Windows Me

Allikas: Vikipeedia

Windows Millennium Edition või Windows Me on Microsofti graafiline operatsioonisüsteem, mis väljastati 14. septembril 2000.[1] Windows Me tugi lõpetati 11. juulil 2006.[2]

Windows Me oli Windows 98 järelkäija ja just nagu Windows 98, oli ta suunatud kodukasutajale. Kaasa tuli Internet Explorer 5.5, Windows Media Player 7 ja uus Windows Movie Maker videotöötluseks. Me tõi endaga kaasa graafilised uuendused, Windowsi kesta uuendused ja IE 5.5-e, millest osad olid juba äriklassi Windows 2000-ga 7 kuud varem välja tulnud. Windows Me on suuteline jooksutama Internet Explorer 6-e SP1 versiooni, kuid mitte SP2-te (ja uuemaid) ega Windows Media Player 9-t. Microsofti .NET Framework versioon 2.0 on toetatud, kuid versioonid 2.0 SP1, 3.x ja uuemad ei ole toetatud. Office XP oli viimane Microsoft Office'i versioon, mida toetas Windows 95/98.

Windows Me on järg Windows 95/98 mudelil, kuid muudetud buudilaaduriga, kust MS-DOS on välja jäetud, et käivitamist kiirendada.[3] See oli üks enim arutatud uuendus Windows Me-s, sest vanemad programmid, mis vajasid töötamiseks DOS-i keskkonda, uues Windowsis enam ei töötanud.

Võrreldes teiste Windowsi versioonidega oli Windows Me-l lühike eduaeg, pisut üle aasta. Selle asendas kiiresti Windows NT baasil tehtud Windows XP, mis tuli 25. oktoobril 2001.

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]