Ameerika Ühendriikide Kaubandusministeerium

Allikas: Vikipeedia
Ameerika Ühendriikide Kaubandusministeerium
United States Department of Commerce
Kaubandusministeeriumi pitsat
Kaubandusministeeriumi hoone
Asutatud 14.  veebruar 1903; 120 aastat tagasi (1903-02-14)
Kaubandusminister Gina Raimondo
Töötajaid 46 608 (2018)
Veebileht commerce.gov

Ameerika Ühendriikide Kaubandusministeerium (inglise keeles United States Department of Commerce) on USA ministeerium, mis tegeleb kaubandusalaste küsimustega.

Kaubandusminister on alates 28. veebruarist 2017 Wilbur Ross. Enne teda oli 2013–2017 kaubandusminister Penny Pritzker.

Kaubandusministeeriumi missioon on edendada töökohtade loomist ning parandada kõigi ameeriklaste elatustaset, luues infrastruktuuri, mis toetab majanduskasvu, tehnoloogilist konkurentsivõimet ja jätkusuutlikku arengut. Tema ülesannete hulgas on majandusalaste ja demograafiliste andmete kogumine, mis aitaksid ettevõtetel ja valitsusel otsuseid teha, patentide ja kaubamärkide väljaandmine ning abistamine tööstuslike standardite kehtestamisel.

Kaubandusministeerium loodi 14. veebruaril 1903 nime "Ameerika Ühendriikide kaubandus- ja tööministeerium" (United States Department of Commerce and Labor). 4. märtsil 1913 sai ministeerium oma tänapäevase nime, ühtlasi eraldati selle kõik tööga seotud bürood ja osakonnad Ameerika Ühendriikide Tööministeeriumiks.

Kaubandusministeeriumil on kümme allüksust: Tööstuse ja Turvalisuse Büroo, Majanduse ja Statistika Administratsioon, Majandusarengu Administratsioon, Väliskaubanduse Administratsioon, Väikeettevõtluse Arendamise Agentuur, Riiklik Ookeani- ja Atmosfäärinähtuste Administratsioon, Riiklik Telekommunikatsiooni ja Teabe Administratsioon, Patendi- ja Kaubamärgiamet, Riiklik Standardite ja Tehnoloogia Instituut ning Riiklik Tehnilise Teabe Teenistus. Majanduse ja Statistika Administratsiooni alla kuuluvad Majandusanalüüsi Büroo ja Rahvaloenduse Büroo. Ookeani- ja atmosfäärinähtuste administratsiooni alla kuuluvad Riiklik Ilmateenistus, Ookeani- ja Atmosfääriuuringute Amet ning Riikliku Ookeani- ja Atmosfäärinähtuste Administratsiooni Teenistuskorpus.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]