65 (Tallinna bussiliin)

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Buss 65 Linnamäe-Mustakivi tee ristmikul

Tallinna bussiliin 65 on Lasnamäe siseliin, mis ühendab põhja asumeid lõuna asumitega.

Bussiliin avati 2003. aasta oktoobris, kuna Kuristiku ja Katleri asumite elanikel polnud võimalust sõita otse Ülemistele ning selleks tuli teha ebamugavaid ümberistumisi (bussiga 60 või 63 Kärberi tänavani, seal tuli ümber istuda bussile 58 ja lõpuks Majaka tänaval tuli istuda ümber liiniile 7).

Bussiliini teenindab OÜ MRP Linna Liinid ning liin töötab iga päev: tööpäeviti on intervall 45 minutit, puhkepäevadel ja riigipühadel on intervall üks tund. Kuna liin läbib Ülemiste ristmikku, siis sõltub sõiduaeg tipptundidel liiklusummikutest, kuid graafiku järgi on sõit mõlemas suunas lõpp-peatusest lõpp-peatuseni arvestuslikult 106 minutit. Alates liini käikuminekust on marsruuti muudetud kuus korda, viimane muudatus oli pärast Smuuli viadukti avamist. Bussiliiniga 65 on võimalik sõita Lasnamäe Centrumisse, Priisle turule, Tondiraba jäähalli, Lasnamäe Muusikakooli, Põhja Politseiprefektuuri, Elcoteq-Ericcson tehasesse, Suur-Sõjamäe tänavale, Ülemiste Citysse, Ülemiste kaubanduskeskusse ning lennujaama.

Liinil sõidavad bussid pikkusega 10,8 või 12 meetrit, mis mahutavad keskmiselt 70 reisijat. Tallinna Transpordiamet ei nõua, et sellel liinil oleksid madala sisenemisega sõidukid, seega vedaja võib ise otsustada, kas neid lisada või mitte.


Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]