Alberto Ascari

Allikas: Vikipeedia
Alberto Ascari
Itaalia Itaalia
F1 saavutused
Maailmameister 1952-1953

Grand Prix:
‪… punkte 137,64
‪… võite 13
‪… 2. kohti 3
‪… 3. kohti 0
‪… starte 34
‪… kiireimaid ringe 13
‪… kvalifikatsioonivõite 14
Osalemine
Aastatel 1950-1955

Meeskonnad Ferrari
Maserati
Lancia

Alberto Ascari (13. juuli 1918 Milano26. mai 1955 Monza) oli itaalia autovõidusõitja, Vormel 1 klassi kahekordne maailmameister.

Alberto oli suurepärane piloot ja kahekordne maailmameister, kuid samas ka mees, kelle elu valitsesid õnnetoovad amuletid ja kokkusattumused.

Tema mootorisportlasest isa Antonio hukkus Pariisi lähedal asuval Montherly rajal, kui Alberto oli alles seitsmeaastane. Alberto enda karjäär sai alguse mootorratastel. Esimene võistlus autoroolis oli alles 1940, kui ta osales Ferrariga Mille Miglia võidusõidul. Sõiduvõimalus avanes tänu sellele, et Ferrari juht Enzo Ferrari oli Albero isa kunagine meeskonnakaaslane.

Ascari pääses F1-auto rooli esmakordselt 1947, kui sari ei kandnud veel maailmameistrivõistluste nimetust, ning võitis paaril järgmisel hooajal mitu sõitu. 1950, kui F1 sai lõpuks MM-sarja staatuse, valis Ferrari Ascari meeskonna esipiloodiks ja hooaega kroonis edetabeli 5. koht. 1951 oli ta veelgi paremas vormis, pälvides kaks esikohta ning tõustes hooaja lõpuks Juan Manuel Fangio järel kokkuvõttes teiseks.

Järgmine aasta tõi reeglite muutuse, mis vähendas F1 autode mootori kubatuuri 2 liitrile. See sobis Ascarile, sest Ferraril oli hea mootor. Hooaja avaetapil, kus itaallane ei osalenud, pälvis võidu tema meeskonnakaaslane Piero Taruffi, kuid teistelt võistlustelt tuli 6 esikohta ning teenitud maailmameistritiitel. Võidukaks osutus ka järgmine aasta, mis tõi 3 esikohta ja teise tiitli.

1954 võistles ta nii Ferraril, Maseratil kui Lancial, kuid tulemused jäid kesiseks. Alles 1955. aasta alguses hakkasid Lanciad oma potentsiaali näitama, aga kasu sellest enam ei olnud: Monza ringrajal sportautoga peetud katsesõidul juhtunud avarii nõudis Ascari elu.

Isa ja poja surmal oli mõndagi ühist: mõlemad hukkusid 26. kuupäeval 36 aasta vanusena, mõlema avarii leidis aset raja viimases vasakkurvis ning vaid neli päeva pärast kergemat, vigastusteta lõppenud avariid.

Vormel 1 statistika[muuda | redigeeri lähteteksti]

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]