Õru valla vapp

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Õru valla vapp

Õru valla vapp on Valga maakonnas asunud endise Eesti haldusüksuse Õru valla vapp.

Õru Vallavolikogu kinnitas vapi 19. veebruaril 1997 määrusega nr. 5.

Vapi autor on Priit Herodes.

Vapi kirjeldus[muuda | muuda lähteteksti]

Hõbedasel kilbil sinine vai, milles hõbedane kannel ja selle kohal hõbedane kroon.

Põhjendus[muuda | muuda lähteteksti]

Vapivärvid viitavad Valgamaale. Sinine laid tähistab ka vallamaade paiknemist Väike-Emajõe orundi ja Valga nõo piires. Kannel märgib selle paikkonna elanike läbi sajandite kestnud laululembust ja vaimuerksust. Samuti osutab kannel Fr. Kuhlbarsile, kelle loomingus on kandlel keskne koht. Kroon sümboliseerib muistset "Kungla aega" ja ka seda, et valda kutsuti kunagi Vürstivallaks.

Vapi kasutamise kord[muuda | muuda lähteteksti]

 1. Õru valla vappi kasutatakse vallavolikogu, vallavalitsuse ja tema allasutuste dokumentidel, siltidel, trükistel, pitsatitel ja templitel.
 2. Õru valla vapipitsat on sõõr, mille keskel on valla vapp, vapi kohal on kirje "ÕRU VALD" ning vapi all kirje "VALGA MAAKOND". Vapipitsati läbimõõt on 40 mm. Valla vapipitsati hoidja nimetab vallavanem oma käskkirjaga.
 3. Õru Vallavolikogu pitsat on sõõr, mille keskel on valla vapp, vapi kohal kirje "ÕRU VALLAVOLIKOGU" ning vapi all kirje "ÕRU VALD". Pitsati läbimõõt on 40 mm. Vallavolikogu pitsati hoidja määrab vallavolikogu oma otsusega.
 4. Õru lasteaed-algkooli pitsat on sõõr, mille keskel on valla vapp, vapi kohal on kirje "ÕRU LASTEAED-ALGKOOL" ning vapi all kirje "ÕRU VALD". Pitsati läbimõõt on 40mm. Pitsati hoidjaks on lasteaed-algkooli juhataja.
 5. Õru raamatukogul on tempel. Tempel on ristkülikukujuline, templi vasakus ääres on valla vapp ja templil kirje "ÕRU RAAMATUKOGU ÕRU VALD".
 6. Peale eelnimetatud juhtude võib valla vappi kasutada vaid vallavalitsuse loal. Luba väljastatakse tasuta või teatud tasu eest.
 7. Vallavalitsus võib loa tasuta anda juhtudel, kui seda taotleval asutusel või isikul on üldtunnustatud teeneid valla ees, samuti vapi kasutamisel üldkultuurilistel ja mitteärilistel eesmärkidel.
 8. Õru valla vapi tarvitamisel ärilistel eesmärkidel tuleb vallavalitsuselt taotleda luba ja eraldada 10% kasumist valla tuludesse. Kui kasumi määramine on keerukas, otsustatakse eraldise suurus kokkuleppeliselt.
 9. Vapi loata või ebastandardsel kujul kasutamise eest karistatakse administratiivkorras.
 10. Vapi värvideta (must-valge) kujutamisel tähistatakse värve vastavalt heraldikareeglitele. Kujutise piirjoonte kokkusulamine ja värvide tähistuse kadumine vapijoone vähendamisel peab olema vastavuses vapi standarditega.
 11. Vapi erinevate suuruste etalone säilitatakse valla arhiivis. Vapi kasutamise õiguse saamisel väljastab vapi etaloni koopia vallasekretär.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]