Patricia Ramsay

Allikas: Vikipeedia
Patricia Ramsay

Victoria Patricia Helena Elizabeth (17. märts 1886, Buckinghami palee, London12. jaanuar 1974, Windlesham, Surrey) oli Briti kuningliku perekonna liige, Connaughti hertsogi Arthuri tütar ja kuninganna Victoria lapselaps. Ta oli esimene Briti kuningakoja liige, kes formaalselt loobus tiitlitest Suurbritannia ja Iirimaa printsess, Tema Kuninglik Kõrgus.

Vanemad, õed-vennad ja ristimine[muuda | redigeeri lähteteksti]

Pereringis Patsy'ks kutsutud printsess oli prints Arthuri ja Preisi printsess Luise Margarete tütar.

Tal oli vanem vend, prints Arthur ja vanem õde, printsess Margaret.

Patricia ristiti 1. mail 1866 Bagshot Parkis ning tema ristivanemad olid kuninganna Victoria, printsess Helena, Tema Hiilgus Oldenburgi suurhertsoginna, Saksa prints Wilhelm, Ernst II ja Preisi prints Albrecht.

Victoria pandi talle isapoolse vanaema järgi, Patricia Püha Patricku auks ning Helena ta isaõe, printsess Helena, järgi.

Kanada[muuda | redigeeri lähteteksti]

Lapsepõlves reisis Patricia perega väga palju ning elas kaks aastat Indias, kuhu ta isa oli koos armeega saadetud. 1911. aastal määrati hertsog Kanada kindralkuberneriks ning Patricia läks koos vanematega Kanadasse, kus sai äärmiselt populaarseks.

Patricia nimetati 22. veebruaril 1918 Printsess Patricia Kanada Kergjalaväe aukoloneliks ning ta omas seda aunimetust kuni surmani. Patricia kujundas omanimelise rügemendi tunnusmärgi ja värvid. 1974. aastal võttis tema koha üle tema nõbu ja ristitütar Patricia.

Abielu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Patricia abielu oli väga aktuaalne teema ning teda pandi paari mitmete printsidega, teiste hulgas nt Portugali ja Hispaania kroonprintsiga ja Vene suurhertsogiga.

27. veebruaril 1919 abiellus Patricia hoopis mereväe komandör Alexander Ramsayga. Laulatus toimus Westminster Abbey's. Pulmapäeval loobus Patricia vabatahtlikult kuninglikest tiitlitest ja temast sai leedi Patricia Ramsay.

Hilised aastad[muuda | redigeeri lähteteksti]

Hoolimata kuninglikest tiitlitest loobumisest, jäi Patricia kuningliku perekonna liikmeks ja püsis troonipärilusjärjekorras. Ta võttis osa kõigist kuninglikest sündmustest kaasa arvatud pulmadest, matustest ning ka George VI ja Elizabeth II kroonimisest.

Patricia oli andekas kunstnik, kes eelistas maalida akvarellidega. Paljud ta piltidest on inspireeritud rännakutest troopilistele maadele. Kuna ta oli õppinud kunstnik A. S. Hatricku käe all, kes oli tundnud Vincent van Goghi ja Paul Gauguini, kajastusid nende mõjutused ka Patricia töödes.

Surm[muuda | redigeeri lähteteksti]

Patricia suri Windleshamis Surreys enne oma 88ndat sünnipäeva ja poolteist aastat enne abikaasat. Mõlemad abikaasad on maetud Frogmore'i Kuninglikule kalmistule.