Lola Pagnani

Allikas: Vikipeedia
Lola Pagnani
Sünninimi Anna Lola Pagnani Stavros
Sünniaeg 3. aprill 1972 (42-aastane)
Sünnikoht Rooma, Itaalia Itaalia
Veebileht http://www.lolapagnani.com

Lola Pagnani (sündinud Anna Lola Pagnani Stavros; 3. aprillil 1972) on Itaalia tantsija ja näitleja.

Ta sündis Rooma kirjaniku ja stenaristi Enzo Pagnani ning teatri kostüümikunstniku Gilda Pizzolante Stavrose tütrena. Ta õppis Pariisis kaasaegset tantsu ning temast sai Momixi esitantsija maailmatuuril ning töötas edukalt ka koos Circe du Soleiliga Montréalis. Siis sai temast Müncheni ooperi esitantsija lavastaja Lina Wertmülleri ja dirigent Giuseppe Sinopoli käe all. Hiljem õppis ta kaasaaegset tantsu veel ka Alvin Ailey Ameerika tantsuteatris New Yorgis ning õppis ka näitlemist HB Studios, samuti New Yorgis.

Naasnuna Itaaliasse töötas ta koos Itaalia ja ka rahvusvaheliste teatri ning kino suurnimedega nagu Ettore Scola, Giulio Base, Lina Wertmüller; ka mängis ta Spike Lee, John Turturro ning Abel Ferrara filmides. Itaalias töötas ta ka kaks aastat Maurizio Costanzo talkshow's.

Hiljuti otsustas ta teha dokumentaalfilmi koos ameerika produtsendi ja lavastaja Melissa Baliniga. Projekt kannab nime "Women Seeking Justice" ja sisaldab endas lugusid ebaõiglusest üle maailma. Ta räägib vabalt itaalia, prantsuse, hispaania ja inglise keelt.


Filmograafia[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kino[muuda | redigeeri lähteteksti]

Televisioon[muuda | redigeeri lähteteksti]

Teater[muuda | redigeeri lähteteksti]

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]