internetist, aga igal pool see siiski ei õnnestunud;
  • osa tabeleid tuli otsast peale teha, sest kõik vene vikipeedia mallid meil ei toimi (kliimatabel, rahvaarvu muutumise tabel);
  • lühendasin korduvaid andmeid: näiteks jätsin rahvastiku osas välja tulpdiagrammi, mis sisaldas juba tabelis ja nooldiagrammis ära toodud andmeid, seega koormas lugejat korduvate andmetega. Samuti kärpisin majanduse alajaotusi, mis sisaldasid väga palju ülidetailset statistikat. Ideaalis võiks ehk praegustki detailsuse astet vähendada, aga esialgu jätsin nii;
  • piirasin ka siselinkide hulka – igale pargipaviljonile ja Gattšina tänavale ei ole meil ilmselt otstarbekas artiklit kavandada;
  • lõin nupukesed kõigi artikli sissejuhatusest lingitud märksõnade kohta (Gattšina parkmuuseum, Gattšina lipp, Gattšina vapp, sõjalise kuulsuse linn). -- Toomas (arutelu) 14. aprill 2015, kell 00:27 (EEST)

ajalooline linnasüda

Kas selle asemel ei võiks öelda "vanalinn"? Andres (arutelu) 11. aprill 2015, kell 08:47 (EEST)
Vast võiks. Ega meil vist vanalinna definitsiooni ajaliselt piiritletuna ei ole. Ilmselt võib 18.–19. sajandil kujunenud hoonestust nimetada vanalinnaks? Mul endal oli selle osas kahtlus ja et kasutatud väljend kõlas mulle isiklikult vähemalt sümpaatselt, siis kasutasin seda. Meie oma definitsioonile siin kontekstis vanalinna kasutamine igatahes sobiks ja kui Helsingil on vanalinn, siis miks mitte ka Gattšinal. -- Toomas (arutelu) 11. aprill 2015, kell 11:31 (EEST)
Muutsin. -- Toomas (arutelu) 14. aprill 2015, kell 00:27 (EEST)

Linnapea nime ei suutnud leida. Kalugin läks 2014 väidetavalt pensionile, aga uue linnapea kohta pole midagi isegi ametlikul veebilehel. -- Toomas (arutelu) 11. aprill 2015, kell 13:20 (EEST)

Vist Jelena Ljubuškina [1] --Mona 11. aprill 2015, kell 13:33 (EEST)
Ei, tema on Gattšina rajooni administratsiooni esinaine. Leidsin küll ühe kavandi linna ja rajooni administratsiooni juhtide kohtade ühendamiseks, aga see oli vana materjal ja kinnitust selle teostamise kohta ei leidnud. -- Toomas (arutelu) 11. aprill 2015, kell 13:40 (EEST)
Pakun veel sellise kandidaadi :) [2] --Mona 11. aprill 2015, kell 14:00 (EEST)
Tema on kirjas. See on saadikute nõukogu ehk linnavolikogu esimees. :))) -- Toomas (arutelu) 11. aprill 2015, kell 14:03 (EEST)
Mingid kodulehed on maas, aga leidsin sellise asja [3]. No kui seal pole, siis linnapead polegi :) või midagi on ikkagi ühendatud ja ümbernimetatud. Eks keegi neist täidab linnapea ülesandeid. --Mona 11. aprill 2015, kell 14:20 (EEST)
Filonenko all on punkt Статья 22. Глава города Гатчины ??? --Mona 11. aprill 2015, kell 14:28 (EEST)
See terminoloogia on segadust tekitav: vähemalt enne olid eraldi "Глава города" ja "Глава администрации города", aga kuna teise kohta tõesti kuskil mingeid andmeid ei ole, siis äkki on nüüd kõik koondatud ühe mehe alla. Vene süsteem ei ole päris meiega võrreldav, selliste väikeste linnade puhul täidab volikogu esimees ka suurt osa neid kohuseid, mis meil on linnapeale pandud ja see administratsiooni ülem (mille vasteks mitteametlikus kõnepruugis on aga just "meer") on rohkem nagu tegevdirektor, mitte poliitiline ametikoht. Nii nagu ka paljudes USA väikelinnades on linnapea lihsalt palgatud administraator, mitte tegevpoliitik. -- Toomas (arutelu) 11. aprill 2015, kell 14:40 (EEST)
See küsimus jääb esialgu lahtiseks ja vajab edaspidist täpsemat uurimist. Lisasin artikli teksti ka venekeelsed ametinimetused, et oleks selgem. -- Toomas (arutelu) 14. aprill 2015, kell 00:27 (EEST)

Gattšina lipnikekool[muuda lähteteksti]

meil on 3 linki märksõnale Gattšina lipnikekool. Ruwikist ei õnnestu kooli kohta leida ja v-o seal seda polegi. Kas keegi teab kooli venekeelset nime?--Estopedist1 (arutelu) 16. jaanuar 2017, kell 16:01 (EET)

Peaks olema Гатчинская школа прапорщиков. Võib-olla on kusagil veel infot, nt kui otsida Põhjarinde lipnikekooli järgi. --Jaan513 (arutelu) 15. august 2019, kell 14:45 (EEST)

Kolm raudteejaama?[muuda lähteteksti]

Artiklis on öeldud, et linnas on nii Balti jaam (Gattšina) kui ka Balti kaubajaam. Kas see kaubajaam on ikka tõesti ka linnas olemas? Võõrvikidest nagu ei leia?--Estopedist1 (arutelu) 13. märts 2019, kell 08:54 (EET)

Ma saan aru, et venekeelne Vikipeedia ei kuulu sinu jaoks võõrvikide alla? Kui sa siiski peaksid oma seisukohta muutma, siis: Через город проходят три железнодорожные магистрали Октябрьской железной дороги («Варшавская» и «Балтийская» линии, а также линия Мга—Ивангород). Имеются три железнодорожные станции (Гатчина-Пассажирская-Балтийская, Гатчина-Варшавская и Гатчина-Товарная-Балтийская) и два остановочных пункта (Татьянино и Мариенбург). Осуществляется пригородное пассажирское сообщение. -- Toomas (arutelu) 13. märts 2019, kell 09:21 (EET)