Meelis Kompus

Allikas: Vikipeedia
Meelis Kompus 2012. aastal ETV saates Tähelaev.

Meelis Kompus (sündinud 27. detsembril 1980 Tallinnas) on eesti raadio- ja teleajakirjanik, suhtekorraldaja.

Meelis Kompus on lõpetanud Kose Keskkooli 40. lennu koosseisus (1999), õppinud ka lastemuusikakoolis. Kõrghariduse omandas Tallinna Pedagoogikaülikooli kultuuriteaduskonnas raadiorežii erialal (2003), magistrikraadi omandanud Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonnas kultuurikorralduse erialal.

Raadiotööd alustas Meelis Kompus hooajal 2001/2002 Eesti Luterliku Tunni Teenistuses ja raadios Star FM. Eesti Rahvusringhäälingu uudisteajakirjanik ja saatejuht oli Meelis Kompus aastast 2002. Ta on olnud aastaid Vikerraadio hommikuprogrammi "Vikerhommik" juht, teinud päevaprogrammi, muusikasaateid, otseülekandeid (laulu- ja tantsupeod jpm). Hooajast 2011/2012 juhtis Meelis Kompus Vikerraadios pärastlõunakava ning teatrisaadet "Teatrisse!".

ETV-s alustas Kompus suvise hommikuprogrammi "Värskelt õhus" juhina. Peale uudistesaadete ("Terevisiooni" uudised ja "Aktuaalne Kaamera") on läbi viinud otseülekandeid (nt presidendi vastuvõtt jms) ja meelelahutussaateid ("Terevisioon", "Tähelaev", "Laulukarussell").

Meelis Kompus on pärjatud Eesti Rahvusringhäälingus kolleegipreemiatega ning korduvalt valitud ajakirja Nädal küsitlustel parimate saatejuhtide hulka.

2013. aastal lahkus Kompus rahvusringhäälingust, et alustada tööd Maanteeameti avalike suhete juhina.

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]