Mine sisu juurde

Alexander Schallenberg

Allikas: Vikipeedia
Alexander Schallenberg (2020)

Alexander Georg Nicolas Christoph Wolfgang Tassilo Schallenberg (sündinud 20. juunil 1969 Bernis) on Austria jurist, diplomaat ja poliitik.

Schallenberg sündis aastal 1969 Bernis diplomaadi pojana. Diplomaadi pojana on ta reisinud Indias, Hispaanias ja Prantsusmaal. Ta on õppinud õigusteadust Viini Ülikoolis ja Université Paris II Panthéon-Assas'is. Ta on täiendanud end Brugge Euroopa Kolledžis.

Aastal 1997 astus ta Austria välisministeeriumi teenistusse. Aastatel 2000–2005 juhtis ta Austria alalise esinduse Euroopa Liidus juriidilist osakonda Brüsselis. 2006. aastal sai temast tollase välisministri Ursula Plassniku pressiesindaja ning ta jätkas seda tegevust oma järeltulija Michael Spindeleggeri alluvuses.

Välisminister Sebastian Kurzi juhtimisel määrati Schallenberg 2013. aastal strateegilise välispoliitika planeerimise üksuse juhiks. 2016. aastal sai temast välisministeeriumi Euroopa osakonna juhataja. 2019. aasta 3. juunil sai Schallenbergist Kurzi valitsuse Austria välisminister.

9. oktoobril 2021 nimetati Schallenberg liidukantsleri kohusetäitjaks, ametisse astus ta 11. oktoobril. Sama aasta 6. detsembril teatas ta ametist tagasiastumisest ning temast sai Karl Nehammeri valitsuses uuesti välisminister.